SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Janusz Żebrowski: K2 Internet chce pozyskać 6-8 mln zł z emisji prywatnej

K2 Internet chce pozyskać 6-8 mln zł z prywatnej emisji nowych akcji, poinformował prezes Janusz Żebrowski. W rozmowie z agencją ISB Żebrowski deklaruje, że planuje wziąć w niej udział.

Janusz Żebrowski: K2 Internet chce pozyskać 6-8 mln zł z emisji prywatnej

"W uzasadnieniu uchwał na Walne Zgromadzenie zaznaczamy wyraźną preferencję dla obecnych akcjonariuszy. Mogę deklarować tylko w swoim imieniu, ale ja sam jestem zainteresowany udziałem w tej emisji" - powiedział Żebrowski, który ma blisko 12% akcji spółki.

Zwołane na 28 czerwca Walne Zgromadzenia ma zgodzić się na podwyższenie kapitału, dzięki któremu spółka pozyska środki na realizację nowej strategii.

"W związku z powyższymi planami spółka realizować będzie w roku bieżącym i kolejnych znaczące inwestycje w środki trwałe, oprogramowanie, zwiększy także nakłady na wynagrodzenia osób zaangażowanych w nowe przedsięwzięcia. Zwiększone wydatki, w większości o charakterze inwestycyjnym, realizowane będą z nadwyżek pochodzących z bieżących wyników operacyjnych, leasingu i kredytów bankowych. Ze względu jednak na charakter nowych projektów, spółka zamierza pozyskać dodatkowe finansowanie od obecnych i ew. nowych akcjonariuszy. W ten sposób Spółka zyska stabilne podstawy finansowe konieczne do realizacji ambitnych celów finansowych na lata 2012-2014" - czytamy w uzasadnieniu odpowiedniej uchwały.

Cele o której mowa to m.in. przekroczenie w 2014 r. 100 mln zł przychodów (wobec 62,78 mln zł w zeszłym roku) i 4 zł zysku na akcję (EPS).

Strategia spółki zakłada, że utrzyma i wzmocni, m.in. przez akwizycję, obecną działalność podstawową, czyli usługi w obrębie marketingu i reklamy z wykorzystaniem nowoczesnych metod cyfrowej komunikacji. Jednocześnie K2 będzie mocniej inwestować w nowe przedsięwzięcia.

"Przewidywane jest, że wyniki nowego projektu - usług przetwarzania danych w chmurze oferowanych pod marką Oktawave – będą miały znaczący wpływ tak na wysokość sprzedaży jak i wynik kolejnych lat" - podano m.in. Projekt Oktawave przechodzi obecnie etap testów.

"Komercyjny start tego projektu będzie miał miejsce w tym roku" - poinformował Żebrowski w rozmowie z ISB. Jednocześnie dodał, że struktura przychodów spółki w najbliższym czasie nie powinna znacząco się zmienić.

W I kw. spółka miała 0,14 mln. zł skonsolidowanego zysku netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej wobec 1,13 mln zł przed rokiem. Przychody wyniosły odpowiednio 14,51 mln zł wobec 15,15 mln zł przed rokiem.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Janusz Żebrowski: K2 Internet chce pozyskać 6-8 mln zł z emisji prywatnej

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
K2
Nie ryzykowalabym, wystarcy prZypatrzec sie ostatnim zmianomw spolkach grupy i tym, ze w efekcie spadly wyniki...to raczej brZytwa, skoro Janusz siega w obecnej chwilipo kase z akcji, niz naturalny rozwoj...
8 8
odpowiedź