SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dyrektor ośrodka inwestycji i transportu TVP odwołany. Co dalej z budową hali zdjęciowej na Woronicza?

Jarosław Ścisk, dyrektor ośrodka inwestycji i transportu Telewizji Polskiej, został w czwartek odwołany ze stanowiska - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Został skierowany na emeryturę, choć wiek emerytalny osiągnął już cztery lata temu. Ścisk był nadzorcą największych inwestycji publicznego nadawcy, m.in. rozpoczętej w styczniu budowy hali zdjęciowej przy Woronicza.

Jarosław Ścisk ,fot. TVP3 KielceJarosław Ścisk ,fot. TVP3 Kielce

Były już dyrektor w swojej karierze był min. szefem oddziału Allianz Polska i PZU Życie. W styczniu 2017 roku trafił do Telewizji Polskiej, obejmując stanowisko dyrektora ośrodka inwestycji i transportu – jednostki odpowiedzialnej za duże inwestycje publicznego nadawcy. On firmował choćby budowę nowych siedzib ośrodków regionalnych TVP3 w Kielcach i Gorzowie (start inwestycji: 2019 r.). W 2017 roku mówił też o budowie nowej siedziby TVP3 Gdańsk.

Ale on także stoi za przygotowaniami do modernizacji studia B Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, z którego nadawane są „Panorama” i „Teleexpress”. We wrześniu br. Telewizja Polska podała, że na sfinansowanie projektu planuje wydać maksymalnie 9,47 mln zł.

To Jarosław Ścisk nadzoruje w końcu – czy raczej: nadzorował – budowę nowej hali zdjęciowej na Woronicza, wartej 150 mln zł.

Hala „środkiem zbudowania potęgi” TVP

To sztandarowe przedsięwzięcie Telewizji Polskiej ostatnich miesięcy. Jej budowę rozpoczęto w styczniu br. Hala będzie mieć powierzchnię 20 tys. metrów kwadratowych. W budynku będzie sześć modułów studyjnych: cztery o powierzchni po 560 metrów kwadratowych, a także 1350 i 1200 metrów kwadratowych. W obiekcie będą m.in. pomieszczenia backstage’owe, garderoby, reżyserka, magazyny sprzętu, biura, bistro, magazyny, parking oraz studio plenerowe na dachu.

Generalnym wykonawcą nowej hali jest Korporacja Budowlana Doraco, wybrana przez TVP w przetargu na początku ub.r. Budynek zaprojektowała pracownia PIG Architekci - podwykonawca Doraco. - Środkiem do zbudowania potęgi (TVP) są inwestycje. Inwestycje w ludzi i ich talenty, inwestycje w technologię, inwestycje w produkcję. Wdrożenie do produkcji nowych formatów rozrywkowych, w tym dedykowanych pomijanemu wcześniej pokoleniu silver, podejmowanie kreatywnych inicjatyw oraz odważnych wyzwań, rozbudowywanie oferty tożsamościowej, sportowej, informacyjnej, serialowej oraz powiększenie portfolia o kolejne kanały, wymagało odbudowy przestarzałego i zapóźnionego zaplecza technicznego. Rozpędziliśmy tę maszynę i się nie zatrzymamy! – mówił na uroczystej inauguracji budowy hali ówczesny prezes TVP, Jacek Kurski. W osiągnięciu tego celu sekundował mu Jarosław Ścisk.

Inwestycje będą kontynuowane

Jak się dowiadujemy - w czwartek dyrektor Ścisk został jednak odwołany ze stanowiska, a oficjalnym powodem jest osiągnięcie przez niego wieku emerytalnego i przejście w stan spoczynku. Jak jednak ustaliliśmy, Jarosław Ścisk na 69 lat – a więc wiek emerytalny osiągnął już cztery lata temu.

Co będzie z rozpoczętymi inwestycjami? Z naszych informacji wynika, że będą one kontynuowane, w tym także kontynuowana ma być budowa nowej hali. Na razie nie ma nowej osoby powołanej na miejsce emerytowanego dyrektora ośrodka inwestycji i transportu.

Decyzję o wysłaniu Jarosława Ściska na emeryturę podjął następca Jacka Kurskiego, Mateusz Matyszkowicz. Kilka dni temu nowy CEO nadawcy zdymisjonował Eugeniusza Szpakowskiego ze stanowiska dyrektora TVP3 Białystok. To pierwsza roszada w ośrodkach regionalnych, o której zdecydował nowy prezes TVP. Wcześniej Matyszkowicz odwołał dyrektora TVP3, Pawła Gajewskiego, który został wkrótce potem powołany na dyrektora ds. operacyjno-ekonomicznych w TAI.

W ub.r. przychody Telewizji Polskiej zwiększyły się o 7,2 proc. do 3,25 mld zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 21,7 proc. do 3,12 mld zł zysk netto skurczył się ze 198,32 do 3,89 mln zł.

W planie finansowym na br. Telewizja Polska zapisała wzrost przychodów do 3,42 mld zł, zwiększyć mają się zarówno wpływy z reklam i sponsoringu, jak i rekompensaty abonamentowej. W górę pójdą też koszty energii i usług zewnętrznych, a ze sprzedaży obligacji skarbowych nadawca spodziewa się minimum 171 mln zł straty.

Dołącz do dyskusji: Dyrektor ośrodka inwestycji i transportu TVP odwołany. Co dalej z budową hali zdjęciowej na Woronicza?

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mikołaj
Za dwa lata ktoś to wszystko prześwietli m.in. fakt że wszystkie wielomilionowe przetargi dziwnym trafem wygrywa jedna i ta sama firma z Gdańska niejednokrotnie oferując cenę o promil (nie procent) niższą niż konkurencja
odpowiedź
User
Marianka
A za tydzień się dowiemy ze odpowiada za inwestycje w orlenie
odpowiedź
User
Joanna L.
Ludzie się pytają czy może warto te pieniądze przeznaczyć na służbie zdrowia...a po co? Im środkowy palec niech się cieszą że PiS rządzi.
odpowiedź