SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jak usunąć konto na TikToku?

TikTok jest jedną z najpopularniejszych platform społecznościowych wśród użytkowników z całego świata. Coraz częściej jednak osoby korzystające z aplikacji chcą usunąć swoje konto, chociażby w trosce o swoje dane osobowe. W tym poradniku tłumaczymy jak usunąć konto na platformie TikTok.

Fot. PixabayArticle

W drugim kwartale 2021 roku zanotowano 205 mln nowych instalacji TikToka, co oznacza, że globalna liczba użytkowników platformy przekracza obecnie 3 miliardy. Ta niewiarygodna wręcz liczba użytkowników świadczy wyłącznie o ogromnej popularności chińskiej aplikacji.

Wraz z narastającym szumem wokół platformy pojawiają się wśród użytkowników obawy o swoje bezpieczeństwo w sieci. Podobnie jak inne platformy społecznościowe TikTok wykorzystuje informacje o użytkowniku w celu tworzenia spersonalizowanych reklam. Osoby korzystające z aplikacji coraz częściej mają obawy o wyciek ich danych personalnych, czy przejęcie konta przez osoby niepowołane. Wiele się też mówi o negatywnych skutkach uzależnienia od mediów społecznościowych. Nic więc dziwnego, że spora część użytkowników platformy zaczyna zastanawiać się, czy nie nadszedł czas na przerwę od ciągłego przypływu dopaminy.

Poniżej przedstawiamy poradnik, dzięki któremu dowiesz się jak ustawić kontrolę rodzicielską, zablokować treści konkretnego użytkownika lub usunąć konto na platformie TikTok.

Jak ustawić kontrolę rodzicielską?

Rok temu na platformie pojawiła się funkcja kontroli rodzicielskiej. Dzięki niej rodzic może ustrzec swoje pociechy przed oglądaniem treści, których nie powinny oglądać. Dodatkowo funkcja ta chroni prywatność i bezpieczeństwo dzieci. Jak więc ją włączyć?

Aby skorzystać z tej funkcji, rodzic musi założyć własne konto w aplikacji, a następnie za pomocą kodu QR zsynchronizować je z profilem dziecka. W tym celu należy wejść do zakładki Ja>Treści i działalność>Parowanie rodziny>Nastolatek.

Po dokonaniu synchronizacji dorosły użytkownik może decydować o niektórych ustawieniach na koncie swojego podopiecznego. Możliwe jest np. decydowanie o tym jak dużo czasu dziecko może spędzić korzystając z aplikacji i z jakimi znajomymi nie może się kontaktować na TikToku. Do dyspozycji jest także filtr mający chronić dziecko przed oglądaniem nieodpowiednich dla niego treści, zamieszczanych przez innych użytkowników.

Jak zablokować innego użytkownika?

TikTok, podobnie jak inne platformy społecznościowe zmaga się z problemem osób uprzykrzających życie innym użytkownikom. Można się tam natknąć na spam, oszustwa, czy niepożądane treści. Na szczęście platforma stara się przeciwdziałać tego typu zachowaniom, blokując konta osób łamiących regulamin. Dodatkowo aplikacja umożliwia zablokowanie konta  innego użytkownika, jeśli osoba korzystająca z aplikacji nie chce z nim wchodzić w interakcje lub nie chce oglądać konkretnych treści.

W celu zablokowania konta innego użytkownika należy wejść na profil danej osoby i kliknąć trzy kropki znajdujące się obok zdjęć konta. Następnie wystarczy przejść do Dodatkowe Funkcje>Zablokuj. Po zablokowaniu użytkownika nie będzie już możliwe oglądanie jego treści, a osoba zablokowana nie będzie mogła wchodzić w interakcje z osobą blokującą.

Jak usunąć konto na platformie TikTok?

Niezależnie od powodów, użytkownik aplikacji w każdym momencie może zrezygnować z członkostwa i usunąć swoje konto w kilku prostych krokach.

W celu usunięcia konta należy wejść na swój profil i kliknąć trzy kropki w prawym górnym rogu. Następnym krokiem jest przejście do sekcji Ustawienia>Zarządzaj kontem>Usuń konto. Należy zaznaczyć, że funkcja ta mieści się samym dole ekranu.

Uwaga, osoba usuwająca konto utraci permanentnie dostęp do profilu, a co za tym idzie:

  • Nie będzie w stanie zalogować się do TikToka z tego konta
  • Utraci dostęp do wszystkich opublikowanych na koncie treści
  • Nie będzie w stanie uzyskać zwrotu pieniędzy za zakupione przedmioty

Firma zaznacza, że informacje, które nie były przechowywane na koncie - jak chociażby wiadomości czat, mogą być nadal widoczne dla innych użytkowników.

Po wykonaniu powyższych czynności użytkownik musi potwierdzić swoją tożsamość za pośrednictwem wpisania kodu z SMS-a lub weryfikację na Facebooku. Następnie rozpocznie się 30-dniowy okres dezaktywacji konta, po którego upływie konto zostanie trwale usunięte

TikTok trzecim największym serwisem społecznościowym

TikTok wyprzedził Snapchata i Twittera pod względem globalnej liczby użytkowników. Ustępuje pola jedynie Facebookowi i Instagramowi - wynika z szacunków firmy Insider Intelligence.

TikTok otworzy sieć restauracji

Niezwykle popularna platforma społecznościowa rozszerza swoją działalność, otwierając własną sieć restauracji. TikTok planuje uruchomić swoją nową usługę na terenie Stanów Zjednoczonych. Chińską firmę w nowym przedsięwzięciu będzie wspomagać amerykańska sieć Virtual Dining Concepts i platforma Grubhub.

Dołącz do dyskusji: Jak usunąć konto na TikToku?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl