SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiT zdecydowała: Radio Złote Przeboje w Legnicy może grać dalej

W środę Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała o przedłużeniu na kolejnych 10 lat spółce Grupa radiowa Agory, nadającej Radio Złote Przeboje w Legnicy. Kilka miesięcy temu członkowie Rady mieli wątpliwości, czy na to zezwolić, gdyż z monitoringu wynikało, że stacja miała nadawać zbyt mało lokalnych treści.

Article

Podjęta wczoraj uchwała precyzuje, że spółka może nadawać uniwersalny program radiowy, rozpowszechniany pod nazwą „Radio Złote Przeboje 90,0 FM” ze stacji nadawczej w Legnicy. Nad koncesją dla legnickiej rozgłośni członkowie Rady pochylili się już w listopadzie ub. roku, jednak wówczas jej nie przegłosowali. Monitoring stacji miał bowiem wykazać, że rozgłośnia nadaje mniej treści lokalnych niż powinna. Zgodnie z koncesją - muzyka w Radiu Złote Przeboje w Legnicy ma stanowić ok. 60,5 proc. programu, 15 proc. - reklamy, niecałe 10 proc. - audycje informacyjne, a 9 proc. - audycje publicystyczne.

Rada wezwała wówczas nadawcę do wykazania, że nie narusza warunków zapisanych w koncesji. To standardowa procedura przed wydaniem kolejnego pozwolenia na nadawanie. Pracownicy KRRiT sprawdzali, czy rozgłośnia wypełnia wszystkie zapisy dotyczące nadawanego programu i emitowanej muzyki zgodnie z koncesją. Monitoring jesienią miał wykazać, że legnicki oddział Radia Złote Przeboje emitował mniej wiadomości lokalnych niż powinien - ale teraz wszystko okazało się być w porządku i legnicka rozgłośnia może nadawać kolejną dekadę.

W połowie stycznia br. także o dekadę przedłużono koncesję na nadawanie Radia Złote Przeboje 100,1 FM ze stacji w Warszawie i Poznaniu (w tym ostatnim pod nazwą „Radio 88,4 FM Złote Przeboje”). Zaś pod koniec grudnia 2022 KRRiT podjęła analogiczną decyzję dotyczącą radia Złote Przeboje 101,3 FM w Pabianicach. Z kolei w listopadzie Rada nie podjęła decyzji o przedłużeniu koncesji Radiu Złote Przeboje 90,0 FM z Legnicy.

Radio Złote Przeboje to sieć 24 lokalnych stacji należących do Grupy Radiowej Agory, które nadają m.in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Trójmieście, Wrocławiu i miastach Aglomeracji Śląskiej, a także online. Na antenie można usłyszeć największe przeboje lat 80., 90. i dwutysięcznych. Radio Złote Przeboje w Legnicy zaczęło nadawać 17 stycznia 2014 r.

 

 

Dołącz do dyskusji: KRRiT zdecydowała: Radio Złote Przeboje w Legnicy może grać dalej

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Emil
Radio złote przeboje jest nudne, od kilku lat grają te same złote przeboje mogli by zmienić playliste.
odpowiedź
User
LGOM
Radio złote przeboje jest nudne, od kilku lat grają te same złote przeboje mogli by zmienić playliste.
Zło, te przeboje.
odpowiedź
User
Krzysiek38
@Emil Radio Złote Przeboje nie jest nudne Tylko Fakt playlista powinna być zmieniona ale to tego chyba nie dojdzie teraz priorytetem jest by Radio Zet stała jedynka na rynku Radiowym w Polsce.
odpowiedź