SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jan Paweł II dziękuje TVP

Podziękowanie dla dyrekcji i pracowników Telewizji Polskiej za program "Na żywo"

Jak poinformowało biuro prasowe TVP 5 stycznia br. Sławomir Zieliński, dyrektor Pierwszego Programu TVP otrzymał list z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej. W liście tym wystosowanym w imieniu Jana Pawła II przez Arcybiskupa Leonardo Sandri, Arycbiskup złożył na ręce dyrektora Programu Pierwszego TVP podziękowania dla dyrekcji i pracowników Telewizji Polskiej "za życzliwość, z jaką zostało przygotowane specjalne wydanie programu "Na żywo" z Watykanu". Program został przygotowany z okazji 25-lecia pontyfikatu Jana Pawła II.

Arcybiskup Sandri cytuje słowa Papieża:

"Jestem wdzięczny organizatorom i wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w tym "rodzinnym" spotkaniu. Pozdrawiam mieszkańców Krakowa, Warszawy, Częstochowy, Wadowic i wszystkich rodaków jednoczących się z nami za pośrednictwem Telewizji Polskiej, która dziś gości w moim domu. Dziękuję za życzenia i za wszelką dobroć, jaką jestem otaczany. Niech Bóg wam wynagrodzi!".

"Słowa te Ojciec Święty kieruje w sposób szczególny do Pana i Jego Współpracowników" - kończy list do dyrektora TVP1 Sławomira Zielińskiego Arcybiskup Leonardo Sandri.

12 października Program 1 Telewizji Polskiej przygotował specjalną ramówkę związaną z obchodami Dnia Papieskiego. Na antenie "Jedynki" pojawiło się wiele programów poświęconych temu wydarzeniu a kulminacyjnym momentem dnia było specjalne wydanie programu "Na żywo" o 20:15 .

Tym razem z Sali Klementyńskiej w Watykanie Piotr Kraśko łączył się z Tomaszem Kamelem w Wadowicach, Kamilem Durczokiem na Jasnej Górze, Iwoną Schymallą w Krakowie i Markiem Czyżem w Warszawie.

Do wszystkich tych miejsc zaproszono przyjaciół Ojca Świętego oraz wybitnych hierarchów Kościoła, polityków i intelektualistów. Z zaproszonymi gośćmi dziennikarze TVP1 rozmawiali o najważniejszych sukcesach Ojca Świętego, o jego przesłaniach kierowanych do całego świata, o tym, w jaki sposób Jan Paweł II zmienił świat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jan Paweł II dziękuje TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl