SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Po wpisie „Gwiazdor TVP gwałcicielem?” Jarosław Jakimowicz zaprzecza. Szef TAI: łączenie sprawy z TVP nieuprawnione

Dziennikarz śledczy Piotr Krysiak opisał, że uczestniczka konkursu Miss Generation zarzuca znanemu dziennikarzowi TVP, że zgwałcił ją w lutym ub.r. Według Onetu chodzi o Jarosława Jakimowicza. - Nikogo nie zgwałciłem! Przysięgam na zdrowie moich dzieci! - zapewnia Jakimowicz. - Łączenie Telewizji Polskiej z opisaną w internecie historią rzekomego gwałtu jest całkowicie nieuprawnione - podkreśla Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Do TAI nie zgłosiły się w tej sprawie policja ani prokuratura.

Jarosław Jakimowicz, fot. TVP Info Article

Piotr Krysiak w obszernym wpisie zamieszczonym na Facebokou w poniedziałek wieczorem przedstawił szczegółowo historię gwałtu na uczestniczce konkursu Miss Generation, do którego miało dojść w lutym ub.r. w hotelu Parisel Palace w Klimkach pod Łukowem, gdzie odbywały się warsztaty dla kandydatek.

Kobieta posądza o gwałt „gwiazdę publicystyki TVP Info”

Według dziennikarza ofiarą jest dyrektorka marketingu i PR w jednej z brytyjskich firm. - Wracając do pokoju zauważyłą idącą za nią gwiazdę publicystyki TVP INFO. Nie spodziewała się, że kiedy otworzy drzwi do pokoju - mężczyzna wepchnie ją do środka. Tam - jak powiedziała śledczym kobieta - miał ją zgwałcić - opisał.

Krysiak zrelacjonował, że ofiara miała trudności z szybkim zgłoszeniem gwałtu policji. Funkcjonariuszom wezwanym przez lekarza z izby przyjęć miała pokazać nagranie z dziennikarzem TVP Info, wskazując go jako sprawcę. Początkowo kobietę skierowano do szpitala psychiatrycznego i dopiero, gdy lekarz zagroził, że poinformuje dziennikarzy o zaniedbaniach policji, przeprowadzono jej badanie na potrzeby zgłoszenia przestępstwa.

W relacji zaznaczono, że kobieta ma dowody na gwałt, m.in. nagranie. - Nie widać na nim oprawcy. Słychać, jak kobieta prosi go, żeby nie robił jej krzywdy. Słychać też oprawcę, który nie daje za wygraną - stwierdzono. Ponadto kobieta dokładnie opisała policjantom ciało sprawcy. - Według ofiary, gwiazdor miał ją straszyć, że jeśli komuś powie, to on jej nie odpuści. Chwalił się, że jest powiązany z niemiecką grupą przestępczą i groził, by lepiej uważała - zaznaczono.

Piotr Krysiak zadzwonił do „gwiazdora publicystyki TVP INFO”, którego kobieta posądza o gwałt, z pytaniem, czy w ub.r. był w hotelu w Klimkach w czasie warsztatów przed Miss Generation 2020. Dziennikarz TVP najpierw dopytywał Krysiaka, do czego zmierza. - Nie udzielam informacji. Nigdy nie byłem w Łukowie. Dzięki bardzo - stwierdził i się rozłączył.

Dlaczego Krysiak we wpisie nie podał personaliów domniemanego sprawcy? - Nie jestem dzisiaj związany z żadną redakcją. Zaś publikacja na fb nie podlega pod prawo prasowe. Pozwoliłoby to gwiazdorowi pozwać mnie o naruszenie dóbr osobistych. W tej sytuacji sąd nie potraktowałbym nie jak dziennikarza działającego w interesie publicznym - uzasadnił.

 

Jakimowicz: Nikogo nie zgwałciłem!

We wtorek po południu Onet podał, że sprawcą rzekomego gwałtu ma być aktor Jarosław Jakimowicz, który jako publicysta współpracuje z TVP Info.

- Nikogo nie zgwałciłem! Przysięgam na zdrowie moich dzieci! Nie jestem zdolny do takich czynów, brzydzę się agresją wobec kobiet - zapewnił Jakimowicz w rozmowie z Onetem. Zwrócił uwagę, że nie został w tej sprawie nawet przesłuchany.

Przyznał, że trudno mu się bronić przed tego typu oskarżeniami. - Przyzwyczaiłem się do ataków, ale zarzuty o gwałt to przekroczenie wszelkich zasad. Jestem w każdej chwili gotowy zeznawać w prokuraturze - zadeklarował Jakimowicz.

Szef TAI: rzekomy gwałt nie ma związku z produkcją TVP

W odpowiedzi na przesłane Telewizji Polskiej pytania o wpis Piotra Krysiaka portal Wirtualnemedia.pl otrzymał oświadczenie Jarosława Olechowskiego, dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. - Łączenie Telewizji Polskiej z opisaną w internecie historią rzekomego gwałtu jest całkowicie nieuprawnione. Nawet z ww. postu jasno wynika, że przywoływane zdarzenie nie ma związku z produkcją realizowaną przez TVP - stwierdził Olechowski.

