SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Janusz Władyczak prezesem KUKE

Janusz Władyczak obejmie stanowisko prezesa zarządu Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE). Od czerwca 2016 r. pełnił on funkcje wiceprezesa zarządu odpowiedzialnego za rozwój i sprzedaż produktów ubezpieczeniowych.

Article

Janusz Władyczak posiada wieloletnie doświadczenie w instytucjach finansowych zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Z KUKE, jako wiceprezes zarządu spółki, związany jest od połowy 2016 r. Przez ten czas był odpowiedzialny za rozwój i sprzedaż produktów ubezpieczeniowych, w szczególności ubezpieczeń należności handlowych oraz gwarancji ubezpieczeniowych.

Wcześniej Władyczak związany był z branżą funduszy inwestycyjnych oraz zagranicznymi bankami inwestycyjnymi. W PKO TFI odpowiadał za kształtowanie strategii produktowej, przemodelowanie oferty funduszy inwestycyjnych oraz tworzenie i wdrażanie dedykowanych szerokiemu spektrum klientów, rozwiązań inwestycyjno-oszczędnościowych. Z ramienia centrali Raiffeisen Banku w Wiedniu wprowadzał na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, Vienna Stock Exchange oraz pozostałe giełdy Europy Środkowo-Wschodniej certyfikaty strukturyzowane oraz warranty. W Calyon Corporate and Investment Bank, a potem w Credit Agricole CIB odpowiadał za relacje oraz zawieranie transakcji z przedsiębiorstwami oraz instytucjami finansowymi z krajów byłego ZSRR, takich jak Rosja, Kazachstan, czy Ukraina. Był również odpowiedzialny za zabezpieczanie wielomilionowych kredytów strukturyzowanych i syndykowanych oraz transakcji project i export finance, współpracując z agencjami kredytów eksportowych. Zajmował się także szerokim spektrum transakcji na rynku kapitałowym, w tym instrumentami stopy procentowej, obligacjami, walutami, towarami oraz akcjami.

Władyczak ukończył ESCP European School of Management z siedzibą w Paryżu. Studiował również w Londynie, Wiedniu, Genewie oraz Bangkoku.

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych ubezpiecza transakcje handlowe polskich przedsiębiorców. Jako jedyna firma w Polsce prowadzi także ubezpieczenia eksportowe oraz gwarancje ubezpieczeniowe gwarantowane przez Skarb Państwa.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Janusz Władyczak prezesem KUKE

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl