SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Stacje TVP dostępne na Litwie w ogólnokrajowej telewizji naziemnej

Od czwartku TVP Wilno, TVP Info, TVP Historia 2, TVP Polonia, TVP World i Biełsat TV rozszerzyły swój zasięg naziemny na Litwie poza Wileńszczyznę. Stało się to możliwe dzięki udostępnieniu ich w ramach cyfrowego multipleksu ogólnokrajowego MUX-2.

Kanały Telewizji Polskiej nadawane poprzez drugą naziemną sieć telewizji cyfrowej są już dostępne w rejonie największych miast na Litwie poza Wileńszczyzną i ich okolicach, m.in. w Kownie, Janowie, Mariampolu, Olicie, Kalwarii, Druskiennikach, Oranach, Kłajpedzie, Możejkach, Wisaginie. Niezmiennie programy Telewizji Polskiej są też udostępniane naziemnie dla widzów na Wileńszczyźnie w ramach multipleksu regionalnego, obejmującego oprócz stolicy Litwy także rejony solecznicki i święciański. W sumie obecnie sygnał naziemny dociera do ponad 1,7 mln osób zamieszkujących Litwę.

- Szeroka dostępność programów Telewizji Polskiej na rynkach zagranicznych jest jednym z kluczowych celów w strategii spółki - mówi Mateusz Matyszkowicz, członek zarządu TVP.

- W związku z obecnie panującą w naszym regionie sytuacją polityczną, realizowane przez nas działania mają szczególne znaczenie w dotarciu z rzetelną i obiektywną informacją do jak największego grona odbiorców - dodaje.

Wybrane stacje TVP dostępne są także w ofertach ponad 30 litewskich sieci kablowych, w tym u największego operatora – firmy Telia i drugiego największego operatora Cgates. W maju do czterech kanałów Telewizji Polskiej dostępnych na regionalnym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej na Litwie dołączyły TVP World i Biełsat TV.

W ub.r. Telewizja Polska zanotowała 3,89 mln zł przychodów (z czego 2,042 mld zł z abonamentu rtv i rekompensaty) i dodatni wynik netto.

 

Dołącz do dyskusji: Stacje TVP dostępne na Litwie w ogólnokrajowej telewizji naziemnej

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
seba
ile ta impreza dla 1,5 mln ludzi będzie kosztowała?
odpowiedź
User
Zygmunt
a to nie prościej i taniej nie wyszło by wzmocnienie sygnału z nadajników przy granicy?
pamiętam jak za dzieciaka jak było 5 kanałów na krzyż, jak wiatr zawiał i przestawił trochę antenę to nawet pod Poznaniem czeskie kanały łapało
odpowiedź