SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Seniorzy i mieszkańcy wsi oglądają „Jaka to melodia?” w TVP1

Codzienny teleturniej Jedynki „Jaka to melodia?” jesienią br. wyraźnie chętniej oglądają kobiety niż mężczyźni. W widowni dominują seniorzy, mieszkańcy wsi oraz osoby z wykształceniem podstawowym - szczegółowy raport Wirtualnemedia.pl.

Rafał Brzozowski w „Jaka to melodia?”; fot. TVPArticle

Średnia widownia premierowych odcinków teleturnieju „Jaka to melodia?” wyemitowanych w okresie od 28 sierpnia do 16 listopada 2023 roku wyniosła 930 tys. osób. Udział TVP1 w rynku telewizyjnym ukształtował się na poziomie 10,22 proc. w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 5,38 proc. w grupie 16-49 i 5,91 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl. Cykl nadawany jest w dni powszednie o 17.20 i w weekendy o 18.40.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Najwięcej widzów w analizowanym okresie przyciągnął odcinek audycji z 6 listopada. Śledziło go średnio 1,32 mln osób.

Dla porównania, na początku poprzedniego sezonu (tj. w okresie od 3 września do 19 listopada ub.r.) teleturniej „Jaka to melodia?” w Jedynce śledziło 1,16 mln osób, co przełożyło się na 12,79 proc. udziału w 4+, 7,06 proc. w 16-49 oraz 7,95 proc. w 16-59. Tytuł stracił 230 tys. widzów.

Kto ogląda teleturniej „Jaka to melodia?”?

W jesiennej ramówce „Jaka to melodia?” ogląda średnio 56,74 proc. kobiet i 43,26 proc. mężczyzn. W strukturze wiekowej największy udział notowany jest wśród widzów w wieku 65 i więcej lat (56,21 proc.).

Teleturniej ma zauważalną przewagę wśród mieszkańców wsi, którzy stanowią 51,93 proc. udziału wszystkich widzów (mieszkańcy miast stanowią 48,07 proc.).

Biorąc pod uwagę średni miesięczny dochód netto danego gospodarstwa domowego w przeliczeniu na 1 mieszkańca (w zł) można zauważyć, że aż 29,33 proc. widowni audycji to osoby z dochodami powyżej 5 tys. zł netto.

Cykl „Jaka to melodia?” zdecydowanie najchętniej oglądają osoby z wykształceniem podstawowym, których udział wynosi 61,17 proc. Odsetek widzów z wykształceniem średnim to 27,84 proc. widowni, a wyższym - 9,58 proc.

Ze względu na wykonywany zawód teleturniej najchętniej oglądany jest przez emerytów, którzy stanowią 68,48 proc. widowni.

Gospodarzem „Jaka to melodia?” od sezonu 2019/2020 jest Rafał Brzozowski. W sezonie 2018/2019 teleturniej prowadził Norbert „Norbi” Dudziuk, a przez poprzednie 21 lat w tej roli występował Robert Janowski.

Udział TVP1 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2022 roku wyniósł 8,67 proc.

Podobne informacje:

- Kto ogląda program „W tyle wizji”? Dominują emeryci i osoby z podstawowym wykształceniem

- Serial „Barwy szczęścia” oglądają głównie mieszkańcy wsi, osoby z wykształceniem podstawowym i emeryci

- „Szkło kontaktowe” najchętniej oglądają emeryci, osoby dobrze wykształcone i mieszkańcy miast

- Kto ogląda program „Minęła 20-ta”? Najchętniej mieszkańcy wsi i osoby z wykształceniem podstawowym

- „Fakty” najchętniej oglądane w województwie kujawsko-pomorskim, „Wiadomości” - podlaskim

- Kto ogląda „Kropkę nad i”? Dominują emeryci oraz osoby z wysokimi dochodami

- Kto ogląda „Kubę Wojewódzkiego”? Dominują kobiety i osoby z wysokimi zarobkami. Hitem Agnieszka Holland

- Kto ogląda „Reset” Michała Rachonia w TVP? Głównie mężczyźni i osoby starsze

Dołącz do dyskusji: Seniorzy i mieszkańcy wsi oglądają „Jaka to melodia?” w TVP1

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Widz
I cyk, kolejny artykuł mający pokazać, jak to TVP ogląda wieśniactwo i emeryctwo. Tylko po co? Ci ludzie są jacyś gorsi?
odpowiedź
User
Badania naukowe
Fakty i TVN24 oglądają najchętniej mieszkańcy centrum dużych miast. Kadra naukowa i intelektualiści z dochodami powyżej średniej. To elita. Pozdrawiam reklamodawców
odpowiedź
User
Cnn
Skad te wiesniaki z wawy biora te dane to jest obled
odpowiedź