SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Peacock zyskał 2 mln płatnych subskrybentów. 614 mln dol. straty

NBCUniversal poinformował, że jego platforma streamingowa Peacock w III kwartale br. pozyskała 2 mln płatnych subskrybentów w USA. Tym samym ma ich ponad 15 mln. Serwis przyniósł 614 mln dol. straty. W analogicznym okresie ub.r. wyniosła ona 520 mln dol.

Powiększenie bazy klientów nastąpiło po II kwartale, kiedy ich liczba nie uległa znaczącej zmianie w porównaniu z początkiem 2022 roku. Do wzrostu liczby użytkowników przyczyniły się inwestycje programowe. Większa strata nie jest zaskoczeniem, ponieważ właściciel NBCUniversal, czyli Comcast zapowiadał, że platforma podwoi wydatki na oryginalne produkcje z 1,5 mld dol. do 3 mld dol. w 2022 roku.

30 mln aktywnych kont

Jeff Shell, dyrektor generalny NBCUniversal poinformował, że Peacock ma teraz 30 milionów aktywnych kont. Serwis jest też oferowany w modelu AVoD, czyli z reklamami. Tym samym połowa użytkowników płaci za subskrypcję.

Cały Comcast, który jest właścicielem m.in. sieci kablowej Xfinity, odnotował 29,8 mld dol. przychodów. To spadek o 1,5 proc. w porównaniu z ub.r. Przychody NBCUniversal wzrosły o 31 proc. do 3,2 mld dol., co przepisano wyższym przychodom z tytułu licencji kinowych i treści.
 
W Europie należąca do Comcast platforma cyfrowa Sky straciła w II kwartale br. 255 tys. abonentów, a w pierwszym półroczu zwiększyła stratę do 361 tys. klientów. Przychody Sky spadły o 13,8 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2021 roku i wyniosły w II kwartale 4,5 mld dol.

Peacock wystartował w kwietniu 2020 roku. Subskrypcja premium kosztuje 4,99 dolarów miesięcznie. Można też skorzystać z rocznego planu za 49,99 dol. miesięcznie. W Polsce treści z tej platformy będą dostępne w serwisie SkyShowtime, który wystartuje prawdopodobnie na początku 2023 roku. Opłaty abonamentowe nie są jeszcze znane. W Portugalii to na przykład 4,99 euro miesięcznie, czyli równowartość 24 zł.

Dołącz do dyskusji: Peacock zyskał 2 mln płatnych subskrybentów. 614 mln dol. straty

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl