SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

iPhone Xr z rekordową sprzedażą, 32 procent udziałów wśród smartfonów Apple

Wprowadzony na rynek jesienią 2018 roku iPhone Xr uzyskał największy, 32-procentowy udział w sprzedaży wśród wszystkich smartfonów oferowanych przez Apple – wynika z danych firmy analitycznej  Consumer Intelligence Research Partners (CIRP). Od kilku lat rośnie liczba użytkowników przechodzących z telefonów z Androidem na iPhone’y.

Article

Wskaźniki pochodzące od firm analitycznych są obecnie jedynym źródłem danych na temat sprzedaży iPhone’ów, bowiem Apple jesienią br. zapowiedział że nie będzie już podawał konkretnych liczb urządzeń które w skali kwartału czy roku znalazły swoich nabywców.

Jedną z takich firm jest Consumer Intelligence Research Partners (CIRP), która opublikowała analizę sprzedaży iPhone’ów na rynku w USA w listopadzie br.

CIRP nie podaje dokładnych liczb, ale z danych wynika że w analizowanym okresie najwyższy udział w sprzedaży osiągnęły najnowsze modele zaprezentowane jesienią przez Apple – iPhone Xr, Xs oraz Xs Max, które wówczas nie wzbudziły entuzjazmu ekspertów segmentu nowych technologii.

Udział iPhone'a Xr wyniósł w listopadzie 2018 r. 32 proc., natomiast wspólne udziały modeli Xs i Xs Max to 35 proc. Wynik uzyskany przez iPhone’a Xr jest podobny do tego jaki jesienią 2017 r. zanotował iPhone X, którego udział w całej sprzedaży iPhone’ów osiągnął wówczas poziom 30 proc.

Z danych CIRP wynika także że rośnie liczba nabywców nowych iPhone’ów, którzy wcześniej korzystali ze smartfonów pracujących pod kontrolą systemu Android.

W listopadzie 2018 r. 16 proc. osób które kupiły iPhone’a używało wcześniej smartfona z Androidem, podczas gdy rok wcześniej odsetek takich użytkowników wynosił 11 proc.

W zakończonym 29 września 2018 r. IV kwartale roku finansowego 2018, Apple zanotowało przychód w wysokości 62,9 miliarda dolarów. To o 20 proc. więcej niż rok wcześniej (52,58 mld dol.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: iPhone Xr z rekordową sprzedażą, 32 procent udziałów wśród smartfonów Apple

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xxx
Co mnie obchodzi rekordowa sprzedaż w obrębie firmy? Czy wstyd pokazywać dane porównania między firmami? Bo teraz to jakby firma sprzedająca jogurt mówiła, że najlepiej sprzedaje się smak truskawkowy licząc produkty ich firmy, a bez porównania między innymi producentami. Poza tym, co mnie obchodzi, że coraz więcej ludzi przechodzi z Androida na iPhona, skoro ważne jest saldo, bo może szybkość przechodzenia z iPhona na Androida rośnie jeszcze szybciej.
14 10
odpowiedź
User
iPhone
IPhone Xr najlepiej się sprzedaje bo jest najtańszy 🤣🤣🤣
14 9
odpowiedź
User
Kaczucha
Co mnie obchodzi rekordowa sprzedaż w obrębie firmy? Czy wstyd pokazywać dane porównania między firmami? Bo teraz to jakby firma sprzedająca jogurt mówiła, że najlepiej sprzedaje się smak truskawkowy licząc produkty ich firmy, a bez porównania między innymi producentami. Poza tym, co mnie obchodzi, że coraz więcej ludzi przechodzi z Androida na iPhona, skoro ważne jest saldo, bo może szybkość przechodzenia z iPhona na Androida rośnie jeszcze szybciej.Po co to czytasz i komentujesz skoro Cię to nie obchodzi?
Jeżeli jednak wydumasz jakieś wytłumaczenie to weź od małego kuzyna Brajanka elementarz z pierwszej klasy i napisz nam to po polsku.
Dziękuję, Tobie również miłegodnia.
8 9
odpowiedź