SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jak założyć własny sklep internetowy małym kosztem?

Robienie zakupów w Internecie staje się cały czas coraz popularniejsze, mimo że już teraz jest na rekordowy wysokim poziomie. Wiele osób, więc zastanawia się nad otworzeniem własnej działalności opartej na sprzedaży w Internecie. Założenie sklepu internetowego również teraz jest tak proste, jak nigdy wcześniej. Współczesne technologie pozwalają go otworzyć nie tylko komuś, kto nie zna się tworzeniu stron samych sklepów i musiałby to zlecić komuś innemu, ale nawet osobom, które nie mogą sobie pozwolić na inwestowanie od razu wielu tysięcy złotych. Jak założyć sklep internetowy niskim koszt? O tym właśnie piszemy w dzisiejszym artykule.

fot. materiały prasowe Article

Dlaczego warto sprzedawać przez Internet?

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek działalności warto się zastanowić, czy w ogóle ma ona szanse powodzenia. W przypadku sklepu internetowego na jego korzyść przemawia kilka argumentów. Przede wszystkim można docierać ze swoją ofertą do szerokiego grona odbiorców. Właściwie na całym świecie, nie jest się ograniczonym przez odległość. Także możliwość robienia zakupów o dowolnej porze jest częstym argumentem, który podają klienci pytani o to, dlaczego zdecydowali się na zakupy w sieci. Powodem, dla którego sklep internetowy jest tak pożądanym sposobem na zarabianie pieniędzy jest to, że można taką działalność prowadzić z domu. Mnogość kanałów sprzedaży to kolejny z wielu argumentów, zachęcających do założenia sklepu internetowego.

Tani sklep internetowy – jaki system

Jeśli szuka się powodu, jak możliwie minimalnym kosztem założyć sklep internetowy to na pewno nie można sobie pozwolić na tworzenie go od zera. No chyba, że jest się programistą, w każdym innym przypadku koszty będą liczone w tysiącach złotych. Podobnie zresztą jak w przypadku zlecenia stworzenia komuś sklepu w oparciu o oprogramowanie open-source. Najlepszym wyjściem będzie system SaaS. Czym jest SaaS? Jest to oprogramowanie, do którego po prostu wykupuje się dostęp. Najczęściej na określony czas, za konkretną stawkę. W przypadku oprogramowania SaaS jest to przeważnie po prostu gotowy sklep internetowy.

Dlaczego warto wybrać sklep oparty o SaaS?

Powodów, dla których warto się zdecydować na stworzenie sklepu w takim modelu, jest kilka.

Niskie koszty i łatwość wdrożenia

Jeśli ktoś szuka możliwie niskich kosztów, to będzie to pierwszy wybór. Abonament na taki sklep zaczyna się już od 20 zł miesięcznie, tak jest w przypadku CStore.pl, tak więc na taki sklep może sobie pozwolić praktycznie każdy. Co ważne nie trzeba wtedy nawet wykupywać serwera. Otrzymuje się od razu określoną przestrzeń na dane. Kolejny argument to oczywiście łatwość wdrożenia takiego sklepu. Nie trzeba posiadać żadnych specjalnych umiejętności technicznych ani zatrudniać do tego osób trzecich. Sklep oparty o SaaS to po prostu gotowy sklep, który trzeba tylko wypełnić swoimi towarami, regulaminem itp. Nie bez znaczenia dla samej wygody użytkowania, jak i związanych z tym kosztów jest to też to, że samą infrastrukturę sklepu, czyli jego działanie od strony technicznej odpowiada właśnie firma, która dostarcza oprogramowanie. Dzięki temu nie konieczności zatrudniania kogoś od obsługi technicznej.

Automatyzacja

Kolejne co powinno skłonić do rozważnie otwarcia sklepu opartego o oprogramowanie SaaS, jest wysoka automatyzacja sklepu. Co to oznacza? Sklep internetowy to dużo procesów, jednak wiele nich można zautomatyzować. Właśnie w tym pomaga system SaaS. Przykładem może być, chociażby powiadamianie klienta o statusie zamówienia. Nie trzeba za każdym razem pisać maila, można tak zaprogramować system, żeby na każdym etapie zamówienia sam informował klienta o tym, co dzieje się z jego zamówień.

Integracje

Mając sklep internetowy, trzeba w jakiejś formie przyjmować opłaty za zakupy, jak i wysyłać towar. Aby to wszystko sobie ułatwić, dobrym sposobem jest integracja sklepu z dostawcami tego typu usług. W przypadku przesyłek będą to kurierzy, dzięki temu nadawanie i śledzenie przesyłek stanie się dużo łatwiejsze. Kolejna przydatna integracja to oczywiście płatności. Dziś nikt już nie chce dokonywać przelewów, wpisując wszystkie dane ręczenie. Taka praktyka może wręcz spowodować, że klienci będą opuszczać sklep bez zakupów. Zresztą podobnie jest, jeśli chodzi o możliwość wyboru z kilku form przesyłki – to teraz konieczność, na co właśnie pozwoli wspomniana wcześniej, integracja z kurierami.

