SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jan Karaszewski w radzie nadzorczej PMPG Polskie Media

Do rady nadzorczej PMPG Polskie Media (właściciela m.in. „Wprost” i „Do Rzeczy”) został powołany Jan Karaszewski.

Jan Karaszewski Article

Karaszewski ma ponad 20 lat doświadczenia zawodowego, a z rynkiem kapitałowym jest związany od 13 lat. W latach 1997-1999 był prezesem agencji interaktywnej Internet Contact, potem pełnił taką funkcję m.in. w firmach Leas-Pol Agro i Zamek Giżycki.

Od 2012 roku jest członkiem zarządu agencji eventowej NCF i prezesem spółki inwestycyjnej United i firmy Devoran zajmującej się komercyjnym wynajmem nieruchomości (dwie ostatnie są notowane na bocznym rynku giełdowym NewConnect). W ub.r. został prezesem Software Services, spółki należącej do notowanej na warszawskiej giełdzie firmy Satis Group zajmującej się tworzeniem oprogramowania.

W radzie nadzorczej PMPG Polskie Media są też Tomasz Biełanowicz (od maja 2016 roku, jest przewodniczącym), Michał Krzyżanowski (od listopada ub.r.), Andrzej Chmiel (od marca br.) oraz większościowy akcjonariusz spółki Michał M. Lisiecki, który z początkiem maja przeszedł do rady nadzorczej ze stanowiska prezesa. Jednocześnie do zarządu powołano Ewę Rykaczewską, Piotra Piaszczyka i Roberta Pstrokońskiego.

W lipcu br. z radą nadzorczą spółki pożegnał się Jarosław Pachowski, a pod koniec sierpnia Mariusz Pawlak.

W pierwszej połowie br. grupa kapitałowa PMPG Polskie Media, do której należą m.in. wydawcy „Wprost” i „Do Rzeczy”, zanotowała spadek wpływów sprzedażowych o 0,8 proc. do 22,72 mln zł oraz 1,48 mln zł straty netto (wobec 4,53 mln zł zysku rok wcześniej). Od połowy sierpnia firma prowadzi przegląd opcji strategicznych, w ramach którego bierze pod uwagę m.in. pozyskania inwestorów oraz sprzedaż i kupno aktywów.

Do Michała M. Lisieckiego należą akcje stanowiące 61,09 proc. kapitału PMPG Polskie Media.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jan Karaszewski w radzie nadzorczej PMPG Polskie Media

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bubu
"W latach 1997-1999 był prezesem agencji interaktywnej Internet Contact, potem pełnił taką funkcję m.in. w firmach Leas-Pol Agro i Zamek Giżycki" - poważna rekomendacja, poważne medium.
2 1
odpowiedź