SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jan Pawlicki nie kieruje już TVP1. Jako pełnomocnik zarządu odpowiada za produkcję TVP

W piątek Jan Pawlicki przestał pełnić funkcję dyrektora TVP1. Wraz z Wojciechem Hoflikiem objęli stanowisko pełnomocników zarządu ds. utworzenia Agencji Kreacji Filmów i Seriali - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Obaj będą nadzorować produkcję własną Telewizji Polskiej.

Jan Pawlicki (fot. akpa)Article

Decyzją zarządu Telewizji Polskiej Jan Pawlicki przestał pełnić funkcję dyrektora Jedynki. O planowanej zmianie na stanowisku dyrektora TVP1 mówiło się w branży od kilku tygodni. Telewizja Polska dementowała jednak te pogłoski

Pawlicki awansuje na pełnomocnika zarządu do spraw wewnętrznej produkcji filmowej i serialowej. Do jego zadań należy powołanie Agencji Kreacji Filmów i Seriali oraz realizacja wewnętrznych projektów telewizyjnych i filmowych.

Takie samo stanowisko obejmie Wojciech Hoflik, dotychczasowy szef Agencji Produkcji Telewizyjnej i FilmowejHoflik pozostanie szefem APTiF, będzie odpowiadał także za uporządkowanie rynku twórców i producentów spoza TVP. W tym celu utworzy Agencję Kreacji Filmu i Serialu, która zajmie się pozyskiwaniem, selekcją i procesem produkcji najlepszych projektów zgłaszanych przez twórców spoza TVP. Pod jego kierownictwem został wdrożony program Nabór Ocena Selekcja (NOS).

- Nowe kierownictwo TVP eliminuje słabości organizacyjne dotychczasowej struktury spółki, która była przystawką i witryną dla produkcji zewnętrznej, i wprowadza zmiany organizacyjne oraz personalne. Ich cel jest jasny: przywrócić kreację i produkcję do TVP - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl centrum informacji TVP. - Awans Pawlickiego i Hoflika jest kolejnym efektem gruntownej przebudowy struktury TVP, której celem jest optymalne wykorzystanie talentów i umiejętności kadry kierowniczej spółki - tłumaczy biuro prasowe Telewizji Polskiej.

Pełniącym obowiązki szefa Jedynki jest Krzysztof Karwowski, dotychczasowy zastępca dyrektora ds audycji publicystycznych i społecznych.

Funkcję szefa TVP1 Pawlicki sprawował od stycznia br. Przed pracą w TVP dziennikarz od 2013 roku do kwietnia ub.r. pracował w Telewizji Republika, gdzie był wydawcą i reporterem, relacjonował m.in. wydarzenia na Ukrainie, prowadził też pasma publicystyczne i programy informacyjne.

W przeszłości Jan Pawlicki pracował m.in. jako reporter w programie TVN „Teraz My” i w TVN24 (w latach 2005-2007) i dziennikarz Discovery Historia (2007-2008). Był też już związany z Telewizją Polską - w latach 2008-2009 był wiceszefem redakcji publicystyki TVP Info, a w latach 2009-2010 wydawcą programu „Bronisław Wildstein przedstawia” w TVP1. Jest też autorem scenariusza serialu „Misja Afganistan” zrealizowanego przez Canal+.

Przypomnijmy, że ponad tydzień temu zarząd TVP odwołał szefa TVP2 Macieja Chmiela, który objął stanowisko zastępcy dyrektora biura handlu i jest odpowiedzialny za koprodukcje Telewizji Polskiej z BBC. Od poniedziałku TVP2 kieruje Marcin Wolski, a wicedyrektorka Dwójki Ewa Latkowska z końcem lipca odchodzi po 20 latach pracy. Wcześniej - po czterech miesiącach pełnienia funkcji dyrektora biura reklamy TVP - został odwołany ze stanowiska Waldemar Gasper. Jego miejsce zajmie Maciej Radkiewicz.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w czerwcu udział TVP1 w rynku telewizyjnym wyniósł 12,20 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jan Pawlicki nie kieruje już TVP1. Jako pełnomocnik zarządu odpowiada za produkcję TVP

30 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
!
Znawcy!
Grafomania zamiast talentu, kicz zamiast dzieła sztuki tak jak chamstwo zamiast ogłady i kłamstwo zamiast prawdy. Nie mówiąc o rechocie zamiast uśmiechu....
A Wildstein to wybitny prozaik!
odpowiedź
User
ooo
Kto na prezesa? Adas Hofman, moze Piotrus Farfal? Kogos tam prezes znajdzie.
odpowiedź
User
marketer
ale jaja ;)

Kiedy poleci Jacek Kurski?
odpowiedź