SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kanał Wydarzenia 24 ma rok i już zarabia dla Polsatu

Stacja Wydarzenia 24 w czwartek 1 września obchodzi pierwszą rocznicę istnienia. Kanał notuje zdecydowanie wyższe wyniki oglądalności od Superstacji, którą zastąpił i przekroczył już próg rentowności - dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl. - Jesteśmy zadowoleni - mówi o wynikach oglądalności stacji Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Polsatu.

Article

Wydarzenia 24 ruszyły 1 września ub.r. o godz. 6.00 - pierwszy serwis w stacji poprowadziła Ewa Gajewska. Kanał zastąpił Superstację, dostępną u operatorów kablowych i satelitarnych, ale trafił też na multipleks czwarty, wykorzystywany przez Polsat do usługi płatnej oferty naziemnej. Stacja jest jednak dostępna bez kodowania, stanowiąc naziemną alternatywę dla kanału TVP Info.

Wydarzenia 24 przez całą dobę nadaje serwisy informacyjne (po marką "Wydarzenia"), sport i pogodę, poza tym można w nim obejrzeć „Wydarzenia” i „Gościa Wydarzeń” nadawane równolegle w Polsacie i Polsat News. Taka formuła odróżnia stację od innych kanałów informacyjnych, które poza serwisami transmitują różne konferencje i wydarzenia, przygotowują wydania specjalne, mają w ramówce liczne programy publicystyczne czy magazyny tematyczne.

Stacja w pierwszym miesiącu nadawania miała 0,27 proc. udziału w grupie wszystkich widzów i 0,26 proc. w grupie 16-49, notując wyniki o 542 proc. wyższe od wyników Superstacji rok wcześniej. W październiku ub.r. udziały kanału wyniosły już 0,34 proc. i 0,28 proc., a w listopadzie ub.r. - 0,4 proc. i 0,32 proc. Potem nastąpił lekki spadek.

Duże wzrosty oglądalności kanał osiągnął po tym, jak Rosja zaatakowała Ukrainę. W marcu udziały Wydarzeń 24 wyniosły a z 0,84 proc. w grupie 4+ i 0,95 proc. w grupie komercyjnej. W kwietniu wyniosły odpowiednio 0,68 proc. i 0,6 proc. Wyniki od tego czasu  utrzymują  na podobnym poziomie - w lipcu br. stacja miała o 0,01 pkt. proc. wyższy udział niż w kwietniu (wzrost względem udziału Superstacji z lipcu 2021 r. wyniósł 1280 proc.).

- Wojna w Ukrainie była tym dla Wydarzeń 24, czym dla TVN24 zamach z 11 września czy katastrofa smoleńska dla Polsat News – mówi nam pracownik Grupy Polsat. Takie duże dramatyczne, zwykle podnoszą oglądalność stacji newsowych, zwłaszcza tych istniejących krótko, a potem część nowych widzów ogląda te stacje dalej.

Wyniki Wydarzeń 24 przebiły oczekiwania Polsatu

Wyniki oglądalności Wydarzeń 24 przebiły oczekiwania Polsatu - w najbardziej optymistycznym założeniu udziały stacji miały wynieść maksymalnie 0,5 proc. Stacja już teraz jest rentowna i zarabia. Oficjalnie nadawca nie chce tego komentować, bo nie ujawnia szczegółów finansowych poszczególnych kanałów. - Jesteśmy zadowoleni - mówi Tomasz Matwiejczuk, pytany o ocenę oglądalności stacji.

- Z serwisów informacyjnych Wydarzenia 24 codziennie korzysta około 2 mln widzów. Stworzyliśmy fantastyczny zespół, składający się zarówno z nowych dziennikarzy, jak pracowników z redakcji Polsat News i "Wydarzeń". W zespole jest wiele młodych osób, które swoim zapałem i zaangażowaniem codziennie rozwijają i ulepszają ofertę Wydarzeń 24 - mówi Dorota Gawryluk, dyrektor pionu informacji i publicystyki Telewizji Polsat, cytowana w komunikacie.

Stacji nie było trudno osiągnąć rentowności, ponieważ korzysta ona z surówek i materiałów przygotowanych przez ekipy Polsat News i "Wydarzeń". Koszty ponoszone przez stację to m.in. realizacja czy zatrudnienie prowadzących. Wydarzenia 24 są jednak realizowane w jednym z najnowocześniejszych studiów w Europie, które jest w pełni zautomatyzowane.

Wśród prezenterów Wydarzeń 24 są m.in. wymieniona już Ewa Gajewska, Karolina Soczewka, Wioletta Wramba, Łukasz Dubaniewicz, Łukasz Smardzewski, Bartosz Cebeńko, Aleksandra Janiec, Mateusz Białkowski. Niedawno nową prezenterką została wydawczyni Adrianna Pałka, wkrótce w tej roli zadebiutuje Daria Wąsiewska, wracająca po roku przerwy do Grupy Polsat..

Dołącz do dyskusji: Kanał Wydarzenia 24 ma rok i już zarabia dla Polsatu

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gie
Skończą się kilkuset procentowe wzrosty a zaczną pojawiać spadki oglądalności. I zachwyty nad kanałem zaczną milknąć.
odpowiedź
User
-=x=-
Jeśli osiągnęli próg rentowności, to dowód na skandalicznie niskie zarobki w tej stacji (no chyba, że na pudrze oszczędzają)
;-)
odpowiedź
User
Kuba
Kolejny, wielki sukces Doroty
odpowiedź