SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Garfield, Sawyer, Cejrowski, Makłowicz i Ojciec Mateusz w ofercie kanału Alfa TVP

Telewizja Polska opublikowała ramówkę kanału Alfa TVP, który będzie dostępny drogą internetową i dla odbiorców naziemnych z aktywnymi usługami HbbTV. Z wykazu wynika, że pierwsze programy stacja miałaby wyemitować 26 grudnia. W pierwszym dniu nadawania kanał pokaże m.in. „The Garfield Show”, „Przygody Tomka Sawyera” czy program „Boso przez świat”.

W ramówce Alfa TVP znajdzie się m.in. „The Garfield Show” (fot. TVP ABC) W ramówce Alfa TVP znajdzie się m.in. „The Garfield Show” (fot. TVP ABC)

Pierwotnie kanał miał się nazywać TVP Teen, ale Telewizja Polska zdecydowała się postawić na nazwę Alfa TVP, nawiązując do urodzonych po 2010 roku (pokolenie Alfa). Za projekt odpowiada Justyna Karnowska, szefowa kanału dziecięcego TVP ABC. Nowa stacja ma oferować programy dla widzów w wieku 10-16 lat. Będzie dostępna w internecie m.in. za pośrednictwem aplikacji TVP GO na urządzenia mobilne, a także dla odbiorców naziemnej telewizji cyfrowej z aktywną usługą HbbTV, których telewizory są połączone z internetem. TVN Warner Bros. Discovery szacuje liczbę takich urządzeń na 800 tys. TVP w ten sposób oferuje już TVP ABC2, TVP Kultura 2, TVP Historia 2 czy ukraiński Perszyj.

Jakie treści znajdą się w ramówce nowego kanału?

Z serwisu z programem telewizyjnym dla prasy TVP wynika, że Alfa TVP może zadebiutować w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia o godz. 5.30. W ofercie znajdą się seriale, seriale animowane, filmy, programy dokumentalne i poradnikowe. Będą to produkcje brytyjskie  ( „Prawie nigdy”, „Malory Towers”), francuskie („Przygody Tomka Sawyera”, „Pat i świat”, „Zig i Sharko”, „Galactik Football”, „Przygody Tintina”), amerykańskie („Gortimer Gibbon z ulicy Normalnej”, „Nowe legendy o Małpim Królu”, „The Garfield Show”), kanadyjska („Anna i androidy”), australijska („Kicia to nie kot”), kanadyjska („Anatane ratuje dzieci z Okury”), nowozelandzka („Nowe legendy o Małpim Królu”), południowokoreańska („Luke, podróżnik w czasie”)  czy z Republiki Południowej Afryki („Supa Strikas”).

W ramówce znajdą się też magazyny „eMOCJE” oraz „Jak to działa”. O godz. 10.30, 15 i 15.25 będzie można oglądać program podróżniczy „Boso przez świat” Wojciecha Cejrowskiego, którego premierowe odcinki były emitowane na antenie TVP2, a powtórki w TVP HD, TVP Rozrywka i TVP Nauka. Nie zabraknie też innego podróżnika, który rozstał się z TVP. W soboty o 15.55, 16.20 i 16.45 emitowane będą stare odcinki programu „Makłowicz w podróży”. Codziennie o godz. 22.40 stacja będzie powtarzać serial „Ojciec Mateusz”, a o 23.25 przewidziano powtórki „Komisarza Alexa”. Program będzie kończyć się kwadrans po północy. To zapewne nie koniec propozycji nowej stacji. Prezes TVP Mateusz Matyszkowicz zapowiadał niedawno w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że stacja będzie emitowała też własne produkcje.

Niedawno informowaliśmy, że Telewizja Polska po uruchomieniu TVP Nauka jest drugim nadawcą publicznym świata pod względem liczby kanałów telewizyjnych. Pierwsze miejsce zajmuje chińska CCTV. Po październikowym debiucie TVP Nauka w ofercie Telewizji Polskiej jest 21 kanałów. TVP1, TVP2, TVP3, TVP ABC, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Sport, TVP Info, TVP Kobieta, TVP Polonia, TVP Rozrywka, TVP Dokument, TVP Seriale, TVP HD, TVP Wilno, TVP World, Belsat, TVP ABC 2, TVP Kultura 2, TVP Historia 2 i TVP Nauka (nie licząc dodatkowych 16 wersji TVP3 z niedawno uruchomioną mutacją dla Elbląga i TVP Parlament). W wielu krajach nadawcy publiczni redukują liczbę kanałów lub myślą o przeniesieniu całej oferty do internetu w przeszłości. Takie plany ma na przykład belgijska telewizja publiczna RTBF czy brytyjska BBC.

Dołącz do dyskusji: Garfield, Sawyer, Cejrowski, Makłowicz i Ojciec Mateusz w ofercie kanału Alfa TVP

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
F
BBC również ma więcej kanałów niż TVP a ARD łącznie z ZDF również.
0 0
odpowiedź
User
lukjan
znowu powtorki
0 0
odpowiedź
User
G
BBC ma 29 kanałów telewizyjnych i 15 rozszczepień regionalnych/lokalnych na BBC One. BBC Three dzieli czas antenowy z kanałem dla dzieci powyżej 6 roku życia CBBC nadawanym od 7:00 do 19:00. Natomiast BBC Four dzieli czas antenowy z Cbeebies dla dzieci do 6 roku życia (nadawany od 6:00 do 19:00).
0 0
odpowiedź