SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jak anulować subskrypcję Netflix? Poradnik

W tym poradniku tłumaczymy jak anulować subskrypcję na Netflixie, czyli najpopularniejszej platformie strumieniowych treści wideo w Polsce.

Netflix jest najpopularniejszą platformą strumieniowych treści wideo w Polsce. Według wyników badania Mediapanel opracowanych przez Wirtualnemedia.pl w listopadzie Netflixa, jako stronę www i aplikacje na urządzenia mobilne i smart TV, odwiedziło 13,02 mln polskich internautów.

Przypomnijmy, że amerykańska platforma pojawiła się w Polsce we wrześniu 2016 roku i szybko zdominowała rynek dzięki szerokiemu wachlarzowi seriali, filmów i dokumentów. Na półkach wirtualnej biblioteki serwisu można znaleźć takie hity jak, chociażby House of Cards, Bojack Horseman, Wiedźmin, czy brylujące w tym roku seriale Arcane i Squid Games. Produkcje Netflixa zdobyły ogromną popularność na całym świecie. Nic więc dziwnego, że platforma ma już bazę ponad 200 mln subskrybujących użytkowników.

W całym ub.r. Netflix zyskał netto 36 mln subskrybentów. To rekordowy wynik platformy, w 2018 i 2019 roku liczba jej subskrybentów zwiększyła się o nieco ponad 25 mln, a w 2017 roku - o ok. 20 mln.

Plany subskrypcji platformy Netflix

Amerykańska platforma streamingowa działa na zasadach subskrypcyjnego modelu biznesowego, a co za tym idzie, użytkownicy chcący korzystać z usług Netflixa muszą uiszczać cykliczną opłatę za dostęp do treści zawartych w bazie danych firmy.  Użytkownicy mogą skorzystać z trzech różnych planów, które oferują zróżnicowaną funkcjonalność. Jak więc prezentują się polskie ceny subskrypcji Netflixa?

 • Plan “Podstawowy” - kosztuje 29 zł miesięcznie i umożliwia oglądanie wideo na 1 ekranie równocześnie w jakości SD (480p)
 • Plan “Standard” - kosztuje 43 zł miesięcznie i umożliwia oglądanie wideo na 2 ekranach równocześnie w jakości Full HD (1080p)
 • Plan “Premium”  - kosztuje 60 zł miesięcznie i umożliwia oglądanie wideo na 4 ekranach równocześnie w jakości 4K (2160p) z obsługą HDR

Poniżej prezentujemy łączną opłatę w przypadku korzystania z usług platformy przez rok kalendarzowy:

 • Plan Podstawowy: 348 zł / rok
 • Plan Standard: 516 zł / rok
 • Plan Premium: 720 zł / rok

Plan "Podstawowy" przeznaczony jest przede wszystkim dla użytkowników oglądających treści za pośrednictwem urządzeń mobilnych, jako że charakteryzuje się on najniższą rozdzielczością, co nie jest szczególnie odczuwalne w przypadku małych ekranów. Pakiety “Premium” i “Standard” są natomiast skierowane dla użytkowników konsumujących treści wideo na telewizorach i nowoczesnych Smart TV o rozdzielczości 4k. Korzystać z nich mogą również rodziny, dzięki obsłudze kilku (2 lub 4) urządzeń równocześnie.

Warto wspomnieć, że Netflix nie oferuje już bezpłatnego miesiąca próbnego z uwagi na ogromną popularność platformy. Serwis najzwyczajniej nie potrzebuje już dodatkowej reklamy, ze względu na bardzo wysoką świadomość konsumencką marki.

Jak anulować subskrypcję Netflix?

Ze względu na model biznesowego Netflixa, użytkownik w każdym momencie może zrezygnować z subskrypcji, jako że nie ma ona charakteru wiążącego (jak np. w przypadku wielu usług telewizyjnych, internetowych i telekomunikacyjnych). Platforma pobiera od użytkownika opłatę z początkiem nowego okresu rozliczeniowego.

Warto również wspomnieć, że w przypadku zrezygnowania z subskrypcji, użytkownik nadal będzie miał dostęp do treści z platformy do końca okresu rozliczeniowego.

Poniżej przedstawiamy instrukcję anulowania subskrypcji Netflix za pośrednictwem przeglądarkowej wersji platformy:

 1. Zaloguj się na witrynę netflix.com
 2. Kliknij ikonę awatara konta w prawym górnym rogu użytkownika
 3. Przejdź do zakładki “Konto”
 4. Wybierz opcję “Anuluj członkostwo”

Należy zaznaczyć, że użytkownik chcący zrezygnować z członkostwa Netflix za pośrednictwem aplikacji mobilnej lub telewizyjnej zostanie przekierowany do przeglądarkowej wersji serwisu, więc najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie tej czynności na komputerze, smartfonie lub tablecie.

Jeśli użytkownik rezygnujący z członkostwa korzystał z platformy dzięki środkom promocyjnym lub kartom podarunkowym, to sytuacja wygląda odrobinę inaczej.

Twoje konto zostanie anulowane po całkowitym wykorzystaniu środków promocyjnych lub karty podarunkowej Netflix. Po przekazaniu nam rezygnacji z członkostwa możesz korzystać z Netflixa tak długo, na ile wystarczy saldo karty podarunkowej lub saldo promocyjne. Gdy saldo się wyczerpie, stracisz dostęp do serwisu Netflix - czytamy na oficjalnej witrynie Netflixa.

Powrót do platformy

Użytkownik, który zrezygnował z członkostwa Netflix, w każdym momencie może wrócić do subskrybowania dowolnego planu. Wystarczy zalogować się, przejść do zakładki “Konto” i wybrać przycisk “Odnów członkostwo”.

Warto wspomnieć, że Netflix przechowuje dane nieaktywnego użytkownika przez 10 miesięcy po anulowaniu członkostwa - mowa tu o:

 • Propozycje dla Ciebie
 • Oceny
 • Szczegóły konta
 • Historia grania
 • Zapisane stany gry

Po upływie tego okresu (liczonego od ostatniego dnia aktywności na koncie) dane te mogą zostać usunięte z serwerów serwisu.

Drugi sezon "Wiedźmina" coraz bliżej. Są trzy nowe klipy (wideo)

Tuż przed premierą drugiego sezonu serialu "Wiedźmin", Netflix udostępnił trzy klipy wideo z wybranymi scenami z nadchodzącej produkcji.

najnowsze wiadomości

Dołącz do dyskusji: Jak anulować subskrypcję Netflix? Poradnik

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl