SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Politycy PiS ruszają na spotkania wyborcze. Hasłem „Przyszłość to Polska”

Od piątku politycy Prawa i Sprawiedliwości ruszają w trasę programową pod hasłem "Przyszłość to Polska". Do Wielkanocy planowanych jest kilkaset spotkań programowych, m.in. z udziałem prezesa Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego, ministrów, parlamentarzystów i europosłów.

Wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego, fot. TVP InfoArticle

- W piątek Prawo i Sprawiedliwość rusza w wielką trasę programową. Dziesiątki spotkań, duża intensywność i rozmowy z Polakami Jarosława Kaczyńskiego i wielu polityków PiS. Już w ten weekend z wyborcami spotkają się premier Mateusz Morawiecki, była premier, europoseł Beata Szydło i kilkudziesięciu innych polityków PiS. Wszystko pod hasłem „Przyszłość to Polska” - zapowiedział Bochenek.

Rzecznik PiS podkreślił, że to Polacy zawsze pisali program PiS i tak będzie również tym razem. "Nasze propozycje, które od lat realizujemy były wynikiem tysięcy rozmów i spotkań. PiS zawsze był blisko ludzi. Najbliższe dni to będą dziesiątki spotkań i programowej debaty z Polakami w każdym zakątku kraju" - oświadczył.

Zdaniem Bochenka "Polska potrzebuje rozmowy". - Trudne czasy, jakie dziś nastały w Europie i na świecie to ważny moment. Chcemy od Polaków dowiedzieć się, jaki powinien być program dla Polski - mówił.

Bochenek poinformował, że do Świąt Wielkanocnych PiS planuje kilkaset spotkań programowych. Partia w mediach społecznościowych opublikowała okolicznościowy spot

 

Kaczyński: naszymi ekspertami są zwykli Polacy

Jarosław Kaczyński w piątek o programie partii i planowanej serii spotkań polityków z wyborcami w całym kraju mówił w oświadczeniu w siedzibie partii, w obecności premiera Mateusza Morawieckiego, ministrów jego rządu, oraz najważniejszych polityków PiS.

- Nasze programy, poważne i później realizowane programy, zawsze powstawały po długiej rozmowie z Polakami, w różnych okolicznościach, różne mieliśmy możliwości, ale ta rozmowa była zawsze. Ci eksperci, którymi są zwykli Polacy ze swoimi potrzebami, różnego rodzaju także obawami, a nawet frustracjami - to ci, którzy przekazują nam tę prawdziwą wiedzę o potrzebach naszego narodu; to są ci, którymi poglądami i potrzebami musimy się kierować" - powiedział Kaczyński.

 

Jak wskazał, politycy PiS muszą "wiedzieć, jak to zrobić". - Uporządkować, jak zmienić to w coś, co jest potem wykonalne - dodał prezes PiS.

- To, co czyniliśmy w ciągu ostatnich ośmiu lat, a także w ciągu tych dwóch lat w latach 2005-2007, pokazywało, że takie programy można przygotować na podstawie tych rozmów, i można je realizować. Z dużym sukcesem, ale jak to zwykle w życiu bywa, szczególnie w życiu społecznym, nie stuprocentowym, wprowadzać je w życie i zmieniać Polskę - ocenił Kaczyński.

- Mogę uczciwie powiedzieć, że po roku 2015 była już taka zmiana, że ten realny ustrój społeczno-gospodarczy Polski w ciągu tych lat się zmienił. Mechanizm eksploatacji części społeczeństwa i przejmowania w sposób nieuprawniony dóbr przez inną, dużo mniejszą, uprzywilejowaną część, został może nie do końca jeszcze zlikwidowany, ale w każdym razie radykalnie ograniczony. Będziemy w tym kierunku iść w dalszym ciągu - oświadczył prezes PiS.

Zapowiedział, że „drużyna PiS, która w gruncie rzeczy będzie składać się ze wszystkich naszych parlamentarzystów, przeprowadzi tysiące rozmów z Polakami, co musi być jeszcze w Polsce załatwione; rozpoczynamy tę drogę”.

- Polska jest dzisiaj inna, lepsza, niż była prawie już osiem lat temu, inne są też potrzeby, inne są ambicje. Powstały też nowe problemy, w tym te najtrudniejsze, jak kryzys ekonomiczny, który przejawia się z punktu widzenia obywateli przede wszystkim w inflacji, i jak wojna - to największe z wyzwań - mówił.

- I na te wszystkie wyzwania musimy odpowiedzieć, ale po solidnej, niekrótkiej, chociaż oczywiście też nie nadmiernie długiej rozmowie - dodał prezes PiS.

Zapowiedział, że politycy PiS, na czele z premierem Mateuszem Morawieckim, przeprowadzą tysiące spotkań przed nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi. Mówił, że po rozmowach z Polakami, PiS będzie przedstawiać swoje wnioski, "co musi być jeszcze w Polsce załatwione, aby Polska była silniejsza, żeby była bezpieczna"

Kaczyński z serią spotkań z wyborcami, transmisje w TVP Info

Na początku czerwca ub.r. Jarosław Kaczyński podczas konwencji PiS oświadczył, że nikt nie opowie Polakom o dokonaniach rządu Zjednoczonej Prawicy lepiej niż politycy jego ugrupowania. - Kto to ma opowiedzieć, jeśli nie my, jeśli nie partia. To my musimy to zrobić, dlatego ogłaszam mobilizację PiS i całej Zjednoczonej Prawicy - wezwał.

Sam lider PiS odbył szereg spotkań ze zwolennikami w różnych miastach. Organizowano je przede wszystkim w weekendy (często po dwa w ciągu dnia), pierwsza seria trwała do końca lipca, a po wakacjach lider PiS kontynuował spotkania do grudnia.

Wielokrotnie wypowiadał się krytycznie o osobach zmieniających płeć, a na początku listopada dużą dyskusję wywołały jego teza, że jedną z przyczyn niskiej dzietności jest nadużywanie alkoholu przez kobiety („Jak do 25 roku życia kobieta daje w szyję to, trochę żartuję, ale nie jest to dobry prognostyk w tych sprawach” - powiedział).

Wszystkie spotkania Jarosława Kaczyńskiego były transmitowane na żywo w TVP Info, nawet jeśli pokrywały się z głównym wydaniem „Wiadomości”. Stacja pokazuje też wszystkie ważne konferencje i spotkania z wyborcami innych polityków Zjednoczonej Prawicy.

Dołącz do dyskusji: Politycy PiS ruszają na spotkania wyborcze. Hasłem „Przyszłość to Polska”

26 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Leonid Breżniew
Do Moskwy też pojadą?
odpowiedź
User
Helmut Klopp
Kocurzyńskiego to chyba w lektyce będą nosić.
odpowiedź
User
Jan Pìerre Doliński
Wiosna idzie tak że Rychu pewnie będzie śmigał kabrioletem.
odpowiedź