Zaznaczył, że do dyrekcji TAI „nie wpłynęły żadne informacje wskazujące na nieobyczajne zachowanie któregokolwiek z prowadzących czy gości programów publicystycznych TVP Info”.

- Opisane w internecie zdarzenie miało mieć miejsce w lutym 2020 roku. Od tamtej porty - tj. w przeciągu blisko roku - żadne instytucje państwowe, takie jak policja czy prokuratura, nie wystąpiły do Telewizji Polskiej z pytaniami lub wnioskami w ww. sprawie - dodał szef TAI.

Prokuratura czeka na materiały z zagranicy

Śledztwo podjęte po zgłoszeniu kobiety prowadzi prokuratura w Łukowie. Rzeczniczka nadzorującej ją Prokuratury Okręgowej w Lublinie przekazała Piotrowi Krysiakowi, że ofiara została przesłuchana, a śledczy zabezpieczyli jej nagranie.

- Sytuacja z tym postępowaniem jest taka, że jest w tej chwili zawieszone. Wystosowaliśmy wniosek o pomoc prawną za granicę - poinformowała rzeczniczka. - Dodatkowo musimy zebrać dowody, które znajdują się na terenie innych państw. Dlatego czekamy w tej chwili na wyniki tych czynności - wyjaśniła.

Nie chciała natomiast powiedzieć, czy kobieta w zeznaniach wskazała sprawcę i ile osób jest podejrzanych. - Na ten moment nie powiem panu, bo nie znam jej zeznań dokładnie - tłumaczyła rzeczniczka prokuratury.

Nie wiadomo, kiedy śledztwo może zostać wznowione.

Piotr Krysiak jako dziennikarz pracował m.in. w TVP Info (był wydawcą i producentem serwisów informacyjnych) oraz współpracował z „Wprost”, „Życiem Warszawy” i „Super Expressem”. Napisał książki reporterskie „Wyspa ślepców”, „Dziewczyny z Dubaju” i „Diler gwiazd” oraz wywiad-rzekę z byłym agentem CBA Tomaszem Kaczmarkiem.

TVP z zyskiem dzięki rekompensacie abonamentowej

W ub.r. Telewizja Polska osiągnęła wzrost przychodów o 16,7 proc. do 2,56 mld zł oraz 89 mln zł zysku netto. Na koniec roku nadawca miał 2 790 etatowych pracowników zarabiających średnio 9 572 zł. Wynagrodzenie zarządu wyniosło 2,18 mln zł, prawie trzy razy więcej niż rok wcześniej - na nagrody dla pracowników zostanie przeznaczone 18 mln zł.

W drugiej połowie kwietnia zgodnie z nowelizacją ustawy abonamentowej, która weszła w życie w marcu, minister finansów przekazał Telewizji Polskiej i Polskiemu Radiu obligacje skarbowe o wartości 1,95 mld zł. 5 maja zostały one zasymilowane z inną serią obligacji, tak żeby minister finansów mógł je wykupić. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała, że w ramach tegorocznej rekompensaty TVP dostała 1,71 mld zł, Polskie Radio - 119,2 mln zł, a regionalne ośrodki radiowe - 119,3 mln zł.

Głównie dzięki tej rekompensacie w pierwszej połowie 2020 roku Telewizja Polska zanotowała 936,5 mln zł zysku netto. Przychody spółki wyniosły 2,27 mld zł, z czego 1,8 mld zł pochodziło z abonamentu i rekompensaty abonamentowej, natomiast wpływy z reklamy spadły rok do roku o 21 proc.

W rządowym projekcie ustawy budżetowej na 2021 roku zapisano kolejną rekompensatę w wysokości do 1,95 mld zł dla TVP i Polskiego Radia. Krótko przed Bożym Narodzeniem ustawa została przyjęta przez Sejm, odrzucono poprawkę opozycji proponującą, żeby kwotę rekompensaty przekazać na służbę zdrowia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Po wpisie „Gwiazdor TVP gwałcicielem?” Jarosław Jakimowicz zaprzecza. Szef TAI: łączenie sprawy z TVP nieuprawnione

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ud
Powie, że to nie jego kuśka.
41 9
odpowiedź
User
Tellya
Gitarzysta ogórek ma blizny bo oddał nerkę dziecku. Tez wiem jak wyglądają, bo facet czesto się rozbiera. Wystarczy wygooglować. Pamietajcie, wine trzeba udowodnić! Pamietajmy o domniemaniu niewinności. Nie każdy jest skazany prawomocnym wyrokiem za przemoc względem żony - tak jak Piotr A, gwiazda TVP i TVP Info. Prawda?
23 12
odpowiedź
User
precz z neokomuną
Spadająca gwiazdunia kurszczyzny
28 13
odpowiedź