SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Player w naziemnej telewizji cyfrowej dostępny za jednym kliknięciem

Należący do TVN Grupy Discovery serwis streamingowy Player jest teraz dostępny dla wybranych odbiorców naziemnej telewizji cyfrowej jednym kliknięciem. Funkcja działa na nowszych telewizorach LG, które są podłączone do internetu.

Telewizja Polska, Telewizja Polsat i TVN Grupa Discovery w ostatnich miesiącach intensywnie rozwijają swoje serwisy w HbbTV. Tego typu usługi są dostępne na sprzętach obsługujących telewizję hybrydową podłączonych do internetu. TVP oferuje w ten sposób m.in. serwis TVP GO z treściami VOD (wideo na żądanie), dodatkowymi kanałami tematycznymi (TVP ABC2, TVP Historia2, TVP Kultura 2, Perszyj), catch up TV (możliwością cofania programów do tygodnia). Polsat w sierpniu ub.r. wdrożył Polsat VOD. Darmowy serwis VOD z reklamami.

Już jesienią ub.r. pisaliśmy, że TVN Grupa Discovery, która obecnie w HbbTV oferuje głównie serwisy reklamowe, chce zaoferować Playera drogą naziemną. Wówczas miało dojść do współpracy z Samsungiem. Serwis szybciej debiutuje w ramach telewizji hybrydowej na telewizorach innego południowokoreańskiego producenta.

Jak szybko uruchomić Playera?

Użytkownicy telewizorów z systemem WebOS22, którzy zaczną oglądać kanały TVN i TVN7, będą mogli skorzystać z funkcji przyspieszonego uruchamiania aplikacji Smart TV dzięki technologii HbbTV. Wybrane telewizory LG w momencie, gdy użytkownik wybierze stację TVN lub TVN7, będą automatycznie wyświetlały komunikat w prawym dolnym rogu ekranu, proponujący włączenie aplikacji Player za pomocą dedykowanego guzika na pilocie do telewizora. Po podjęciu działania przez użytkownika nastąpi uruchomienie aplikacji Player. W przypadku braku aktywności odbiorcy komunikat zniknie z ekranu telewizora po 10 sekundach.

- Dla widzów, którzy posiadają najnowsze telewizory LG, włączenie aplikacji Player jest teraz bardzo proste – jeden przycisk na pilocie TV zabierze ich do świata naszych seriali, filmów czy programów. Wykorzystujemy nowoczesne technologie oraz możliwości najnowszych telewizorów do łatwego i wygodnego korzystania z Playera. Dzięki temu użytkownicy mają prosty dostęp do kontentu, jaki proponuje serwis – stwierdził Maciej Gozdowski, dyrektor zarządzający Player.pl.


Aby uruchomić aplikację Player za pomocą jednego kliknięcia należy spełnić trzy wymagania techniczne: posiadać najnowszy telewizor LG z systemem WebOS22, być podłączonym do Internetu oraz odbierać naziemną telewizję cyfrową. Aplikacja Player zostanie automatycznie uruchomiona po potwierdzeniu chęci jej włączenia przez użytkownika przyciskiem na pilocie do telewizora, jeśli została ona wcześniej zainstalowana na odbiorniku. W przypadku braku wcześniejszej instalacji aplikacji Player na Smart TV rozpocznie się proces jej pobierania i instalowania, a następnie zostanie uruchomiona bez dodatkowej aktywności użytkownika.

W kolejnych tygodniach usługa zostanie uruchomiona na pozostałych kanałach TVN Grupa Discovery w naziemnej telewizji cyfrowej (TTV oraz Metro). Niewykluczone, że w dalszym etapie funkcja będzie też dostępna na telewizorach innych producentów. Już od kilku miesięcy w HbbTV TVN promuje najciekawsze zdaniem stacji programy z oferty Playera.

Dołącz do dyskusji: Player w naziemnej telewizji cyfrowej dostępny za jednym kliknięciem

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Replayer
Nic nie rozumiem.
odpowiedź
User
Halina
A to wszystko można było strescic w 2-3 zdaniach. Poprzez komunikat generowany telewizją hybrydową na kanałach TVN i TVN7 można przełączyć się do Playera. Od wielu miesięcy realizuje taką funkcję TVP przy swoich kanalach
odpowiedź
User
bredny
A to będzie płatne czy bezpłatne? Bo pakiety w Player są płatne
odpowiedź