SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jarosław Olechowski doradcą ministra Jacka Sasina

W poniedziałek minister Jacek Sasin powołał byłego szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosława Olechowskiego na swojego doradcę społecznego. Informację tę potwierdził portalowi Wirtualnemedia.pl rzecznik Ministerstwa Aktywów Państwowych, Karol Manys. – Ta praca wykonywana będzie nieodpłatnie – podkreśla.

Jarosław Olechowski szefował TAI od 2018 do 2023 roku fot. TVPArticle

Informację o nowej funkcji Jarosława Olechowskiego podał jako pierwszy na Twitterze Krzysztof Berenda z RMF FM, który już kilka dni wcześniej sygnalizował, że szykuje się "duży transfer na rynku" dotyczący Jarosława Olechowskiego.  „No to słowo ciałem się stało. Od dziś Jarek Olechowski u Jacka Sasina jako doradca społeczny” – napisał w poniedziałek dziennikarz.

Potwierdza to rzecznik Ministerstwa Aktywów Państwowych, Karol Manys: - Pan redaktor Olechowski zaczął pracę w takim charakterze (doradcy społecznego - JK), jednak podkreślam: jest to praca wykonywana nieodpłatnie. Tak jest w przypadku wszystkich społecznych doradców – przekazał nam rzecznik. Olechowski – jak wynika ze słów Karola Manysa – będzie teraz doradzał Sasinowi w zakresie mediów i komunikacji medialnej.

Olechowski był w poniedziałek dla nas nieuchwytny.

Olechowski nadal jest pracownikiem TVP

Z naszych informacji wynika, że Jarosław Olechowski, który pod koniec kwietnia został odwołany ze stanowiska dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, nie rozstał się jeszcze z poprzednim pracodawcą i formalnie pozostaje pracownikiem TVP, chociaż przebywa na urlopie i nie świadczy pracy. Nie wiadomo, jak długo to potrwa, wszystko zależy od warunków ostatecznego zakończenia współpracy. 

Olechowskiego odwołał ze stanowiska prezes Telewizji Polskiej, Mateusz Matyszkowicz. Wcześniej były szef TAI miał skarżyć się politykom PiS na prezesa Matyszkowicza, że - rzekomo - chce on łagodzić kurs programów informacyjnych. Olechowski zaprzeczył, że jest autorem pisma.

Po odwołaniu stracił za jednym zamachem stanowiska dyrektorskie w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, TVP3 i TVP Warszawa. Spółka nie podała powodów podjęcia takich kroków. Szefem TAI został  Michał Adamczyk.

Jarosław Olechowski z TVP związany jest od 2008 roku. Przez kilka lat był reporterem „Wiadomości”, jako jedna z niewielu osób pozostał w redakcji po rewolucji kadrowej przeprowadzonej na poczatku 2016 roku. Dyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej był od stycznia 2018 roku, gdy przejął obowiązki po Klaudiuszu Pobudzinie. Najpierw był tylko pełniącym obowiązki, w sierpniu 2018 roku został na stałe powołany na szefa tej jednostki.

Dołącz do dyskusji: Jarosław Olechowski doradcą ministra Jacka Sasina

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Doradca
Jarku, załóż sobie patronajta. Może w końcu ktoś zauważy twoje starania i będzie cię wspierał.
odpowiedź
User
Sługus partyjny
„Nie jestem na niczyjej służbie…”
odpowiedź
User
Obserwator
Partia nie zostawia swoich najwierniejszych żołnierzy. Jednak za "Bóg zapłać" trudno wyżyć i utrzymać rodzinę, więc albo będą dodatkowe fuchy, albo żona będzie zarabiała np. w jakieś spółce skarbu państwa, a mąż będzie miał prestiżowe stanowisko, które stworzy lepsze możliwości.
odpowiedź