SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

T-Mobile uruchamia eSIM dla wszystkich swoich abonentów

T-Mobile Polska uruchomił wirtualne karty SIM - eSIM - dla wszystkich swoich abonentów, zarówno indywidualnych, jak i biznesowych. Ma to przynieść korzyści tak środowisku, jak i klientom, używającym kilku kart w telefonach.

Article

Wirtualne karty SIM stosowane są coraz częściej przez producentów sprzętu mobilnego i cieszą się wzrastającą popularnością wśród klientów. Choćby dlatego, że eSIM się nie niszczy, a jego użycie pozwala zredukować produkcję plastiku.

W części smartfonów wirtualna karta, wgrana obok tradycyjnej, umożliwia korzystanie z dwóch numerów na raz (DualSIM). eSIMy są dostępne teraz dla wszystkich klientów T-Mobile, zarówno biznesowych, jak i indywidualnych - w każdym z aktualnych głosowych planów abonamentowych.

 

T-Mobile technologię wirtualnych kart SIM rozwija od kilku lat. Jednym z pierwszych etapów było wprowadzenie usługi multiSIM, umożliwiającej korzystanie z wirtualnej kopii już posiadanej karty po to, by móc używać jej w smartwatchu.  Następnym krokiem było stworzenie usługi eSIM dla klientów korporacyjnych. Teraz usługa jest dostępna dla wszystkich klientów abonamentowych usług głosowych w T-Mobile.

Jak wymieniać kartę na eSIM

Karty tradycyjne można wymieniać na eSIM bezpłatnie. Wymianę taką można zamówić na dwa sposoby: udając się do jednego z salonów lub łącząc się z telefoniczną obsługą klienta.

Instrukcję instalacji karty wraz ze specjalnym kodem QR klient otrzyma na podany przez niego e-mail, a jednocześnie na jego telefon dotrze wiadomość SMS zawierająca hasło niezbędne do otwarcia plików.

T-Mobile Polska podało w komunikacie, że pośród terminali w jego ofercie eSIM obsługuje blisko 30 smartfonów marki Apple i Samsung, blisko 20 tabletów marki Apple oraz 10 smartwatchy Apple, Samsung i Huawei.

W roku 2021 T‑Mobile Polska osiągnął przychód w kwocie 6,5 mld zł, a to oznacza wzrost o 0,9 proc. względem wyniku z roku poprzedniego. Wzrósł także zysk EBITDA AL. - o 4,6 proc., osiągając poziom 1,76 mld zł. Wzrosła też baza klientów: telekom na koniec roku miał ich ponad 11,5 mln.

Dołącz do dyskusji: T-Mobile uruchamia eSIM dla wszystkich swoich abonentów

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wielki Bart
jeśli ma to przynieść korzyść środowisku to od razu wiadomo,że to skok na kasę, wolność i prywatność, bo generalnie o to chodzi komuchom od obrony planety
odpowiedź
User
Maniakasp
Dużo osób czekało na takie rozwiązanie. E-sim to oszczędność w papierze i tuszu :D
odpowiedź
User
MTracz
jeśli ma to przynieść korzyść środowisku to od razu wiadomo,że to skok na kasę, wolność i prywatność, bo generalnie o to chodzi komuchom od obrony planety

eSIM to funkcjonalności; cyfrowy numer, który można przypisać do wirtualnego slota SIM, jeśli telefon nie posiada takowego fizycznego. Przy okazji mniej plastiku. Same plusy.
odpowiedź