SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jakimowicz żąda od Trzaskowskiego ukarania strażników miejskich. Powód: pozwolili wisieć tęczowej fladze

Aktor i prezenter TVP Jarosław Jakimowicz, wysłał w poniedziałek pismo do prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, w którym skarży się na bezczynność straży miejskiej w kwestii „zaniechania obrony flagi państwowej w dniu Święta Państwowego” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Chodzi o tęczową flagę, która wisiała obok flagi polskiej na budynku przy ul. Belwederskiej w Warszawie. - Niech wiedzą, że to jeszcze nie jest koniec - zapowiada w rozmowie z nami Jakimowicz.

Jarosław Jakimowicz Fot. Screenshot/YTArticle

Obie flagi na budynku wisiały 1, 2 i 3 maja - czyli w trzy świąteczne dni. Jarosław Jakimowicz kilkukrotnie w te dni dzwonił na straż miejską, ale i na policję, informując, że - jego zdaniem - doszło do znieważenia polskiej flagi, gdyż tęczowa wisiała nad nią. - Tam jakaś szmata wisi nad polską biało-czerwoną flagą w Dniu Flagi. Jest pewien rytuał, obowiązek szanowania tej flagi - relacjonował na antenie TVP Info. - Dzwoniłem na Staż Miejską i od dwóch dni nie reagują, mówiłem dziś o tym w telewizji, możecie to zdjąć?

Ponieważ służby nie reagowały na zawiadomienia, Jakimowicz wziął sprawy w swoje ręce i ściągnął tęczową flagę, przy okazji nazywając ją g…m. Akcję nagrał i zamieścił na swoim koncie instagramowym.

Jakimowicz skarży się i załącza bilingi

Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl - dziennikarz TVP Info nie poprzestał na zrzuceniu flagi. W poniedziałek wysłał skargę na bezczynność strażników miejskich, zaadresowaną do prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego. - Niech wiedzą, że nie odpuszczę, że to nie koniec całej sprawy - uzasadnił w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl. W piśmie, do którego dotarliśmy, domaga się ukarania strażników „winnych zaniechania i ustalenia, że działania były sprzeczne z prawem”.

W uzasadnieniu Jakimowicz pisze m.in.: „Barwy biało-czerwone (…) są symbolami Rzeczpospolitej Polskiej, otaczanie tych symboli czcią i szacunkiem jest prawem, ale i obowiązkiem każdego obywatela Rzeczpospolitej Polskiej oraz wszystkich organów państwowych, instytucji i organizacji. Barwy RP powinny być umieszczane w sposób zapewniający im należytą cześć i szacunek, co reguluje ustawa (…). Gdy flaga jest wywieszona, powinna zajmować pozycję uprzywilejowaną, bowiem znaki państwowe mają pierwszeństwo przed każdym innym znakiem.” Wylicza też liczne swoje interwencje u miejskich strażników w sprawie zdjęcia tęczowej flagi, wiszącej nad flagą Polski. Załącza wykaz połączeń z dni, w których próbował interweniować w tej kwestii.

Kim jest Jarosław Jakimowicz?

To aktor, ale zarazem kontrowersyjny, wyrazisty dziennikarz, współpracujący z Telewizją Polską. Jest wśród stałych komentatorów w "Jedziemy" i "Jedziemy dalej" od pojawienia się cyklów w ramówce TVP Info w połowie 2019 roku.

We wrześniu 2020 roku zaczął prowadzić w TVP Info, wspólnie z Magdaleną Ogórek, weekendowy magazyn "W kontrze". Pod koniec ub.r. Ogórek odeszła z programu, do Jakimowicza dołączyła Agnieszka Oszczyk, a drugą parę gospodarzy zaczęli tworzyć Katarzyna Ciepielewska i Łukasz Sobolewski.

Za swoje kontrowersyjne wpisy – wielokrotnie miał blokowane konto na Instagramie. W ostatnim czasie Jakimowicz wiele razy używał mocnych słów na antenie TVP Info i swoim profilu instagramowym. W lipcu ub.r., komentując "lex TVN", napisał na Instagramie: "(…) domyślacie się Państwo, że jestem za nie przedłużaniem tym szmaciarzom koncesji jak mało kto 💪 ŚPIESZCIE ŚIĘ SZMACIARZE ZADAWAĆ PYTANIA.. (pisownia oryginalna - przyp. red.).

W niedzielę, tuż po finale Eurowizji, na antenie TVP Info połączył to, że polski reprezentant Krystian Ochman nie dostał żadnego punktu od jury z Ukrainy, z mandatami nakładanymi od niedawna na Ukraińców w Trójmieście za brak biletów. - Jestem ciekaw, czy kontrolerzy ruchu drogowego, tak zwane kanary, oglądali ten konkurs, czy to że dostaliśmy od Ukrainy zero punktów za nasz występ, a my im daliśmy dwanaście, będą bardziej ich karać czy mniej? - pytał retorycznie. Tę wypowiedź krytykowali w mediach społecznościowych dziennikarze i politycy.

Dołącz do dyskusji: Jakimowicz żąda od Trzaskowskiego ukarania strażników miejskich. Powód: pozwolili wisieć tęczowej fladze

28 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Burzum
Proszę tę postać nie nazywać aktorem! jak wypieczę 5 bochenków chleba to jestem już piekarzem?
odpowiedź
User
Górny
Trwają intensywne poszukiwania wolnego miejsca dla pana Jakimowicza, w jednym z bardziej znanych w kraju szpitalu psychiatrycznym. Taki pato-celebryta nie może przecież być leczony na jakieś prowincji...
odpowiedź
User
Niepoprawny
Nie znam tego osobnika ale ma rację i tyle. Barwy narodowe podlegają ochronie prawnej. Jak się okazuje, przepis ten jest niezbędny w stosunku do ograniczonych umysłowo i (lub) bezczelnych typów wieszających jakieś szmatki.
odpowiedź