SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telewizja narodowców zainteresowana telewizją News24

Właściciele spółki Telewizja Media Narodowe prowadzą rozmowy ze spółką Astro, nadawcą kanału News24, na temat ewentualnej współpracy - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Czy to oznacza, że TV MN ostatecznie kupi borykającą się z problemami stację News24? Ryszard Krajewski, przewodniczący rady nadzorczej Astro, odpowiada krótko: - Wykluczone. Stacja nie jest na sprzedaż.

Article

Od pewnego czasu nadawca News24 boryka się z problemami. Emisję na żywo skrócono obecnie do 12 godzin. Na antenie pojawia się coraz więcej powtórek, odchodzą też dziennikarze, którzy skarżą się na niewypłacane od kilku miesięcy pensje.

- Wielu z nich poprosiliśmy w ostatnim czasie o zawieszenie współpracy aż do lepszego momentu, a wówczas wrócą do stacji - zapewnia Ryszard Krajewski.

Problemem są też nieuregulowane zaległości względem Nielsena, który w związku z tym wykluczył News24 w monitoringu, co uniemożliwia rozliczanie reklam przez obsługujące kanał biuro reklamy TVN Media. Stacja szuka nowych możliwości finansowania, a w związku z tym pojawiają się pogłoski o coraz to nowych spółkach, które miałyby kupić News24.

TV MN chce kupić News24?

Informacja, która pojawiła się niedawno w środowisku dziennikarzy związanych ze stacją jest taka, że ofertę kupna News24 złożyć mieli właściciele telewizji narodowców. - To wstępne rozmowy, mające na celu oszacowanie w jakich elementach budowy kanału News24 jest możliwa komercyjna współpraca z TV MN. Na tym etapie nie mam nic więcej do powiedzenia – przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl Piotr Barełkowski, członek zarządu TV MN.

Zapytaliśmy Astro, czy rozmowy z właścicielami TV MN na temat zakupu News 24 są prowadzone i na jakim są etapie? Ryszard Krajewski, szef rady nadzorczej spółki, mówi kategorycznie: - Dostajemy bardzo dużo propozycji sprzedania News24, także trafiła do nas oferta TV MN. Ale ani tej, ani podobnych propozycji nie bierzemy pod rozwagę. Krótko mówiąc: News24 jest nie na sprzedaż.

Media narodowe wchodzą do kablówek

TV MN dostały koncesję od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w kwietniu br. Stacja części środowisk narodowców trafia stopniowo do niektórych sieci kablowych. Pierwszy rok działalności TV MN ma kosztować około 2 mln zł. Inwestycja ma być sfinansowana przez Piotra Barełkowskiego, grupę przedsiębiorców związanych z Izbą Polskich Przedsiębiorców oraz odbiorców kanału.

Z kolei News24 od lipca emituje trzy nowe audycje: „Ecce Homo”, którą prowadzi transpłciowa aktywistka Angela Getler, „Się dzieje” Damiana Biedrzyckiego i „Rozmowy Anny Lerczak”. Stacja przedłużyła też umowę z Reutersem na emitowanie wiadomości tej agencji. Aby docierać do szerszej widowni, News24 przestawia też akcenty na antenie. - Chcemy być telewizją samorządową, ale także pokazywać i mówić głośno o problemach osób dyskryminowanych, głównie ze środowisk LGBTQ+, a także o problemach ekologii- mówił nam w czerwcu Ryszard Krajewski, przewodniczący rady nadzorczej Astro (wcześmiej prezes tej spółki).

News24 to kanał informacyjny, nadający od lutego 2022 r. Twórcą i nadawcą stacji jest firma Astro, od lat produkująca dla TVP2 teleturniej "Familiada" i nadająca kanał E-Sport TV. W maju br. kanał w badaniu Nielsen Audience Measurement miał zerowy udział udział w rynku.

W pierwszym kwartale br. spółka Astro przy wzroście przychodów o 35,8 proc. do 965 tys. zł zanotowała 1,24 mln zł straty netto.

Dołącz do dyskusji: Telewizja narodowców zainteresowana telewizją News24

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Koko
Telewizje których nikt nie ogląda. Po co one komu?
odpowiedź
User
Marcin a19
To nie są "Media Narodowe" ani "Telewizja Narodowa". Niech nie wycierają sobie pojeciem "Narodowe" gęby. Ich interesuje tylko zmiana Polski w Rosję
odpowiedź
User
Daf
A ten dalej swoje...
odpowiedź