SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jarosław Kaczyński Człowiekiem Wolności 2016 tygodnika „W Sieci”

Prezes PiS Jarosław Kaczyński otrzymał tytuł Człowieka Wolności 2016, przyznawany przez czytelników tygodnika „W Sieci” oraz redaktorów naczelnych i publicystów tytułów wydawanych przez Grupę Fratria.

Article

Głównym przesłaniem nagrody jest wyróżnianie osób, które swoją pracą, działaniami, postawą, twórczością lub działalnością publiczną przysługują się obronie wolności słowa i wolności obywatelskich. W tym roku nagroda trafi w ręce Jarosława Kaczyńskiego, prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

- Jarosław Kaczyński w sprawie wolności służy już od kilkudziesięciu lat. Zaczynał w opozycji antykomunistycznej, ale - w przeciwieństwie do wielu współtowarzyszy drogi - nie zaakceptował po 1989 r. ledwie częściowej, w dużej mierze fasadowej, zmiany. Nie zgodził się na zastąpienie dyktatury łagodniejszą, ale wciąż „monowładzą” - jak to ujął w tytule swojej najnowszej książki. Rozumiał, że wolność to coś więcej niż „róbta, co chceta”, też zresztą w naszych warunkach często pozorne. Wolność jest możliwa tylko w takim świecie, w którym zorganizowana w państwo wspólnota realnie egzekwuje sprawiedliwe prawo i chroni najsłabszych, powstrzymując jednocześnie najsilniejszych - gangsterów, oligarchów, sitwy, międzynarodowe korporacje, agresywne lobby, monopolistyczne media - wyjaśnia Jacek Karnowski, redaktor naczelny tygodnika „W Sieci”.

Czytelnicy i kapituła nagrody honorują co roku osoby szczególnie zasłużone w trosce o wolną Polskę. W poprzednich latach nagrodę przyznano: prof. Krzysztofowi Szwagrzykowi, Jarosławowi Markowi Rymkiewiczowi oraz prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie.

Wyróżnienia trafiły do Karoliny i Tomasza Elbanowskich z Fundacji Rzecznik Praw Rodziców, reżysera Arkadiusza Gołębiewskiego oraz Dariusza Malejonka, założyciela i lidera zespołu Maleo Reggae Rockers.

- Gdy powstawał tygodnik „W Sieci”, przyświecała nam idea, by to pismo było na rynku mediów zdominowanych ówcześnie przez tzw. mainstream, donośnym i bezkompromisowym głosem, który wolność umacnia i wspiera, tak aby wolne media mogły pełnić swoją funkcję w demokratycznym państwie prawa. Laureaci nagrody Człowiek Wolności, których mamy zaszczyt uhonorować tytułem przyznawanym przez czytelników i kapitułę sprawiają, że co roku nasza wspólnota staje się silniejsza, by konsekwentnie tworzyć polskie, wolne media - mówi Romuald Orzeł, prezes spółki Fratria.

Z danych ZKDP wynika, że w październiku br. sprzedaż ogółem „W Sieci” wyniosła 71 379 egz., po spadku o 2,27 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jarosław Kaczyński Człowiekiem Wolności 2016 tygodnika „W Sieci”

52 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xm
Absolutna niespodzianka roku. Pełne zaskoczenie. Kto by pomyślał?
84 11
odpowiedź
User
krytyk
Sensacja! Ciekawe, kto za rok :D
63 10
odpowiedź
User
Maciek
no przecież to dzięki Kurskiemu mamy absolutną wolność w TVP. oj, ktoś będzie zazdrosny.
56 16
odpowiedź
User
df
Panie prezesie Polacy są z Panem. Niech Pan dalej sprząta Polskę i może na nas Pan liczyć
odpowiedź
User
widz555
Naczelnemu tygodnika należy się pierwsza nagroda w kategorii Wazeliniarz Wolności.
95 15
odpowiedź