SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nadawca kanałów tematycznych uruchomił 4 dodatkowe stacje w streamingu

Nadawca kanałów tematycznych UKTV, należący do komercyjnej spółki BBC (BBC Studios) wszedł na rynek FAST. W usługach Samsung TV Plus i Pluto TV i serwisie streamingowym UKTV Play w Wielkiej Brytanii pojawiły cztery nowe kanały telewizyjne, które są oferowane z reklamami.

Kanały FAST UKTV Article

Nowe stacje emitują treści znane z niekodowanych kanałów UKTV: Dave, Drama, W i Yesterday. W UKTV Play Heroes można znaleźć programy poświęcone pracom ratowników medycznych, straży pożarnej i policji. UKTV Play Laughs to kanał z filmami i serialami komediowymi. UKTV Play Full Throttle jest stacją poświęconą samolotom, pociągom i samochodom. UKTV Play Uncovered  pokazuje z kolei programy dokumentalne, historyczne i naukowe.

- FAST to doskonała okazja, aby dotrzeć do nowych odbiorców dzięki naszemu bogatemu katalogowi treści i zaprezentować szeroką gamę gatunków w czterech nowych kanałach. Dzięki ciężkiej pracy grupy pełnych pasji ekspertów z całej UKTV, nasze nowe kanały FAST będą cennym uzupełnieniem istniejącej sieci kanałów i wzmocnią serwis streamingowy UKTV Play poprzez rozszerzanie zasięgu naszych produkcji - stwierdził Jonathan Newman, dyrektor UKTV ds. reklamy.

FAST w Polsce dopiero „raczkuje”

Darmowe kanały linearne w streamingu z reklamami cieszą się coraz większą popularnością w Stanach Zjednoczonych i w Europie Zachodniej. Powstają stacje, które przez całą dobę emitują na przykład poszczególne seriale, programy kulinarne, określony rodzaj muzyki, programy podróżnicze, poświęcone stylowi życia, filmom, sportowi czy archiwalnym rozgrywkom.

W Niemczech ostatnio ruszyło kilka stacji sportowych FAST. W kanałach sygnowanych logo DAZN można oglądać bezpłatnie wybrane mecze hiszpańskiej La Ligi, włoskiej Serie A i francuskiej Ligue 1. Za niektórymi kanałami FAST stoją dostawcy tradycyjnych kanałów tematycznych, tacy jak BBC, AMC Networks, Paramount Global czy A+E Networks. To dla nadawców szansa na dodatkowe przychody dzięki powtórkom treści, które już nie zarabiałyby na siebie w normalnym kanale.

W Polsce kanały FAST działają dzięki aplikacji Rakuten TV. Można w niej znaleźć trzy filmowe stacje polskojęzyczne. Top Movies Polska i Bjgtjme pokazują produkcje o różnych tematykach. Z kolei Grjngo skupia się na westernach.  Za pośrednictwem tej aplikacji można też oglądać m.in.DAZN Womens Football, FIFA+, Bloomberg Television, Fashion TV, Clubbing TV, Euronews, Reuters, Strongman Champions, Ello Concerts by Stingray, CGTN Documentary, CGTN, Wild Earth, Vogue, iFood.TV, Travelxp (wersja HD po angielsku), GoUSA, Africanews, Motorvision.tv czy Beatiful Planet.

Choć Samsung TV Plus i LG Channels oferują setki stacji FAST na bardziej rozwiniętych rynkach, to nie zadebiutowały w Polsce. Od jesieni 2022 roku działa tu za to platforma Xiaomi TV+. Posiadacze telewizorów chińskiego producenta mogą dzięki niej oglądać kilkadziesiąt kanałów FAST po angielsku. Z tym modelem eksperymentuje także serwis streamingowy Pilot WP, który za darmo udostępnia na przykład stację z kabaretami.

Dołącz do dyskusji: Nadawca kanałów tematycznych uruchomił 4 dodatkowe stacje w streamingu

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
AG
Znowu tytuł w formie clickbaitu :-(
0 0
odpowiedź