SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rośnie liczba subskrybentów Canal+

W I półroczu 2022 roku przychody Grupy Canal+ wyniosły 2,873 mld euro, co oznacza wzrost o 3,3 proc. w porównaniu z pierwszą połową ub.r. Nadawca miał 23,9 mln abonentów i subskrybentów. Przed rokiem było to 22,4 mln. Na europejskich rynkach, nie uwzględniając Francji, pozyskał 352 tys. klientów.

Wskaźnik EBITA Grupy Canal+ wyniósł 337 mln euro, co oznacza wzrost o 2,1 proc. Przychody zagraniczne Canal+ wzrosły o 4,8 proc. w porównaniu z pierwszymi sześcioma miesiącami 2021 roku. Przyczyniły się do tego nowe umowy abonenckie i subskrypcje. Po raz kolejny nadawca nie zdradził ilu abonentów i subskrybentów ma nad Wisłą. Podał tylko dane w odniesieniu do francuskiego rynku, państw europejskich poza Francją, Afryki, terytoriów zamorskich i krajów APAC (Azja i Pacyfik).

Zobacz także: Dwa nowe kanały sportowe Canal+

Czy nowi klienci to Polacy?

We Francji kontynentalnej Canal+ miał 9,589 mln abonentów i subskrybentów. To wzrost o prawie 700 tys. W krajach europejskich baza abonencka wzrosła 5,457 mln do 5,809 mln. Trudno oszacować ilu spośród 352 tys. nowych klientów to Polacy.

W posiadaniu Canal+ są nie tylko platforma satelitarna i serwis streamingowy działający w naszym kraju, ale także za pośrednictwem M7 Group marki Skylink (Czechy i Słowacja), HD Austria, , Télésat i  TV Vlaanderen z Belgii i Luksemburga, Canal Digitaal z Holandii, Focus Sat z Rumunii i Direct One na Węgrzech. Canal+ kupił prawa do Premier League w Czechach i Słowacji i uruchamia Canal+ Sport. W Austrii uruchomił natomiast serwis streamingowy Canal+ First.

Najwięcej nowych klientów Canal+ pozyskał w Afryce. Ich liczba przed rokiem wynosiła 5,952 mln, a obecnie to 6,561 mln. Tym samym przybyło ich 609 tys. 155 tys. abonentów i subskrybentów Canal+ stracił w krajach APAC, a 20 tys. na terytoriach zamorskich. Dzięki nowym subskrypcjom na zagranicznych rynkach Canal+ pozyskał łącznie 786 tys. nowych klientów.

W serwisie korporacyjnym Canal+ Polska informuje, że posiada 2,7 mln abonentów. Takie same dane operator podał jednak przed rokiem. Nie wiadomo zatem czy informacje dotyczące bazy abonenckiej nad Wisłą są jeszcze aktualne.

Dołącz do dyskusji: Rośnie liczba subskrybentów Canal+

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl