SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jakub Bierzyński doradcą wizerunkowym Nowoczesnej i Ryszarda Petru

Prezes OMD Poland Jakub Bierzyński ściśle współpracuje z Nowoczesną i jej liderem Ryszardem Petru w zakresie strategii komunikacji. Według „Newsweeka” Bierzyński wymyślił m.in. noworoczne wystąpienie Petru i akcję z tzw. Misiewiczami.

Jakub Bierzyński Article

Kierowana przez Jakuba Bierzyńskiego grupa OMD Poland pracowała dla Nowoczesnej w czasie kampanii przed zeszłorocznymi wyborami parlamentarnymi. Odpowiadała za zakup mediów na potrzeby działań reklamowych oraz doradztwo komunikacyjne. Wartość umowy, zgodnie ze sprawozdaniem złożonym przez partię w Państwowej Komisji Wyborczej, wyniosła 661 tys. zł.

Jak ustalił „Newsweek Polska”, Jakub Bierzyński jest obecnie jednym z głównych doradców Nowoczesnej i Ryszarda Petru w zakresie komunikacji i marketingu. Według informacji uzyskanych przez tygodnik od polityków partii, szef OMD Poland napisał przemówienie udostępnione pod koniec ub.r., w którym Petru przedstawił się jako lider opozycji, oraz podsunął stwierdzenie o światełku w tunelu, którym polityk wiosną br. podsumował otwartość na rozmowy z PiS dotyczące kryzysu z Trybunałem Konstytucyjny.

Bierzyński wymyślił też określenie „Misiewicze”, na którym Nowoczesna oparła akcję wytykania przypadków nepotyzmu w sektorze państwowym, których symbolem stał się były rzecznik MON-u Bartłomiej Misiewicz, powołany też na krótko do rad nadzorczych dwóch spółek państwowych. Ponadto prezes OMD doradził koncepcję, zgodnie z którą Nowoczesna będzie współpracować z Platformą Obywatelską tylko przy kluczowych zagadnieniach dotyczących racji stanu, a w pozostałych obszarach będzie toczyć sportową rywalizację. Taką strategię w zeszłym tygodniu przedstawili Katarzyna Lubnauer i Paweł Rabiej.

 

W rozmowie z „Newsweekiem” Jakub Bierzyński nie chciał odpowiedzieć na pytanie, czy to on wymyślił określenie „Misiewicze” i czy znał wcześniej zeszłotygodniowe wystąpienie Lubnauer i Rabieja. Tłumaczył, że łączy go z Nowoczesną umowa o ścisłej współpracy objęta tajemnicą handlową. Zaznaczył natomiast, że sformułowanie o sportowej rywalizacji Nowoczesnej i PO jest autorstwa Ryszarda Petru. Zgodził się z opinią, że lider Nowoczesnej trochę zbyt często pojawia się w mediach.

Jak podał „Newsweek”, Nowoczesnej i Ryszardowi Petru w zakresie komunikacji doradzali też Rafał Szymczak z agencji public relations Profile, Paweł Ciacek z MillwardBrown SMG/KRC, Szymon Walkiewicz z Grupy Walk oraz menedżerowie ATM Grupy. Reklamy wyborcze partii przygotowały agencja Brain i ATM Grupa, a organizacją konwencji zajęła się Grupa Walk.

Według tygodnika kontakty menedżerów ATM z Nowoczesną rozluźniły się obecnie, ponieważ firma stara się zdystansować od partii, żeby nie pogarszać relacji biznesowych z Telewizją Polską.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jakub Bierzyński doradcą wizerunkowym Nowoczesnej i Ryszarda Petru

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gulowa z Orłowa
"Nowoczesna" powinna zmienić swojego doradcę i agencję medialną, bo Petru bardzo źle wypada w mediach. Okazuje się, ze ta cała opozycja nie potrafi skutecznie przeciwstawić się Mesjaszowi z Żoliborza. Czysta amatorka. Krystalicznie czysta.
30 12
odpowiedź
User
conf
oho, człowiek mem dostał pr-owca i myśli że świat zwojuje :) to nie jest rok 2000, że każdy tylko tv,w domu ma i da się kupić wizerunek na straganie medialnym - internet już dawno wyrobił sobie zdanie o panu petru i poziomie jaki on sobą reprezentuje;)
28 12
odpowiedź
User
Marek
Każda duża partia ma tego typu umowy z doradcami od PR. Nie wiem skąd taka sensacja na ten temat.
17 10
odpowiedź
User
masz rację
Każda duża partia ma tego typu umowy z doradcami od PR. Nie wiem skąd taka sensacja na ten temat.

Sensacją byłoby gdyby PiS i prezeso- naczelnik nie mieli takich doradców.
14 11
odpowiedź
User
.Niedouczony Ryszard
Nie pomoże najlepsza agencja PR świata, gdy lider partii ma wiedzę na poziomie trzeciej klasy szkoły podstawowej.
32 12
odpowiedź