SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiT zdecydowała w sprawie stacji Polsatu. Koncesja innej kończy się w kwietniu

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podczas środowego posiedzenia zdecydowała o przedłużeniu o 10 lat koncesji dla kanału Polsat Cafe. Dotychczasowa wygasała 28 lipca. Z informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że podobnej decyzji nie podjęto na razie w kontekście Disco Polo Music. Koncesja tej stacji kończy się 24 kwietnia. 

Na początku grudnia regulator odłożył w czasie podjęcie decyzji o przedłużeniu koncesji dla kobiecego kanału Polsat Cafe i emitującego m.in. teledyski disco-polo Disco Polo Music. W przypadku pierwszej stacji zastrzeżenia regulatora budził m.in. program „Małolaty”. W produkcji, którą przeznaczono dla widzów od 12 roku życia miało być prezentowane nadużywanie alkoholu, kradzieże i molestowanie seksualne. KRRiT zarządziła ponowny monitoring Polsat Cafe. Z informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że nie wykazało ono nieprawidłowości, dlatego zdecydowano się na przedłużenie koncesji. Koncesja satelitarna dotyczy stacji o profilu rozrywkowo-kobieco-medycznym. 

Wciąż bez decyzji odnośnie Disco Polo Music

Już 24 kwietnia 2024 roku wygaśnie koncesja Disco Polo Music. Choć zostało niewiele czasu, to wciąż nie została ona przedłużona, a członkowie KRRiT nie zajęli się tym tematem we wtorek. – Nie był omawiany – informuje Wirtualnemedia.pl Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa KRRiT. Niewykluczone, że decyzja zapadnie podczas kolejnego posiedzenia, które zaplanowano na 21 marca.

W grudniu informowaliśmy, że KRRiT chciała zweryfikować m.in. program „Wesela z piekła rodem”. Produkcję obecnie pokazuje nocą Polo TV, a wcześniej była emitowana także przez Disco Polo Music, którego dotyczy postępowanie o przedłużenie koncesji. Paradokument opowiada o firmie prowadzącej dom weselny. Dochodzi w nim do awantur, nadużywania alkoholu czy spożywania narkotyków. KRRiT miała zweryfikować czy program nie jest emitowany albo powtarzany w tak zwanym czasie chronionym, aby chronić nieletnich przed treściami, które mogą źle rzutować na ich rozwój.

Nadawcy zainteresowani kontynuacją nadawania muszą wystąpić o przedłużenie koncesji rok przed jej wygaśnięciem. Decyzja zapada zwykle szybko, jeśli na dane stacje nie wpłynęło wiele skarg, a monitoring programowy nie wykazał żadnych nieprawidłowości. Koncesję głównego Polsatu, która wygasała w marcu 2024 roku, przedłużono już w lutym zeszłego roku. Jeśli dane programy i inne działania nadawcy budzą zastrzeżenia, regulator prosi go o przesłanie wyjaśnień, wzywa do zakończenia naruszeń przepisów prawa albo wymierza grzywnę za jego złamanie.

Poza koncesją głównego Polsatu, w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy KRRiT wydała zgody na dalsze nadawanie wielu kanałów związanych z Grupą Polsat Plus. Były to: Polo TV, Polsat Music, Polsat News 2, Polsat Seriale, Polsat Sport, Polsat Sport Fight, Polsat Film 2 i Vox Music TV. Przyznano też koncesje stacjom Eleven Sports 1-4, które wcześniej nadawały w oparciu o belgijskie licencje.

Z danych Nielsena wynika, że w I półroczu 2023 roku kanał Polsat Cafe miał 0,45 proc. udziału w rynku telewizyjnym. Z kolei w listopadzie ub.r. Disco Polo Music miał 0,09 proc. udziału w rynku. 

Dołącz do dyskusji: KRRiT zdecydowała w sprawie stacji Polsatu. Koncesja innej kończy się w kwietniu

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ela
Zakodować kanały Polsat .
odpowiedź
User
...
KRRiT zdecydowała w sprawie stacji Polsatu. Koncesja innej kończy się w kwietniu.


To jakieś zagadki/szarady? Nie można konkretnie w tytule zasygnalizować o jakie stacji chodzi?
odpowiedź
User
Przemek
A ja mam pytanie na jakiej podstawie ta rada wydała decyzję w sprawie Polsatu Film 2 skoro ten kanał to kanał widmo który to mało kto widział jeśli woogole ktoś widział
odpowiedź