SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jamil Anderlini nowym redaktorem naczelnym Politico Europe. Zajmie miejsce zmarłego Stephena Browna

Jamil Anderlini, były dziennikarz i korespondent „Financial Times” od jesieni 2021 roku będzie kierował serwisem Politico Europe jako jego redaktor naczelny. Anderlini będzie nadzorował i koordynował pracę stuosobowej redakcji serwisu we wszystkich aspektach jego działalności. Nowy naczelny przejmie na stałe obowiązki po zmarłym wiosną 2021 roku Stephenie Brownie.

Jamil AnderliniArticle

Serwis Politico wystartował w Stanach Zjednoczonych w 2007 r. Portal zajmuje się głównie szeroko pojętą polityką amerykańską i międzynarodową publikując np. wywiady oraz pogłębione materiały publicystyczne z tej dziedziny.

W 2015 r. ruszyła europejska wersja Politico, natomiast w maju 2017 r. Onet-RAS Polska uruchomił polską edycję Politico. Kieruje nią Michał Broniatowski, były redaktor naczelny „Forbes Polska”. Serwis Politico Europe w 2019 r. zanotował wzrost przychodów do kwoty przekraczającej 18,2 mln euro.

Czytaj także: Rzecznik Departament Stanu USA: wolna prasa niezbędna dla demokracji

Nowy naczelny Politico Europe

W lutym br. ogłoszono, że z funkcji dyrektora wykonawczego Politico Europe w połowie roku odejdzie Patrick Steel. Niedługo później, w marcu 2021 r. zmarł ówczesny naczelny europejskiego Politico, Stepehen Brown. Tymczasowo jego funkcję przejął John Harris, jeden z członków zarządu firmy.

Teraz zapowiedziano, że od jesieni 2021 r. na stałe nowym redaktorem naczelnym Politico Europe zostanie Jamil Anderlini.

Jamil Anderlini przychodzi na nowe stanowisko bezpośrednio z redakcji „Financial Times”, w której przez ostatnich 6 lat pracował jako wydawca azjatyckiej mutacji tytułu. Wcześniej Anderlii był m.in. korespondentem w „South China Morning Post” oraz wydawcą w „China Economic Review”.

Czytaj także: Discovery pisze o dumie z TVN. „Będziemy bronić naszego biznesu”

Ja wyjaśniono w komunikacie Anderlini będzie kierował wszystkimi najważniejszymi aspektami pracy zespołu Politico Europe, który obecnie liczy ponad stu dziennikarzy.

Dołącz do dyskusji: Jamil Anderlini nowym redaktorem naczelnym Politico Europe. Zajmie miejsce zmarłego Stephena Browna

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl