SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio Tok FM będzie mogło nadawać przez kolejne 10 lat

Od 4 listopada radio Tok FM nadaje na podstawie nowej koncesji. Nadawca rozgłośni, spółka Inforadio, w końcu otrzymała niezbędne pozwolenia z Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Na początku lipca Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji jednogłośnie zdecydowała o przedłużeniu koncesji radia Tok FM na kolejne dziesięć lat. Poprzednia wygasa 3 listopada br.

We wrześniu przewodniczący KRRiT Maciej Świrski podpisał dokumenty koncesyjne dla radia i czekało ono już tylko na pozwolenia od Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Wszystkie, jak informował „Presserwis”, dotarły do nadawcy dopiero 2 listopada, czyli na dzień przed wygaśnięciem obecnej koncesji.

Informację o dotarciu pozwoleń potwierdza w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Anna Marucha, p.o. rzeczniczka prasowa Agory, właściciela Inforadia. To oznacza, że od 4 listopada Tok FM będzie nadawać na podstawie nowej koncesji, obowiązującej do listopada 2033 roku.

KRRiT o mowie nienawiści w Tok FM

Pod koniec kwietnia Świrski nałożył na nadawcę Tok FM 80 tys. zł kary za słowa Piotra Maślaka o podręczniku „Historia i Teraźniejszość” autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego. Dziennikarz w audycji wyemitowanej 7 czerwca ub.r. stwierdził: „Czyta się to jak podręcznik - przepraszam za to porównanie - dla Hitlerjugend. Chwilami, nie wszędzie”.

Na stronach KRRiT w lipcu udostępniono raport pt. „Mowa nienawiści w audycjach TOK FM – Pierwsze Radio Informacyjne”. W podsumowaniu raportu z wynikami monitoringu wskazywano natomiast, że w pięciu audycjach padały wypowiedzi, mogące „nosić znamiona brutalizacji języka debaty publicznej”. Przytoczono tam jednak wyłącznie programy prowadzone przez Maślaka.

W okresie od lipca do września br. Tok FM miało 2,9 proc. udziału w rynku (rok wcześniej – 3,5 proc.) - wynika z danych Radio Track.

Radio ma obecnie 35 tys. subskrypcji.

Inforadio w ub.r. zwiększyło przychody o 9,1 proc. do 16,65 mln zł i zysk netto z 2,42 do 2,84 mln zł. Cały zeszłoroczny zysk wypłaciło w czerwcu swoim udziałowcom: Grupie Radiowej Agory (66,1 proc.) i spółce zależnej Polityki (33,9 proc.).

Dołącz do dyskusji: Radio Tok FM będzie mogło nadawać przez kolejne 10 lat

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marcin
A po co?
odpowiedź
User
TF
Szkoda, że zasięg FM stacji jest ograniczony... jestem fanem radia mówionego.
odpowiedź
User
Paka
Kto slucha ten chlam
odpowiedź