Skalowalność i rozwój

Oprogramowanie SaaS to także zalety, które może nie są widoczne od razu, ale z czasem każdy ambitny właściciel sklepu je zauważy. W końcu zakładając sklep internetowy dąży się do tego, aby cały czas go rozwijać. W tym także może być pomocne oprogramowanie SaaS. Taki system oparty jest przeważnie o kilka rodzajów abonamentów. Na początku działalności wybiera się przeważnie najtańszy. Jednak wraz z rozwojem sklepu, nic nie stoi na przeszkodzie, aby przejść na wyższy model. Dzięki niemu można między innymi wstawić do sklepu więcej towaru, włączyć nowe funkcje lub pozwolić na zarządzenie sklepem większej liczbie użytkowników. To, że za oprogramowanie odpowiada firma zewnętrzna pozwala także rozwijać sklep bez ponoszenia dodatkowych środków. Usługi SaaS cały czas są rozwijane, dochodzą nowe aktualizacje. Wszystko to w ramach stałego abonamentu.

Wiele kanałów sprzedaży

Wspomniany wcześniej rozwój to nie tylko sprzedaż większej liczby artykułów to także chęć docierania do nowych klientów. Można więc z czasem sprzedawać nie tylko w sklepie, ale także w innych miejscach sieci. Oprogramowanie SaaS pozwala właśnie na takie integracje jak np. z Allegro czy eBay. Nie trzeba się wtedy martwić, że wyprzeda się jakiś artykuł w jednym miejscu i zabraknie go dla kupujących z drugiego kanału. Magazyny będą zintegrowane. Marketplace jak Allegro to ogromna baza klientów, warto więc zostawić sobie możliwość sprzedaży tam.

Jaki model logistyczny wybrać?

Oczywiście najlepszą opcją jest sprzedaż towaru, który samemu się wytwarza. Jednak na takie coś mogą sobie pozwolić jedynie rzemieślnicy, chałupnicy lub tradycyjni producenci. Czy jest jednak jakaś opcja dla tych, którzy sami nic nie produkują, ale nie chcą też inwestować tysięcy złotych w towar, który trzeba dodatkowo gdzieś magazynować. Dla nich wszystkich jest właśnie dropshipping. Sklep internetowy oparty o dropshipping – dlaczego warto? Jest to model, w którym nie trzeba kupować towaru ani go magazynować, co więcej, nie trzeba nawet zajmować się obsługą zamówień - za to wszystko odpowiada hurtownia. Samemu tylko sprzedaję się konkretne towary. Natomiast kompletowaniem zamówień i ich wysyłką do klientów sklepu zajmuje się hurtownia. Nie potrzeba więc ani inwestować dużo środków w towar, magazyn czy też obsługę magazynową, która będzie zajmował się pakowaniem i wysyłaniem przesyłek. Taka działalność to także możliwość działania z niemal każdego miejsca na ziemie. Wystarczy łącze internetowe. Dropshipping to bardzo duże możliwości – można tak sprzedawać niemal wszystko. Dzięki platformie SaaS integracja z hurtownią dropshippingową jest bardzo łatwa. Jest też ich ogromny wybór: zabawki, książki, części samochodowe, żywność, sprzęt elektroniczny i wiele innych – to wszystko można sprzedawać w modelu dropshipping.

Sklep internetowy niskim kosztem – podsumowanie

Jeśli więc ktoś szuka pomysłu na to, jak otworzyć sklep internetowy, nie wydając na to jednocześnie tysięcy złotych, to wybór platformy SaaS wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Jest to nie tylko tanie, ale także bardzo łatwe we wdrożeniu. Nie trzeba zespołu specjalistów. Łącząc taka sprzedaż z model logistycznym, jakim jest dropshipping można całą pracę związaną ze sklepem wykonywać zdalnie. W końcu wszelkie działania marketingowe to przede wszystkim sieć, a za logistykę związaną z towarem odpowiada hurtownia. Platforma SaaS to szereg udogodnień – od automatyzacji, przez łatwość zarządzania po możliwości integracyjne. Jest to więc oferta nie tylko dla tych, którzy działają na małą skalę, ale także dla wszystkich tych, którzy stawiają na ambitny rozwój swojej działalności.

Dołącz do dyskusji: Jak założyć własny sklep internetowy małym kosztem?

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kamil Krupa
Potrzebujesz pomieszczenia, w którym będą przechowywane towary? Dzięki sklepowi Hhl regaly wyposażyliśmy naszą hurtownię we wszystko, czego potrzebujesz. Tutaj znajdziesz regały paletowe, regały magazynowe raz szeroką gamę wysokiej jakości mebli magazynowych, biurowych i przemysłowych https://hhl-regaly.pl/b2c_pl/regaly-magazynowe
0 0
odpowiedź