SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ponad pół miliona zeznań złożonych w usłudze Twój e-PIT

Od startu usługi Twój e-PIT złożono ponad pół miliona zeznań podatkowych za 2021 r. - poinformowało w piątek Ministerstwo Finansów. Usługa Twój e-PIT, w ramach której Krajowa Administracja Skarbowa przygotowuje wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe, ruszyła we wtorek, 15 lutego br.

fot. Shutterstock.comArticle

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa w tym roku udostępniły usługę Twój e-PIT po raz czwarty. Jest ona skierowana do osób, które rozliczają się na formularzach PIT-37 i PIT-38 oraz na formularzach PIT-28 i PIT-36 dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej.

Jak poinformowała szefowa Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska, pułap pół miliona zeznań za 2021 r. złożonych w usłudze Twój e-PIT został osiągnięty w czwartek wieczorem. "W zeszłym roku taką liczbę osiągnęliśmy również po niecałych 3 dniach. Statystyki zmieniają się dynamicznie i wskazują, że usługa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Do tej pory mamy ponad 2,6 mln logowań. Podatnicy korzystający z Twój e-PIT najczęściej rozliczają się na formularzu PIT-37. Otrzymaliśmy już ponad 435 tys. takich zeznań" - przekazała Rzeczkowska, cytowana w informacji MF.

Dodała, że osoby składające e-PIT otrzymają zwrot podatku w skróconym czasie do 45 dni.

Tegoroczna akcja rozliczeń PIT trwa od 15 lutego do 2 maja br. (30 kwietnia to sobota). W usłudze jest dostępne oświadczenie o przekazaniu 1 proc. podatku organizacji pożytku publicznego, czyli PIT-OP.

Dostęp do usługi możliwy jest wyłącznie przez e-Urząd Skarbowy, na stronie podatki.gov.pl.

Do e-urzędu skarbowego można się zalogować przez profil zaufamy, e-dowód, bankowość elektroniczną, przez aplikację mObywatel albo wykorzystując nr PESEL lub NIP i dane podatkowe z dokumentów PIT.

  • Więcej informacji:
  • PIT

Dołącz do dyskusji: Ponad pół miliona zeznań złożonych w usłudze Twój e-PIT

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Andrzej.cza2
Bardzo szybko doszło do pół miliona... Ja rozliczyłem się poprzez PITax.pl. Bardzo polecam!
odpowiedź