SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Powiązany ze SkyShowtime serwis z dużą stratą i 4 mln nowych subskrypcji

Działający w Stanach Zjednoczonych serwis streamingowy Peacock pozyskał w III kwartale 2023 roku 4 mln płatnych subskrybentów. Nie poprawiło to jednak znacząco wyników finansowych platformy. Odnotowała stratę w wysokości 565 mln dol., choć jej przychody wzrosły o 64 proc.

Przychody Peacock, należącego do NBCUniversal (część Comcast Corporation) wyniosły 830 mln dol. W analogicznym okresie 2022 roku było to 506 mln dol. Wówczas strata wyniosła 614 mln dol, a baza abonencka poszerzyła się o 2 mln osób. Obecnie dzięki pozyskanym 4 mln dodatkowych subskrybentów, firma ma ich w USA 28 mln.

Roczna strata będzie jeszcze wyższa

Wcześniej Comcast poinformował, że na koniec roku finansowego spodziewa się, że Peacock poniesie szczytowe straty w wysokości około 3 mld dol. Podczas ostatniej prezentacji wyników menadżerowie firmy skorygowali prognozy. Strata ma być bliższa 2,8 mld dol., zanim dojdzie do znaczącej poprawy wyników finansowych, która jest spodziewana w 2024 roku.

W USA motorem Peacock są seriale: „Poker Face”, „Zupełnie nic” i „John Wick The Continental”. W Polsce dwie pierwsze produkcje oferuje serwis streamingowy SkyShowtime. Comcast i Paramount Global są jego współwłaścicielami. W obrębie SkyShowtime funkcjonuje też katalog Peacock. „John Wick The Continental” na naszym rynku jest dostępny w Amazon Prime Video.

W segmencie studiów filmowych przychody Comcast spadły o 24 proc. do 2,52 mld dol. Firma przypisała to mniejszej liczbie sprzedanych licencji, niższym przychodom filmowym i przestojom w pracy przez strajk scenarzystów. Film  „Oppenheimer” zarobił ponad 900 mln dol. Dobre wyniki zanotowały też: „Minionki: Wejście Gru” i  „Jurassic World: Dominion”.

Możliwa sprzedaż udziałów w Hulu

W segmencie mediów przychody wzrosły o 0,4 proc. do 6,03 mld dol. Wpływ na to miały wyższe przychody z kanałów poza USA i dystrybucji krajowej. Cały Comcast, który obejmuje usługi internetowe, parki rozrywki, telewizję kablową, streaming i inne sektor działalności zanotował wzrost przychodów o 0,9 proc. do 30,1 mld dol. Zysk wzrósł o 5,1 proc. do 9,7 mld dol.

Szefowie koncernu nie odpowiedzieli na pytania dotyczące sprzedaży mniejszościowego pakietu udziałów w serwisie Hulu Disneyowi. Od 1 listopada obie firmy mają prawo do rozpoczęcia procesu zmiany własnościowej. Comcast posiada 33 proc. udziałów w Hulu, a Disney 67 proc. Analitycy szacują, że udziały Comcast są warte co najmniej 9 mld dol. Koncern twierdzi, że znacznie więcej.

Dołącz do dyskusji: Powiązany ze SkyShowtime serwis z dużą stratą i 4 mln nowych subskrypcji

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bubu
I po co o tym pisac
odpowiedź