SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jak zoptymalizować wydajność League of Legends na starszych komputerach?

Gra League of Legends (LoL), pomimo że została wypuszczona w 2009 roku pozostaje jedną z najpopularniejszych gier MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) na świecie. Niemniej jednak starsze komputery mogą mieć problemy z wydajnością i tak zwanym FPS, czyli liczbą klatek na sekundę. Słaba wydajność i niska liczba klatek na sekundę utrudnia osiąganie najlepszych wyników w grze, wpływając na wszystko, od czasu reakcji po przyjemność z gry. Jeśli chcesz zoptymalizować wydajność League of Legends na starszych komputerach, ten poradnik jest właśnie dla Ciebie.

League of Legends – dostosuj ustawienia w grze

Precyzyjne dostosowanie ustawień w grze może przynieść znaczącą różnicę w wydajności na starszych komputerach, bez większego uszczerbku dla wrażeń z rozgrywki. Zacznij od obniżenia rozdzielczości w grze. Takowa zmiana sprawi, że grafika będzie nieco mniej wyraźna, ale znacznie odciąży to sprzęt, prowadząc do płynniejszej rozgrywki. Gra League Of Legends wymagania ma spore pod względem grafiki, dlatego w ustawieniach warto włączyć opcję "Low Spec Mode", zmniejszy to szczegółowość elementów graficznych, takich jak cienie, efekty i szczegółowość postaci, co przełoży się na znaczny wzrost liczby klatek na sekundę. Choć ustawienia te wpływają na estetykę gry, wymagają one również więcej zasobów od starszego komputera.

Kolejnym kluczowym aspektem optymalizacji ustawień w grze jest dostosowanie limitu liczby klatek na sekundę. Wyższa liczba klatek na sekundę zapewnia płynniejszą rozgrywkę, ale wymaga też większej mocy obliczeniowej. Poeksperymentuj z różnymi wartościami liczby klatek na sekundę, aby znaleźć optymalny punkt, w którym wydajność będzie zoptymalizowana bez nadmiernego obciążania sprzętu. Odznacz także w ustawieniach opcję: "Włącz animacje HUD". Wydajność na starszych komputerach poprawi się także, jeśli w ustawieniach gry zaznaczysz "Preferuj starszy tryb DX9".

Podkręć swój procesor i kartę graficzną

Podkręć swój komputer, aby zwiększyć wydajność w grze kosztem wyższego wyższego zużycia energii i produkcji większej ilości ciepła. Podkręcenie procesora i karty graficznej to jeden z najprostszych sposobów na zwiększenie wydajności komputera do gier. Podczas gdy podkręcanie było kiedyś czymś, co robili tylko technicy, praktyka ta jest obecnie bardziej przyjazna i prosta dla użytkownika niż kiedykolwiek wcześniej.

Zaktualizuj sterowniki graficzne

Instalując najnowsze sterowniki, masz pewność, że Twój sprzęt działa z maksymalną wydajnością i w jest w stanie w pełni wykorzystać potencjał gry League of Legends. Aktualizacje te mogą również zawierać poprawki błędów i ulepszenia stabilności, rozwiązując problemy, które potencjalnie wpływać na liczbę klatek na sekundę i ogólne wrażenia z gry. Chociaż aktualizacje te powinny odbywać się automatycznie, warto zweryfikować tę kwestię, czy aby na pewno, jesteś na bieżąco.

Wyłącz procesy działające w tle, które obciążają starszy komputer

Niepotrzebne aplikacje i programy, które są uruchomione w tle znacząco wpływają na wydajność gry na starszych komputerach. Te procesy w tle zużywają zasoby procesora, pamięci i dysku, zabierając je grze League of Legends i powodując opóźnienia, zacinanie się lub spadki FPS podczas rozgrywki. Aby zoptymalizować system pod kątem gier, ważne jest, aby zamknąć wszystkie niepotrzebne programy działające w tle przed uruchomieniem League of Legends. Warto także zaznaczyć, że wiele programów uruchamia się automatycznie w systemie Windows, co prowadzi do bałaganu i niepotrzebnego zużycia zasobów. Użyj menedżera zadań, aby wyłączyć te programy i uniemożliwić im działanie w tle podczas gry.