SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jakub Kurasz szefem Instytutu “Rzeczpospolita”? “Rozmowy trwają”

Jakub Kurasz, który z końcem września br. przestanie być redaktorem naczelnym “Parkietu” i zastępcą naczelnego “Rzeczpospolitej” (oba tytuły wydaje Gremi Media), rozmawia na temat objęcia stanowiska szefa Instytutu Myśli Gospodarczej “Rzeczpospolita”.

Jakub Kurasz, fot. Parkiet

Jakub Kurasz, fot. Parkiet

- Propozycję zbudowania i poprowadzenia Fundacji Instytut Myśli Gospodarczej traktuję jako wyraz dużego zaufania ze strony Gremi Media. Jest to niezwykle ciekawy projekt, który pozwoliłby mi wykorzystać wieloletnie doświadczenie dziennikarskie oraz relacje ze światem biznesu i polityki, wyniesione z Rzeczpospolitej, Gazety Giełdy Parkiet, Gazety Prawnej, a wcześniej Agencji Reuters. Jesteśmy w trakcie rozmów, a o ich wynikach niezwłocznie Państwa poinformujemy - napisał Jakub Kurasz w oświadczeniu przesłanym portalowi Wirtualnemedia.pl.

Propozycję kierowania Instytutem Kurasz dostał w związku z decyzją kierownictwa Gremi Media o pozbawieniu go od października br. funkcji naczelnego “Parkietu” i wicenaczelnego “Rzeczpospolitej”. Obecnie wydawnictwo szuka nowego szefa “Parkietu”. Natomiast nadzór nad stronami ekonomicznymi “Rz” od października br. przejmie zastępca redaktora naczelnego Paweł Jabłoński (poznaj szczegóły).

Rolą tworzonego właśnie Instytutu Myśli Gospodarczej „Rzeczpospolita” ma być kształtowanie i rozwijanie idei konserwatywno-liberalnej, organizowanie debat i dyskusji eksperckich oraz wydarzeń publicznych propagujących idee i poglądy związane ze statutem. Powołanie Instytutu jest kolejnym etapem realizacji strategii działań w segmencie wydarzenia / gospodarka / prawo.

Przypomnijmy, że w ramach restrukturyzacji mediów Grupy Gremi od 1 października br. “Rzeczpospolita”, “Parkiet”, “Sukces” i “Bloomberg Businessweek” przejdą ze spółki Gremi Media do firmy Gremi Communication, a w wydawnictwie zwolnionych zostanie do 157 osób (więcej na ten temat).

Z danych ZKDP wynika, że średnia sprzedaż ogółem “Rzeczpospolitej” w I półroczu br. wyniosła 64 505 egz., a “Parkietu” - 3 680 egz. (zobacz szczegółowe dane).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jakub Kurasz szefem Instytutu “Rzeczpospolita”? “Rozmowy trwają”

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
halo
Insytut Rzeczpospolitaej ? a co to za twór ? może trzeba zapytać byłego wspólnika p Hajdarowicz zastepce szefa WSI pułkownika Kazmierza Mochola czym będzie zajmowal się ten tzw Instytut
odpowiedź
User
gimnazjalista
To ten, co zamiast "jakichś" pisze "jakiś". Ahahaha!!!
odpowiedź
User
zielony ludek
upodlili kolejnego dziennikarza
odpowiedź
User
Ale o czym kolega
Ale czy kolega Kurasz straci rozum wysyłając coś takiego - czy nie ma świadomości intencji zarządu
odpowiedź
User
Trotyl
Zeby upodlic dziennikarza, to najpierw dziennikarz musi sie upodlic sam...
odpowiedź