SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP World w naziemnej telewizji cyfrowej kolejnego państwa

Kolejne poszerzenie zasięgu anglojęzycznego kanału Telewizji Polskiej. Jeszcze w listopadzie TVP World ma wejść w skład MUX-C naziemnej telewizji cyfrowej w Austrii. Zasięgiem multipleksu objęty jest Wiedeń, a także sąsiadujące tereny Dolnej Austrii oraz Burgenlandu.

Anglojęzyczny kanał TVP World Anglojęzyczny kanał TVP World

TVP World będzie można oglądać na 45 kanale w stolicy Austrii. Multipleks jest nadawany na kanale 41 (634 MHz), a w jego skład wchodzą: krone.tv, Comedy Central, gotv, Hope TV, Kabel 1 Doku, Laola1.tv, oe24.TV, Kto, ProSieben Maxx, Schau TV, TLC, W24 i Welt.

Austriacy mają jeszcze do dyspozycji MUX-A (ORF 1, ORF2, ORF 3, ORF Sport+ i stacje radiowe Österreich1, Hitradio Ö3, FM4, ORF Regionalradios), MUX-B (ATV, ATV2, Servus TV/Red Bull TV, RTL, Puls 4, 3sat, ZDF Info, HGTV), MUX-D (Super RTL, NTV, Phoenix, Nickelodeon, DMAX, RTL Nitro, Sat.1 Gold, Arte, BR, RTL Plus Austria), MUX-E (Das Erste, ZDF, RTL2, Sixx Austria, Kabel 1, Eurosport, Playboy TV, KIKA, ZDF Neo, Sport 1), MUX-F (Sat.1  Austria, VOX, ProSieben Austria, CNN, Disney Channel, Deluxe Music, Radio Maria, NDR).

Wiele kanałów austriackiej naziemnej telewizji cyfrowej jest oferowanych odpłatnie. TVP World będzie niekodowany.

Umowa z austriackim nadawcą publicznym

Prezes TVP Mateusz Matyszkowicz nie kryje satysfakcji z poszerzenia zasięgu TVP World. - Telewizja Polska stale umacnia swoją pozycję, również na rynkach zagranicznych. Bardzo mnie cieszy, że nasz anglojęzyczny kanał TVP World, który jest niezwykle ważny dla Telewizji Polskiej, jest już ogólnodostępny w naziemnej telewizji na Litwie, Estonii i w Wielkiej Brytanii. Dokładamy wszelkich starań, aby kanał był jak najszerzej dostępny dla widzów, czego potwierdzeniem jest umowa z austriackim nadawcą publicznym ORF. Naszym celem jest dotarcie do grup opiniotwórczych na świecie, które szukają informacji na temat naszego regionu. W ostatnich miesiącach oczy międzynarodowej opinii publicznej kierują się w stronę Europy Środkowej i wszystko wskazuje na to, że ten proces będzie trwał w kolejnych miesiącach. Chcemy, żeby słyszalny był nasz własny głos - powiedział szef TVP.

W brytyjskim Freeview do odbioru TVP World potrzebny jest telewizor obsługujący HbbTV i podłączony do internetu. Nadawca publiczny pracuje również nad rozszerzeniem zasięgu stacji o naziemną telewizję cyfrową na Łotwie. Ciągle brak informacji o dystrybucji satelitarnej anglojęzycznej stacji. W taki sposób można oglądać na przykład BBC World czy France 24. Kilka dni temu informowaliśmy, że trwają prace nad nowymi zasadami must carry, must offer. Mogą one zmusić platformy cyfrowe typu Canal+, Polsat Box do zaoferowania wszystkich stacji z ogólnopolskich multipleksów. TVP World od niedawna wchodzi w skład MUX-6.

Kanał TVP World, który pokazuje programy informacyjne, publicystyczne i dokumenty, rozpoczął nadawanie w listopadzie ub.r. w związku z kryzysem na polsko-białoruskiej granicy. Na początku działalności anglojęzyczna stacja Telewizji Polskiej była dostępna pod adresem tvpworld.com i w godzinach nocnych na antenie TVP Info. W Stanach Zjednoczonych anglojęzyczny kanał TVP trafił do oferty platformy IPTV Sling.

Dołącz do dyskusji: TVP World w naziemnej telewizji cyfrowej kolejnego państwa

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ubarwiony
Kto to będzie oglądać?
0 0
odpowiedź
User
Iryk
Znowu udawanie nie wytrzymam. Kłamstwo jajkami błotem
0 0
odpowiedź
User
Pawel
B.dobrze,ze TVPWORLD obiega świat.
0 0
odpowiedź