SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Muzo.FM wkrótce trafi w ręce Grupy ZPR Media? Polsat dzieli spółkę zarządzającą radiem

Grupa Cyfrowy Polsat podjęła decyzję o podziale spółki zarządzającej radiem Muzo.FM. Zostanie z niej wydzielona nowa spółka pod nazwą Muzo Media, która zajmie się produkcją podcastów i działalnością inwestycyjną. Dzięki temu łatwiej będzie sprzedać Muzo.FM Grupie ZPR Media, która ogłosiła prawie rok temu chęć nabycia rozgłośni. - Mamy nadzieję, że już niebawem staniemy się właścicielem radia Muzo.FM - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Zbigniew Benbenek, prezes Grupy ZPR Media.

Article

Pod koniec sierpnia zarejestrowano spółkę Muzo Media. Została ona wydzielona ze spółki Muzo.fm, która jest nadawcą stacji radiowej o tej samej nazwie. Część majątku przeniesiona do Muzo Media ma dotyczyć Działu Produkcji Podcastów oraz Działalności Inwestycyjnej. Jej wartość wydzielono na 30,2 mln zł. Ta spółka ma nadal należeć do Grupy Polsat Plus. Dzięki jej wydzieleniu pozostała część będzie mogła zostać sprzedana Grupie ZPR Media, która pod koniec października ub.r. ogłosiła, że kupuje Muzo.FM. Transakcja do dziś nie została sfinalizowana.

"Po dniu wydzielenia Muzo.fm będzie kontynuowała działalność gospodarczą w szczególności w zakresie świadczenia usług nadawcy radiowego" - zapisano w dokumencie. Jak zaznaczono, podział przez wydzielenie nastąpi w dniu wpisu do rejestru przedsiębiorców podwyższenia kapitału zakładowego Muzo Media. Wtedy też może nastąpić sprzedaż Muzo.fm Grupie ZPR Media.

- Mogę potwierdzić, że zarząd spółki Muzo.fm zgłosił zamiar jej podziału. Zgodnie z moją najlepszą wiedzą ciągle także istnieje intencja sprzedaży biznesu radiowego - mówi nam Dariusz Grzywaczewski, prezes zarządu Muzo.fm.

Potwierdza to Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Grupy Polsat Plus, który zapewnia, że obecnie trwają prace nad zamknięciem transakcji sprzedaży Muzo.FM Grupie ZPR Media.

Eska Rock zastąpi Muzo.FM

Takie informacje cieszą Zbigniewa Benbenka, szefa Grupy ZPR Media: - Mamy nadzieję, że już niebawem staniemy się właścicielem radia Muzo.FM. Polsat złożył wniosek do sądu ws wydzielenia spółek. Podejrzewam, że na rozstrzygnięcie potrzeba ok. dwóch miesięcy, a to oznacza, że jest szansa, by w rocznicę ogłoszenia kupna Muzo.FM przez naszą Grupę sfinalizować transakcję. To jest realne.

Przypomnijmy, że pod koniec października ub.r. Grupa ZPR Media (właściciel m.in. Radia Eska, VOX FM, SuperNova i Eski Rock) wysłała do mediów komunikat prasowy. Ogłoszono w nim, że koncern kupuje od Telewizji Polsat Muzo.FM. Zapowiedziano, że w związku z tym po ośmiu latach z eteru zniknie Muzo.FM.

Nowy właściciel zaplanował na tych częstotliwościach uruchomić Eskę Rock, która obecnie nadaje tylko w stolicy. A Muzo.FM to ponadregionalna sieć. Stację słychać w dziewięciu miastach: Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Kielcach, Olsztynie i Bydgoszczy.

Muzo.FM z formatem muzycznym Eski Rock

Na naszych łamach Zbigniew Benbenek zapowiadał, że chce nabyć 100 proc. udziałów Polsatu w spółce Muzo.fm. Wówczas na częstotliwościach Muzo.FM ma zagrać Eska Rock. Ale by tak się stało, potrzebna jest decyzja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Obecny właściciel Muzo.FM nie wystąpił nawet do KRRiT ws zmiany nazwy.

- Jeśli zostaniemy właścicielem tej stacji, to weźmiemy na siebie wystosowanie wniosku do KRRiT ws zmiany nazwy, bo chcemy od razu ruszyć we wszystkich lokalizacjach jako Eska Rock. Już teraz mamy duży wpływ na to, co dzieje się na antenie Muzo.FM - zaznacza Zbigniew Benbenek.

W lipcu Muzo.FM zaczęło emitować między piosenkami nowe dżingle. Ich brzmienie bardzo przypomina oprawę dźwiękową Eski Rock. Stacja zaczęła też używać hasła "Gramy, co chcemy", które jest linerem konkurencyjnej stacji. Pół roku temu zmieniono format muzyczny Muzo.FM. Teraz jest bardzo zbliżony do formatu Eski Rock. Z playlisty zniknęło bardzo wiele piosenek, głównie popowych, które do tej pory grało tylko Muzo.FM. Pojawiły się w ich miejsce nowości oraz starsze nagrania znane z Eski Rock. Obie stacje muzycznie brzmią teraz niemal identycznie.

Studio Muzo.FM tam, skąd nadaje Eska Rock

W stacji pozostało tylko kilka osób z dawnej obsady. "Halo Muzo", dotychczasowe popołudniowe pasmo, w którym Idalia Tomczak i Konrad Olszewski rozmawiają ze słuchaczami na zaproponowane przez gospodarzy programu tematy, jest teraz emitowane o poranku (w godz. 7-10). Dalej w ramówce są już pasma towarzyszące: w godz. 10-13 prowadzi je Michał Cieślik, w godz. 13-16 - Robert "Pegaz" Zawieja, w godz. 16-19 - Marta Trybura, a w godz. 19-22 - Kamil Szabłowski.

Od stycznia ekipa Muzo.FM nadaje program z nowego studia. Dziennikarze rozgłośni opuścili biurowiec Blue Point przy al. Stanów Zjednoczonych w Warszawie należący do spółki Polskie Nieruchomości, której udziałowcem jest Tobias Solorz. Teraz siedziba Muzo.FM znajduje się przy ul. Jubilerskiej w Warszawie, w tym samym budynku, gdzie swoje studia mają Radio Eska, Eska Rock, VOX FM, Radio SuperNova i Radio Plus.

Z najnowszego badania Radio Track (maj-lipiec 2023 r.) realizowanego przez pracownię Kantar Polska wynika, że udział Muzo.FM pod względem słuchania w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 0,5 proc.

Dołącz do dyskusji: Muzo.FM wkrótce trafi w ręce Grupy ZPR Media? Polsat dzieli spółkę zarządzającą radiem

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Profesur
Dwa miesiące to tak akurat po wyborach. Niczego nie sugeruję.
15 3
odpowiedź
User
Aneta
Muzo musialo zostac wyciszone na czas kampanii
13 4
odpowiedź
User
Lechu
Czyli będzie tak: za dwa miesiące (jak już będzie wiadomo kto wygrał wybory) MUZO z koncesją radiową zostanie przy Polsacie jeśli PiS przerżnie, lub zostanie sprzedane w przypadku trzeciej kadencji.
10 2
odpowiedź