SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiana na liście kanałów naziemnej telewizji cyfrowej

Kanał EWTN Polska nie jest już dostępny na 47 pozycji listy programowej w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. Stację nadawaną z multipleksu eksperymentalnego BCAST w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu można teraz oglądać na pozycji 57.

Kanał EWTN Polska w naziemnej telewizji cyfrowejKanał EWTN Polska w naziemnej telewizji cyfrowej

We wtorek informowaliśmy o tym, że 4fun Kids i TV Republika z multipleksu testowego spółki należącej do Cyfrowego Polsatu zmieniły kodek na HEVC. Zmiana w przypadku EWTN Polska dotyczy LCN, czyli logicznego numeru kanału (logical channel number). To identyfikator definiujący kolejność kanałów na liście tunera DVB-T/DVB-T2.

Poza kanałem EWTN w skład multipleksu eksperymentalnego BCAST wchodzą: Polsat HD, Nowa TV HD, TV Republika, 4fun Kids, TV Okazje HD i TV Regionalna, stacja lokalna nadawana z Lubina na Dolnym Śląsku. MUX testowy działa od lata 2021 roku. Od zeszłorocznych wakacji do końca września zawieszono jego funkcjonowanie, bo Urząd Komunikacji Elektronicznej rozważał likwidację emisji testowych.

Alternatywa wobec TV Trwam

EWTN (Eternal Word Television Network) w Stanach Zjednoczonych rozpoczęła nadawanie w 1981 roku. Stacja została założona przez Matkę Angelikę z zakonu klarysek od Wieczystej Adoracji. W całodobowej ramówce można znaleźć transmisje z nabożeństw (także mszy trydenckich), talk-show, katechezy dla dorosłych i dzieci, relacje ze Światowych Dni Młodzieży.
 
W 2018 roku Fundacja Vide et Crede im. św. Jana Pawła II z Wrocławia  nawiązała współpracę z amerykańską stacją. Dzięki niej mogła powstać EWTN Polska.  W ramówce znajdują się m.in. modlitwy różańcowe, msze święte, relacje z Jasnej Góry i homilie. We wrześniu 2021 roku EWTN Polska uzyskała koncesję od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Nie musi za nią płacić, ponieważ kanał jest uznawany za nadawcę społecznego.

Aktualna lista kanałów naziemnej telewizji cyfrowej w Warszawie (LCN)

1. TVP1 (HD)
2. TVP2 (HD)
3. TVP3 Warszawa (SD)
4. Polsat (HD)
5.  TVN (HD)
6.  TV4 (HD)
7. TV Puls (HD)
8. TVN7 (HD)
9. Puls 2 (HD)
10. TV6 (HD)
11. Super Polsat (HD)
13 Eska TV (HD)
13, TTV (HD)
14. Polo TV (HD)
15. Antena HD
16. TV Trwam (HD)
17. Stopklatka TV (HD)
18 Fokus TV (HD)
19. TVP Polonia (HD)
20. TVP Nauka (HD)

24. TVP Dokument (HD)

27. TVP Rozrywka (HD)
28. Alfa TVP (HD)
29. TVP ABC (HD)

30. TVP Kultura  (HD)
31. TVP Historia (SD)
32. TVP Sport HD

33. TVP World (HD)
34. TVP Info (HD)
35. TVP Kobieta (HD)
36. TV Belsat (HD)
38. Metro (SD)
39. Zoom TV (SD)
40. Nowa TV (SD)
41. WP (SD)
49. 4fun Kids (SD)
50. Polsat (HD)
53. Nowa TV (HD)
54. TV Republika (SD)
56. Stars TV (HD)
57. EWTN (HD)
59. TV Okazje (HD)
62. TV Regionalna.pl (SD)
88. TVP GO
89. Legia TV
92. TVP ABC 2 (HbbTV)
93. TVP Historia 2 (HbbTV)
94. TVP Kultura 2 (HbbTV)
95. UA Perszyj (HbbTV)
96. test5
97. test6
89. EmiRadio
99. EmiTV
118. Wydarzenia 24 (HD)
333. Polsat Go (HbbTV)

Dołącz do dyskusji: Zmiana na liście kanałów naziemnej telewizji cyfrowej

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
WściekłyChopin
U mnie na każdym z tv, programy BCASTA logują się odpowiednio od numeru 800 lub numeru 900. Reszta numerów z listy w artykule jest zgodna. Nie wiem na czym to polega, ze wszystko się zgadza, poza eksperymentalnym muxem Bcast
odpowiedź
User
WściekłyChopin
U mnie na każdym z tv, programy BCASTA logują się odpowiednio od numeru 800 lub numeru 900. Reszta numerów z listy w artykule jest zgodna. Nie wiem na czym to polega, ze wszystko się zgadza, poza eksperymentalnym muxem Bcast
odpowiedź
User
Bez urazy 77
Znowu testy, testy, testy na zdrowej tkance narodu i kuźwa do us... śmierci ! Czy ktoś w tej radzie propagandy i grania ludziom na nerwach, wreście zrozumie że, albo rybka, albo ... i to się tyczy nie tylko DVBT2, ale i DAB+. Robią z nas baranów, a sami barany.
odpowiedź