SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polska w europejskiej czołówce pod względem jakości i szybkości internetu mobilnego

W ubiegłym roku najlepszą jakością i szybkością internetu mobilnego w Europie mogły pochwalić się Francja, Hiszpania i Łotwa - wynika z raportu portalu RFBenchmark.pl. Polska jest w czołówce zestawienia.

fot. Shutterstock.com Article

Portal RFBenchmark.pl opublikował raport porównujący jakość i szybkość internetu mobilnego w Europie w 2019 roku. Wynika z niego, że w kategorii średniej szybkości pobierania danych najlepszy wynik odnotowano we Francji (19,9 Mb/s), która wyprzedza Austrię (19,8 Mb/s) oraz Portugalię (19,3 Mb/s).

Na przeciwnym biegunie znalazły się Ukraina ( 9,7 Mb/s), Macedonia (10,4 Mb/s) i Rosja (11,5 Mb/s).

W Hiszpanii pomiary wykazały najwyższą średnią szybkość wysyłania danych (10,3 Mb/s). Różnice między poszczególnymi krajami w czołowej trójce (Austria – 10,2 Mb/s, Holandia – 10,1 Mb/s) są naprawdę minimalne.

Na czele zestawienia państw z najniższą wartością ping znalazła się Łotwa, która dzięki wynikowi 59 ms wyprzedziła Norwegię (61 ms) i Wielką Brytanię (62 ms). Estonia i Litwa zanotowały dokładnie ten sam wynik (63 ms). W gronie najsłabszych po raz kolejny Ukraina (100 ms) oraz Azerbejdżan (98 ms) i Rosja (92 ms).

Polska blisko czołówki

Polska była bardzo blisko awansu do czołowej trójki w kategorii średniej szybkości pobierania danych. W innych kategoriach wypadła słabiej, ale trzymała solidny poziom.

Jeżeli chodzi o średnią szybkość wysyłania danych to polscy użytkownicy Internetu mobilnego mogli cieszyć się niezłym rezultatem 8,5 Mb/s. To wynik stosunkowo dobry, gdy spojrzymy na osiągnięcia państw sąsiednich (Niemcy – 7,9 Mb/s, Czechy – 8,1 Mb/s, Słowacja – 7,5 Mb/s).

W kategorii najniższej wartości ping Polska osiągnęła wynik 69 ms. Po raz kolejny okazał się on lepszy niż ten sam wskaźnik w Niemczech (71 ms), a tę samą wartość odnotowali mieszkańcy Belgii, Holandii i Irlandii.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polska w europejskiej czołówce pod względem jakości i szybkości internetu mobilnego

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
słuszna recepta na rzeczywistość
Polska pod względem zastosowania wi-fi jest w ścisłej czołówce, podczas, gdy rozwiązaniami przewodowymi czy też światłowodowymi pochwalić się nie możemy - jesteśmy daleko w tyle. Ale o czymś to musi świadczyć - o nowoczesności? Nie, o naiwności? Jak najbardziej. Internet mobilny, wi-fi i social media to używki XXI wieku, nie powoduje to żadnego rozwoju ludzi, a degraduje psychikę spłyca rozumowanie, tok myślenia. Raz jeszcze - Czas na zdrowy przewrót - społeczeństwa powinny pokazać, że nie chcą takiej wizji przyszłości, nie chcemy budowania między nami cyfrowego ogrodzenia, my ten mur obalić musimy zanim w pełni nas przytłoczy! #Gotówka ponad płatności bezgotówkowe, #Desmartfonizacja( wyparcie smartfonów przez zwykłe komórki sieci 2G. #Przywrócić budki telefoniczne( najlepiej w miejsce stacji rowerów miejskich, i tak ludzie korzystają z własnych rowerów chętniej niż z tych współdzielonych, a z budek telefonicznych korzystaliby na sto procent, oczywiście możliwość płatności gotówką w nich będzie) #Deinformatyzacja( tam gdzie się da przywrócić dobre, sprawdzone papierowe dokumenty, uwalniając ludzi od konieczności pamiętania haseł i loginów), #Internet głównie przewodowy - minimalizujemy rolę wi-fi w przestrzeni publicznej. #Biometrie won, #Sieć 5G i internet rzeczy - goodbye. #Jedyne social medium - życie( zdjęcia jeśli lubimy robić to róbmy aparatem a potem wywołujmy dla siebie i wybranych przyjaciół czy rodziny, filmy jeśli nagrywamy to zrzucajmy na CD - nic a nic nie będzie się błąkało w sieci - świat cyfrowy ma być nudny, nieciekawy, zimny, zaś życie ciekawe, towarzyskie, gdzie jest miejsce na szczerość, naturalność). Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce, tak dłużej być nie może, z końcem 2019 roku nieudaną dekadę 2010-2019 żegnamy, zaś rozpoczynamy lata 20-ste, Ten czuje najwięcej wolności kto nie ma czasu na smartfona i zazwyczaj nie używa social mediów lub lepiej - nie posiada ich. Czas wreszcie na reformy, które wprowadzą harmonię pomiędzy światem cyfrowym a światem realnym, bo inaczej to co niebawem nadejdzie sprawi, że jeszcze bardziej narzekać będziemy i nic już nie będzie cieszyło jak dawniej.
1 0
odpowiedź