SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Plus uruchamia technologię VoLTE w roamingu międzynarodowym

Użytkownicy wszystkich rodzajów ofert w sieci Plus (abonament, mix i na kartę) mogą już korzystać w roamingu międzynarodowym z połączeń głosowych realizowanych w technologii VoLTE.

fot plus.plfot plus.pl

VoLTE, czyli Voice over LTE, to stosowane już od pewnego czasu rozwiązanie pozwalające na przesyłanie głosu poprzez technologię Internetu LTE, dzięki czemu połączenie jest zestawiane szybciej, a jakość dźwięku lepsza. Staje się ono już pewnym standardem w połączniach krajowych i będzie też coraz powszechniejsze w roamingu międzynarodowym. Wynika to z coraz częstszych zapowiedzi wyłączenia dotychczas używanej w komunikacji głosowej sieci 2G i 3G i przeznaczeniu uwolnionych dzięki temu zasobów radiowych na rozwój nowych technologii.

Rozwiązanie VoLTE w roamingu międzynarodowym zostało już wdrożone w dwóch sieciach. W sieci AT&T USA połączenia głosowe (wykonywanie i odbieranie) są dostępne tylko poprzez VoLTE lub komunikatory OTT (Messenger, WhatsApp, Signal itp.), natomiast w sieci Elisa oprócz VoLTE jest też dostępna klasyczna usługa połączeń głosowych w roamingu w technologii 2G/3G.

Jak korzystać z VoLTE w roamingu międzynarodowym?

Aby skorzystać z roamingu VoLTE trzeba mieć:

- odpowiedni telefon obsługujący technologię LTE z obsługą roamingu VoLTE,

- kartę SIM LTE (USIM),

- aktywną usługę VoLTE w kraju,

- aktywny roaming międzynarodowy.

Obecnie usługa roaming VoLTE w Plusie zadziała na smartfonach Samsung z systemem Android12 i wyżej oraz iPhone z systemem IOS 15.4 lub wyższym.

Usługa roaming VoLTE jest bezpłatna, a opłaty za połączenia i SMS-y/MMS-y są naliczane zgodnie z cennikiem oferty klienta, tak samo jak w tradycyjnym roamingu 2G/3G.

Zużycie transmisji danych na potrzeby połączeń głosowych i SMS-ów w roamingu VoLTE nie powoduje naliczenia opłat za transmisję danych w roamingu i nie powoduje pomniejszenia pakietów danych przysługujących w roamingu. Nie wlicza się również do „Limitera DATA w roamingu” i z usług tych będzie można korzystać nawet, gdy limiter zablokuje transmisję danych w roamingu.

Dołącz do dyskusji: Plus uruchamia technologię VoLTE w roamingu międzynarodowym

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl