SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kanały telewizyjne Fox już pod nowymi szyldami

Kanały Fox na Bałkanach przeszły do historii. Od 1 października zamiast Fox, Fox Life, Fox Crime i Fox Movies są tam nadawane: Star Channel, Star Life, Star Crime i Star Movies. W Polsce do podobnego rebranding, ale na FX dojdzie za miesiąc.

Star Channel już nadaje na Bałkanach Article

W przypadku Bałkanów zmiana dotyczyła: Albanii, Bośni i Harcegowiny, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogóry, Kosowa, Macedonii Północnej, Serbii i Słowenii. Stacje filmowo-serialowe pozostają własnością The Walt Disney Company. 1 listopada marka Star Channel zadebiutuje także w Holandii i we Flandrii. Z kolei 7 listopada w Polsce Fox i Fox Comedy zmienią nazwę na FX i FX Comedy.W Polsce bez Star Channel

Wraz ze zmianą nazw, nie zmienią się profile filmowo-serialowych stacji.  Disney nie zamierza ograniczać liczby linearnych kanałów, jak miało to miejsce na wybranych rynkach w związku ze startem serwisu streamingowego Disney+.

- Wraz ze zmianą z nazwy, FX nadal pozostanie miejscem, do którego widzowie wracają, szukając rozrywki, którą znają i uwielbiają. Nowa odsłona kanału podkreśla nasze zaangażowanie w biznes linearnej telewizji zarówno w Polsce jak i regionie Europy Środkowo-Wschodniej mówił Kakhaber Abashidze, SVP country manager The Walt Disney Company, CEE. W ofercie FX znajdą się takie seriale jak „Grey’s Anatomy: Chirurdzy”, „Agenci NCIS: Hawaje”, „Dr House”, „CSI: Kryminalne zagadki Miami” oraz „CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku”.

Disney nie zdradza dlaczego na naszym rynku nie sięgnięto po nazwę Star Channel, która jest obecna m.in. w Ameryce Łacińskiej. Zakładkę Star można też znaleźć w serwisie streamingowym Disney+. Być może uznano, że FX brzmi podobnie jak Fox, który jest w naszym kraju rozpoznawalnym szyldem. Fox Life zadebiutował nad Wisłą w 2007 roku, żeby w 2015 roku zmienić nazwę na Fox Comedy. Z kolei Fox ruszył w 2010 roku.  Marka FX na rynku amerykańskim jest obecna od 1994 roku. Działają tam też siostrzane kanały FXM i FXX.

Polska jest dużym rynkiem, a zmiana nazwy mogła zostać poprzedzona badaniami. FX brzmi jak skrót Fox. Star, czyli gwiazda, niektórym osobom może kojarzyć się na przykład z samochodami ciężarowymi albo czerwoną gwiazdą, czyli symbolem komunistycznym.  Choć w wielu krajach działa kanał SyFy, to nad Wisłą nie zdecydowano się na taką markę, tylko zachowano nazwę SciFi.

W marcu 2019 roku Disney sfinalizował przyjęcie za 71,3 mld dolarów rozrywkowej części 21st Century Fox. Kupiono nie tylko studia filmowe, ale też kanały telewizyjne Fox i National Geographic Channel. W Stanach Zjednoczonych dalej działa Fox Corporation, który jest właścicielem m.in. Fox News i sieć lokalnych kanałów, wchodzących w skład Fox Broadcasting Company. Nie są one związane z Disneyem, który „wygasza” markę Fox w kolejnych krajach.

Dołącz do dyskusji: Kanały telewizyjne Fox już pod nowymi szyldami

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tom
"Star, czyli gwiazda, niektórym osobom może kojarzyć się na przykład z samochodami ciężarowymi albo czerwoną gwiazdą, czyli symbolem komunistycznym."

Już większej głupoty nie mogliście wymyśleć :D
0 0
odpowiedź
User
xyv
ciekawe czy VECTRA KALISZ doda do oferty programowej .od 1 11 2023 ?
1 0
odpowiedź