SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Janusz Anderman i Inga Iwasiów felietonistami „Dużego Formatu”

W „Dużym Formacie”, poniedziałkowym dodatku reporterskim „Gazety Wyborczej” (Agora), ukazują się felietony pisarzy Janusza Andermana i Ingi Iwasiów.

Felietony Janusza Andermana i Ingi Iwasiów będą ukazywały się na zmianę (screen: YouTube/Europejskie Centrum Solidarności / Gdańsk; YouTube/Monitor Szczecinski) Article

- Felietony Janusza Andermana pojawiają się na łamach tego magazynu "Gazety Wyborczej" co dwa tygodnie, na zmianę z felietonami Ingi Iwasiów. Takie publikacje są już obecne w "DF" od kilku tygodni - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Agata Staniszewska, rzeczniczka prasowa Agory. Pierwszy tekst Andermana opublikowano w wydaniu z 12 kwietnia, a Iwasiów - 22 marca.

Anderman współpracuje z „Wyborczą” od lat, jego teksty do tej pory ukazywały się na łamach dziennika. Jest prozaikiem, scenarzystą i tłumaczem. Autor m.in. powieści „Gra na zwłokę”, „Brak tchu”. W 2007 roku nominowany do nagrody literackiej Nike za powieść „Cały czas”, na motywach której powstał film „Mniejsze zło”. Odznaczony Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Iwasiów jest pisarką, literaturoznawczynią i krytyczką literacką. Autorka m.in. powieści „Bambino”, „Ku słońcu”, „W powietrzu”. Była redaktorka naczelna dwumiesięcznika literackiego „Pogranicza”.

Kolejni pisarze wśród felietonistów "Dużego Formatu"

W styczniu felietonistą magazynu został śląski pisarz Szczepan Twardoch.

W grudniu ub.r. po 30 latach pracy z „Gazetą Wyborczą” rozstał się pisarz Krzysztof Varga, który przez wiele lat pisał felietony do „Dużego Formatu”. Został felietonistą „Newsweek Polska”.

Jednocześnie współpracę z „Dużym Formatem” skończył Filip Springer, natomiast na łamy magazynu po kilku latach przerwy wrócił Wojciech Orliński. W październiku ub.r. felietony do „Dużego Formatu” przestał pisać Mariusz Szczygieł.

Jak wynika z badania Mediapanel, w kwietniu serwis Wyborcza.pl zanotował 8,83 mln odwiedzających i 30,26 proc. zasięgu.

W lutym średnie rozpowszechnianie „Gazety Wyborczej” wyniosło 59 914 egz. (spadek o 32,18 proc. w porównaniu do lutego 2020 roku).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Janusz Anderman i Inga Iwasiów felietonistami „Dużego Formatu”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Iwa Siów
gender, gender everywhere
12 0
odpowiedź
User
Lekarz dyżurny
Profesor Iwasiów to ta zdesperowana pani wykrzykująca wulgaryzmy w miejscach publicznych? W sam raz do Wyborczej
7 1
odpowiedź