SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jak sportowcy i ambasadorzy promowali Power Balance (case study)

W jaki sposób zrealizowano kampanię promującą opaski Power Balance w oparciu o narzędzia WoMM i liderów opinii? Zapraszamy do przeczytania opisu akcji, którą przygotowały i przeprowadziły agencje 6ix WoMM&Social Media i E_misja Interactive 360.

Jak sportowcy i ambasadorzy promowali Power Balance (case study)

Opaski Power Balance pochodzą ze Stanów Zjednoczonych i wykorzystują specjalną technologię, pierwotnie zaprojektowaną dla profesjonalnych zawodników, która pobudza organizm do wykorzystania pełnego potencjału, jaki w nim tkwi. Zaskakujące efekty działania opasek spowodowały, że błyskawicznie zyskały one ogromną popularność na całym świecie. Używają ich już m.in. Christiano Ronaldo, Shaquile O’Neal Robert Kubica i Mark Webber.

Globalna komunikacja marki Power Balance zakłada jak największy trial w postaci przeprowadzania bezpośrednich testów działania opasek przez potencjalnych konsumentach. Właśnie to doświadczenie miało być filarem działań WoMM prowadzących do wzrostu rekomendacji konsumenckich. Innym ważnym elementem strategii komunikacji marki jest wykorzystanie liderów opinii tej kategorii, czyli sportowców.

Cel kampanii
Głównym celem było wprowadzenie na polski rynek Power Balance w oparciu o globalne założenia komunikacyjne marki: wykorzystanie technik WoMM i liderów opinii.

Założenia kampanii
Kampania zakładała zbudowanie wysokiej świadomości marki wśród sportowców i wyedukowanie ich w taki sposób, by stali się jej ekspertami i ambasadorami, czyli osobami doskonale znającymi zalety oraz zasady działania opasek Power Balance i dysponującymi wiedzą pozwalającą rekomendować je innym (WoMM).

Liderzy opinii Power Balance
Kluczowym elementem kampanii była rekrutacja liderów opinii i wywołanie bezpośredniego doświadczenie marki poprzez specjalne testy. W tym celu stworzono program ambasadorski, do którego zrekrutowano 10 osób. Zostały one przeszkolone zarówno przez specjalistów Power Balance ,jak i 6ix WoMM & Social Media, a potem poruszały się po całej Polsce, aby testować opaski wśród liderów opinii.

Użyte narzędzia
• Program ambasadorski: 
Ambasadorzy Power Balance odwiedzali kluczowych liderów opinii w zakresie sportu i przeprowadzali na nich testy działania opasek.

Na program składały się następujące elementy:
- Rekrutacja, szkolenie i zarządzanie ogólnopolskimi działaniami ambasadorów Marki Power Balance
- Rekrutacja Liderów Opinii poprzez telemarketing - przedstawiciel agencji umawiał wyselekcjonowanych sportowców na spotkanie z ambasadorem.

• Działania PR w telewizji, prasie i na portalach sportowych – press release’y, wywiady, artykuły, mikrokonkursy. W celu zwiększenia zaangażowania potencjalnych użytkowników i samych mediów w akcję przeprowadzono serię dedykowanych mikrokonkursów w prasie i mediach internetowych, w których czytelnicy mogli wygrać opaski.


• Działania na Facebooku:
- Fanpage Power Balance Polska, który stał się platformą do komunikacji nie tylko dla użytkowników opasek, ale także miłośników sportu, dzięki czemu kampania obejmuje swoim zasięgiem coraz większą ilość użytkowników.
- Działania zostały wsparte reklamami Facebook Ads oraz dwiema cyklicznymi aplikacjami konkursowymi (Zgadnij, kto używa Power Balance” i „Power Puzzle”)

• Kampania w sieci afiliacyjnej Novem, która zakładała wykorzystanie form  displayowych. Landing page tej kampanii stanowiła specjalna podstrona serwisu marki z edukacyjnym klipem video prezentującym najważniejsze informacje o Power Balance , m. in. testy opasek, sportowców, którzy z nich korzystają, oraz punkty sprzedaży.

• Kampanie PPC:
-Tekstowa i graficzna kampania w Google AdWords
- Kampania w dziale sportowym portalu Onet

• Kampania e-rzecznika marki Power Balance, który oficjalnie reprezentował ją na forach internetowych, odpowiadał na wszystkie pytania i wskazywał sklepy, w których każdy mógł przetestować opaskę.

Efekty:
• Pozyskano i przeprowadzono testy na 500 kluczowych liderach opinii – czołowych polskich sportowcach: mistrzach Polski, Europy, Świata, mistrzach olimpijskich, a także na celebrytach.

• Ukazało się ponad 40 publikacji w mediach, m.in. Polsat Play, 4FunTV, TVP, VIVA, „Playboyu”, „Przeglądzie Sportowym”, „Bravo Sport”, „Giga Sport”, „Piłce Nożnej”, „Świecie Motocykli”, „Tenisie”, „Magazynie Snowboard”, „Jachtingu”, „Magazynie Rowerowym”, „Magazynie Górskim”, „Lux Lux”, „Fakcie” i „Focusie”.

• Dzięki możliwości przetestowania opaski pod okiem wyszkolonych ambasadorów stworzono proces rekomendacji, który pozwolił marce na zbudowanie zakładanej sprzedaży w ponad 100 punktach dystrybucji.

Kampania została przeprowadzona przez agencje 6ix WoMM&Social Media i E_misja Interactive 360 wchodzące w skład NuOrder Group.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jak sportowcy i ambasadorzy promowali Power Balance (case study)

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Georgie
Tyle tytułem komentarza: http://nbcsports.msnbc.com/id/40916841/ ... er_sports/ :]
9 8
odpowiedź
User
Adam
Problem tylko w tym, że Power Balance to jedno wielkie oszustwo, do czego producent się już przyznał i np. w Australii musi zwracać pieniądze... banda oszustów
8 8
odpowiedź
User
Marcin
to tak jak Danone i jego kultury bakterii…
9 8
odpowiedź
User
Mich
dokładnie te powerbalanc to straszne oszustwo.. ciekawe kiedy w PL zaczna zwracać pieniądze za swoje kłamstwa. Temat opasek mam dość mocno przebadany i w zasadzie na polskim rynku znalazłem tylko jedne, które działają, mają medyczne atesty - trionz( http://trionz.pl ). W Stanach jest jeszcze jedna firma, która również przechodzi testy medyczne i działa, w PL jej jeszcze nie ma. Ale te prawdziwie działające są oparte na medycynie i magnetoterapii, a nie na magicznych hologramach, które są technologią "kosmiczną", o której nikt nic nie wie, oprócz tego, że kosztuje wiele..
8 8
odpowiedź
User
flow
Zabawne, że ten "case study" zupełnie nie wspomina o prowadzonym na strasznie żenującym poziomie marketingu szeptanym na wielu forach internetowych.

Robionym tak bardzo nieudolnie, że wiele postów na różnych forach, będących próbą prowadzenia takiego szeptanego marketingu, ma tą samą datę, (mniej-więcej) godzinę i treść co kompletnie rozwala ich wiarygodność.

Zupełnie inna sprawa, że nie wiem czy agencje prowadzące tego klienta mają się czym chwalić. To jest jedno wielkie oszustwo i wyciąganie pieniędzy od naiwniaków. Jak kosmiczne kamienie, homeopatia, amulety, święta woda i inne głupoty.
8 8
odpowiedź