SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Na dekodery Polsat Box trafia nowe oprogramowanie

Na dekodery Polsat Box 4K stopniowo spływa nowe oprogramowanie oznaczone jako 1.7.28. - Najnowsza wersja dla dekoderów 4K wprowadza m.in. nawigację pionową w menu oraz funkcję wyszukiwania głosowego - informuje Wirtualnemedia.pl Olga Zomer, rzeczniczka prasowa Cyfrowego Polsatu.

Dekoder Polsat Box 4KDekoder Polsat Box 4K

Polsat Box udostępnia nowy soft partiami. Na początku lutego otrzymali go posiadacze dekoderów Polsat Box 4K Lite, których numery seryjne zaczynają się od ESAX (numer aktualizacji to 1.0.22). Później trafił na urządzenia z numerami ERDZ (aktualizacja 1.7.28). Teraz oprogramowanie zaczyna trafiać na sprzęty Polsat Box 4K. Cały proces powinien zakończyć się do końca miesiąca.  

Nawigacja pionowa i wyszukiwanie głosowe

Po zmianach interfejs dekoderów 4K największej polskiej platformy cyfrowej zostanie ujednolicony.  Wprowadzone zostanie nowe menu główne. Choć pozostawiono w nim kafelki z logotypami poszczególnych kanałów, to usunięto grafiki trwających programów. Wyszukiwanie konkretnych treści czy stacji ma ułatwiać wyszukiwanie głosowe.

- Aktualizacja oprogramowania dekoderów jest stałym procesem, czasami dotyczy nowych funkcji, a czasami drobnych poprawek, podobnie jak we wszelkiego rodzaju aplikacjach na smartfony. Najnowsza wersja dla dekoderów 4K wprowadza m.in. nawigację pionową w menu oraz funkcję wyszukiwania głosowego. Aktualizacja oprogramowania w dekoderach odbywa się automatycznie - wyjaśnia Zomer z Cyfrowego Polsatu. Pod koniec maja wielomiesięczny proces aktualizacji oprogramowania dekoderów 4K UltraBox+ zakończyła konkurencyjna platforma Canal+.

Dekoder Polsat Box 4K jest w ofercie platformy cyfrowej od września 2021 roku. Sprzęt jest oferowany z pilotem Bluetooth, funkcją Duo i podłączeniem do Internetu, w tym również przez Wi-Fi. Funkcja Duo umożliwia podłączenie tego samego dekodera zarówno do telewizji satelitarnej, jak i kablowej IPTV. Urządzenie pozwala na korzystanie z aplikacji Polsat Box Go.

Od 22 listopada 2021 roku operator płatnej telewizji oferuje też Polsat Box 4K Lite. Również umożliwia on korzystanie z usług platformy cyfrowej zarówno drogą satelitarną, jak i internetową. Dekoder posiada też moduł Wi-Fi, a dzięki aplikacji Polsat Box Go pozwala na dostęp do biblioteki materiałów VoD. Zdaniem platformy, walorem urządzenia są niewielkie rozmiary.

Dołącz do dyskusji: Na dekodery Polsat Box trafia nowe oprogramowanie

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Baster
funkcję wyszukiwania głosowego czy ona dziala na zmianę kanałów bo nic niewiadomo jak działa?
odpowiedź
User
jk
Brak funkcji usuwania ,sortowania kanałów, albo coś przeoczyłem.
odpowiedź
User
Lukaskus
U mnie po aktualizacji tylko problemy, za każdym razem po włączeniu dekodera muszę przestawiać się na swoją listę ulubionych, przed aktualizacją dekoder cały czas pamiętał że korzystam z tej listy. Czyżby już Lex pilot wprowadzali, dodatkowo obraz zaczął się często przycinać na obojętnie jakim kanale a sygnał na poziomie 80-90%. Generalnie aktualizacja pogorszyła działanie Polsat box 4k lite.
odpowiedź