SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jarosław Kaczyński do członków PiS: media chcą nas skłócić

Jarosław Kaczyński w liście do członków Prawa i Sprawiedliwości ocenił, że media przedstawiają tę partię z „jednostronnym krytycyzmem”. Wyliczył przy tym kilka sytuacji, w których jego zdaniem dziennikarze szczególnie stronniczo opisywali PiS.

Niemal zawsze jesteśmy traktowani przez większość mediów, a zwłaszcza przez te tworzące tzw. główny nurt, z wielkim dystansem i jednostronnym krytycyzmem” – napisał Jarosław Kaczyński w liście skierowanym do członków Prawa i Sprawiedliwości. Zaznaczył przy tym, że od czasu do czasu – zwłaszcza w okresach, kiedy mają miejsce wydarzenia lub zmiany sytuacji korzystne dla PiS – takie nastawienie dziennikarzy przejawia się szczególnie mocno. „Są to akcje o specyficznym charakterze, próbujące całkowicie nas zdezawuować, skłócić, podważyć pozycję kierownictwa partii, doprowadzić do kryzysu” – ocenił Kaczyński.

Na potwierdzenie tej opinii były premier wyliczył kilka sytuacji, w których PiS był mocno krytykowany przez mediach właśnie w momentach, kiedy notował sukcesy – począwszy od swojego uformowania 9 lat temu. Wśród faktów z bieżącego roku Kaczyński przypomniał, że w relacjach z marcowego kongresu partii media skupiały się na niefortunnym wpisie Pawła Poncyljusza na Twitterze, natomiast pominęły udaną część programową, m.in. wystąpienia Grażyny Gęsickiej i prezesa Polskiej Akademii Nauk. Prezes PiS podał też przykład informacji z konferencji tej partii zorganizowanej 7 sierpnia br. Mimo że 90 proc. czasu poświęcono podczas niej sprawom ekonomicznym i tzw. ustawie kompetencyjnej, przekazy medialne skupiły się prawie wyłącznie na kwestiach związanych z badaniem okoliczności katastrofy pod Smoleńskiem.

Trudność tkwi w mechanizmie medialnym, koncentrującym się na wydarzeniach, na które jest zapotrzebowanie. A zapotrzebowanie jest na atak na PiS – za Smoleńsk, za krzyż, za rzekomą brutalność (chodzi o jednoznaczne stawianie sprawy roli takich osób, jak Palikot)” –podkreślił Jarosław Kaczyński. „Stoi przed nami zadanie znalezienia sposobu ominięcia tych medialnych przeszkód i pracujemy nad tym” – zaznaczył.

Dołącz do dyskusji: Jarosław Kaczyński do członków PiS: media chcą nas skłócić

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kolega
Ten facet kocha insynuację.
odpowiedź
User
anty-Kaczucha
Kaczora trzeba wysłać na leczenie psychiatryczne!
odpowiedź
User
Lukasz
Trzeba zlikwidować media
odpowiedź