SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Na BBC iPlayer programy z oferty telewizyjnej nadawcy będą pojawiać się w ciągu kilku minut po zakończeniu emisji

Telewizja BBC dokonała ważnej aktualizacji w usłudze BBC iPlayer, która poprawi szybkość udostępniania nowych programów.

Article

Wcześniej, jeśli widzowie przegapili dany program w ofercie telewizji BBC, musieli dość długo czekać na jego udostępnienie w serwisie VoD. Teraz programy będą dostępne znacznie szybciej, praktycznie w ciągu kilku minut od zakończenia emisji telewizyjnej.

Wprowadzono również ulepszenia w celu zmniejszenia opóźnień w emisji wideo na żywo, chodzi o opóźnienia między emisją treści na żywo oraz czasem potrzebnym na dotarcie do widza.

„Osiągnęliśmy to, modernizując systemy, których używamy do przetwarzania wideo na żywo” — mówi Henry Webster z Media Services. „Kiedy przygotowujemy wideo do transmisji na żywo, materiały te są dzielone na kilkusekundowe segmenty, co ułatwia i przyspiesza dystrybucję. Jednak przygotowanie tych oddzielnych segmentów wymaga czasu. Aktualnie udało nam się zredukować opóźnienie, aby widzowie mogli cieszyć się niezawodnym, stabilnym i nieprzerwanym oglądaniem”.

BBC twierdzi, że udało się skrócić opóźnienie o około 20 sekund, w rzeczywistości oznacza to oczekiwanie około 60 sekund po transmisji na żywo, aby show trafił na BBC iPlayer.

Abonament telewizyjny

W Wielkiej Brytanii publiczne kanały BBC opierają się na finansowaniu publicznym (abonament), a częściowo na działalności komercyjnej, jak np. sprzedaż programów za granicę. Ze sprawozdania BBC za rok finansowy 2022/2023 wynika, że wsparcie budżetowe to 69,7 proc. przychodów. Przychody z opłat abonamentowych są zaledwie o 1,6 proc. niższe niż rok wcześniej, a aktywnych jest obecnie 24,4 mln abonamentów telewizyjnych, w porównaniu do 24,8 mln w roku ubiegłym.

BBC to stacja posiadająca status brytyjskiego nadawcy publicznego, funkcjonująca na rynku od 1922 r. Podmiot jest obecnie finansowany z obowiązkowego abonamentu rtv i nie ma praw do emitowania reklam w kluczowych kanałach w radiu i telewizji.

Dołącz do dyskusji: Na BBC iPlayer programy z oferty telewizyjnej nadawcy będą pojawiać się w ciągu kilku minut po zakończeniu emisji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl