SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telewizja Polska rezygnuje z miejsca w MUX-1

Do końca 2022 roku Telewizja Polska mogła wnioskować o rezerwację miejsca w MUX-1. Obecnie zajmuje je kanał TVP ABC. Jak ustalił w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej portal Wirtualnemedia.pl, stosowny wniosek nie wpłynął.

Kanał TVP ABC opuści MUX-1 naziemnej telewizji cyfrowejArticle

Zgoda na nadawanie dziecięcej stacji nadawcy publicznego w ramach pierwszego multipleksu wygasa 3 września 2023 roku. Były przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski przed rezerwacją na potrzeby TVP MUX-6 wyraził oczekiwanie, żeby Telewizja Polska zwolniła miejsce zajmowane przez TVP ABC.

Termin na złożenie wniosku o przedłużenie pozwolenia upłynął. Czy do UKE wpłynął wniosek TVP w sprawie miejsca w MUX-1? - Nie, nie wpłynął – informuje Wirtualnemedia.pl Witold Tomaszewski, p.o. rzecznik prasowy UKE.

TVP jedynie z MUX-6 i MUX-3

MUX-1 nie jest jedynym multipleksem, z którego rezygnuje nadawca publiczny. W najbliższych dniach powinna zostać zakończona emisja TVP Kultura HD i TVP Kobieta z MUX-8. Obie stacje w jakości HD są już dostępne w MUX-6. Prawdopodobnie na ten multipleks trafi również we wrześniu TVP ABC. Stacja może też dołączyć do MUX-3, jeśli zmieni on standard na DVB-T2/HEVC. Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że nastąpi to najwcześniej w listopadzie, po wyborach parlamentarnych.

Kanały Telewizji Polskiej można znaleźć na MUX-3 (TVP1 HD, TVP2 HD, TVP3, TVP Info HD, TVP Sport HD i TVP Historia) oraz MUX-6 (TVP Dokument HD, TVP Kobieta HD, TVP Nauka HD, TVP Polonia HD, TVP World HD, TVP Kultura HD).

W związku z opuszczeniem przez Telewizję Polskę MUX-8 i MUX-1 Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji powinna rozpisać konkursy na zwolnione miejsca. Pierwszy powinien rozpocząć się już wiosną. – Tak, oczywiście  jeśli konkurs będzie rozpisany przez KRRiT, to podobnie jak to miało miejsce w przypadku konkursu na miejsce po ATM Rozrywka, zgłosimy się z naszą ofertą - zapowiadał w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Leszek Kułak, przewodniczący rady nadzorczej Red Carpet Media Group, nadawcy Red Carpet TV i RedTop TV. Założyciel Grupy MWE Michał Winnicki uzależnia aplikację od warunków konkursu. Udziałem w nim nie jest zainteresowany nadawca Stars.TV, kanału muzycznego dostępnego w multipleksach lokalnych i eksperymentalnych.

Ostatni konkurs na miejsce w ogólnopolskim multipleksie odbył się niespełna dwa lata temu, kiedy koncesję na MUX-1 utraciła ATM Rozrywka. Wówczas slotem zainteresowane były: DMAX (Discovery), Red Carpet TV (Red Carpet Media Group), Hi! TV (Wirtualna Polska Media), ATM Rozrywka (Grupa ATM), Tele Rozrywka (MWE Teleport), TVC Nostalgia (MWE Broadcast), CD Action TV (Gaming Tech Esports Media) i Polsat Edu (Telewizja Polsat). Ostatecznie miejsce wcześniej należące do ATM Rozrywka przypadło stacji Antena HD Michała Winnickiego.

Dołącz do dyskusji: Telewizja Polska rezygnuje z miejsca w MUX-1

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gie
TVP planowała wydać na bilety lotnicze ponad 8 mln. złotych. Przetarg rozstrzygnięto ale ile wyda faktycznie to chyba nie wiadomo. Bo w pdf-ie z wynikami są same zera. Może WM to sprawdzą?
odpowiedź
User
Mikołaj
Problem w tym że tvp jest w stanie zmienić wszystko z ostatniej chwili vide reframing. Tu pod byle uzasadnieniem może z dnia na dzień utrzymać nadawanie
odpowiedź
User
Krotek
Po co MUX dla TVP na więcej udawania...nie liczą pieniędzmi smarowanie naszych pieniędzy
odpowiedź