SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jak działa telewizja hybrydowa, czyli HbbTV

Telewizja Polska jako pierwsza i jedyna w Polsce uruchomiła HbbTV, czyli telewizję hybrydową przy okazji UEFA EURO 2012. Tym samym TVP stała się pionierem tej usługi na polskim rynku.

Telewizja hybrydowa to połączenie telewizji cyfrowej z internetem. Rozszerza możliwości dotychczasowej telewizji o treści zawarte w internecie. Umożliwia, w trakcie oglądania programu, równoczesne korzystanie z treści internetowych skorelowanych z programem i to bez przerywania oglądanej audycji. Jest to ważny krok w kierunku telewizji interaktywnej, zapewniającej w przyszłości wręcz ingerencję widza w to, co się dzieje na ekranie.

Podczas UEFA EURO 2012 widzowie dysponujący odpowiednimi odbiornikami mogą, dzięki włączeniu Hbb TV, śledzić dane statystyczne dotyczące poszczególnych meczów, a także poznać charakterystyki poszczególnych zawodników. Wszystko to  bez przerwy w oglądaniu meczu. Z usługi mogą korzystać osoby posiadające telewizor w standardzie HbbTV podłączony do Internetu.
Telewizja Polska w najbliższym czasie planuje uruchomienie kolejnych serwisów. Wśród nich oczywiście te związane z Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie, ale także prognozę pogody i bieżące informacje. Planowane są również specjalne aplikacje przypisane konkretnym programom, np. telewizji śniadaniowej. Hybrydowa telewizja to telewizja interaktywna, czyli  sondy, konkursy, vod, platforma społecznościowa i nowe możliwości reklamowe.

Telewizja hybrydowa jest nowym rozwiązaniem. Jej historia jest bardzo krótka, bo rozpoczęła  się zaledwie trzy lata temu. Dotychczasowe doświadczenia telewizji niemieckich, brytyjskich, a nawet czeskich są bardzo zachęcające, zarówno z programowego, jak i z biznesowego punktu widzenia.

Zaletą Hbb jest łatwość korzystania z niej. Na ekranie telewizora pojawia się logo Hbb lub np. czerwony znaczek. To znak, że emisji programu telewizyjnego towarzyszy włączony Internet. Po wciśnięciu czerwonego przycisku na pilocie można rozpocząć korzystanie z Hbb, czyli z treści przekazywanych przez Internet, wybierając z menu interesujące nas zagadnienia. Korzystanie jest więc intuicyjne.

Dołącz do dyskusji: Jak działa telewizja hybrydowa, czyli HbbTV

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Paweł Tutka
Nie wiem czym jest "hbb" ? Wiem za to czym jest HbbTV - czyli standard telewizji hybrydowej. Warto uzupełnić niniejszy tekst o następujące informacje:

Testy HbbTV w Polsce rozpoczął TVN 12 marca 2012 roku. Kilka tygodni później TVP rozpoczeła testy swojej aplikacji, a dopiero 8 czerwca została uruchomiona aplikacja dla Euro 2012.

Telewizja hybrydowa HbbTV dostępna jest tylko na odpowiednich modelach telewizorów wspierających odbiór HbbTV, które zostały podłączone do internetu. Lista modeli wspierających HbbTV dostępna jest na stronach serwisu hbbtv.pl

Już 4 lipca 2012 roku w Warszawie odbędzie się konferencja HbbTV Summit Poland podczas której będziemy z nadawcami telewizyjnymi rozmawiać o przyszłości telewizji hybrydowej w Polsce. Szkoda tylko, że branża reklamowa, interaktywne media i domy mediowe nie doceniają potencjału nowych technologi, które to pozwolą w przyszłości na dostarczenie interaktywnej reklamy - spersonalizowanej reklamy o nieograniczonym potencjale multimedialnym.
odpowiedź
User
Racław
Proszę o podanie jakie telewizory mogą odbierać tv hybrydową
odpowiedź