SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jedynka i Radio ZET zyskują w Opolu, traci Polskie Radio Opole

Przedstawiamy raport Radio Track Millward Brown za okres listopad 2012 - styczeń 2013 przygotowany dla portalu Wirtualnemedia.pl - dotyczący najpopularniejszych stacji radiowych w Opolu.

Jedynka i Radio ZET zyskują w Opolu, traci Polskie Radio Opole

Pozycja lidera należała do Radia ZET (wzrost z 18,30 proc. do 19,50 proc.). Na drugie miejsce - z czwartego - awansowało RMF FM (pomimo spadku udziału z 13,00 proc. do 12,20 proc.). Na ostatnią pozycję podium - z miejsca drugiego - spadło Polskie Radio Opole (z 15,40 proc. do 9,60 proc.). Z kolei na czwartą lokatę - z miejsca szóstego - awansowała Jedynka (z 6,60 proc. do 9,40 proc. udziału).

Wirtualnemedia.pl listopad 2011 : styczeń 2012 listopad 2012 : styczeń 2013
Radio ZET 18,3% 19,5%
Radio RMF FM 13,0% 12,2%
Polskie Radio Opole 15,4% 9,6%
Jedynka - Program 1 Polskiego Radia 6,6% 9,4%
Radio Złote Przeboje O!le 92,8 FM (Opole) 8,8% 8,4%
Radio ESKA (Opole) 2,8% 8,2%
Trójka - Program 3 Polskiego Radia 13,6% 8,2%
Radio PLANETA (Opole)  1,1% 6,5%
Radio Wawa (Opole) 5,0% 4,2%
Radio TOK FM 4,4% 4,0%
Radio 106,6 Roxy FM (Opole) 1,7% 2,6%
Radio Maryja 0,8% 2,2%
Radio RMF MAXXX (Opole) 2,6% 1,8%
Radio Plus Opole 0,6% 1,3%
Czwórka – Program 4 Polskiego Radia 0,4% 0,9%
Dwójka - Program 2 Polskiego Radia 0,4% 0,3%
Radio RMF Classic 0,9% 0,2%
Radio Vanessa (Racibórz) 0,0% 0,2%
N= 226 210


Od fali październikowej 2012 do badania Radio Track wprowadzony został nowy model ważenia. W celu wyrównania struktury próby do struktury populacji do ważenia danych surowych wprowadzono kategorię wykształcenia. Została ona dodana do dotychczas stosowanych kategorii, takich jak: płeć, wiek, miejsce zamieszkania, wielkość gospodarstwa oraz dzień tygodnia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jedynka i Radio ZET zyskują w Opolu, traci Polskie Radio Opole

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
asdw kocham RMF FM a Radio ZET trzeba zamknac
Ważne to co ma się środku. RMF FM Najlepsza (Polska) Muzyka na świecie.
8 9
odpowiedź
User
ani grosza
Ojej, to wojewódzkie radyjko już tylko 9,6% z garstki niespełna miliona - widocznie taka kara spotyka za kolaborację z lokalną władzą i obronę opolskiego do ostatniej kropli krwi mimo, że połowa ludzi - szczególnie tych z dala od Opola chce rozwiązania tego sztucznego tworu.
8 8
odpowiedź
User
ani grosza
"asdw kocham RMF FM a Radio ZET trzeba zamknac" napisał(a): Ważne to co ma się środku. RMF FM Najlepsza (Polska) Muzyka na świecie.


Tak naprawdę to centralne radio reżimowe ma niepotrzebnie aż 4 programy i zajmuje częstotliwości. Już nie wspomnę że takie Radio Opole mając nadajnik który słychać aż w Strzegomiu dostawiło sobie w każdym mieście dodatkową pierdziawkę i zakłóca co popadnie.
8 8
odpowiedź
User
do ani grosza
Gościu masz jakąś fobię do Radia Opole. Wywalili Cię z wielkim hukiem z niego? Daj już spokój, zażyj relanium bo co pokazują się wyniki z opolskiego to najeżdżasz a to na Radio Opole a to na województwo, daj życ :)
8 8
odpowiedź
User
ani grosza
"do ani grosza" napisał(a): Gościu masz jakąś fobię do Radia Opole. Wywalili Cię z wielkim hukiem z niego? Daj już spokój, zażyj relanium bo co pokazują się wyniki z opolskiego to najeżdżasz a to na Radio Opole a to na województwo, daj życ :)

Po pierwsze nie można wyrzucić kogoś z czegoś kto nigdy w tym czymś nie pracował, a po drugie napisałem prawdę, że to prowincjonalne, wkrótce powiatowe radyjko zawsze było i jest obrońcą tego niby województwa, bo dzięki niemu ono istnieje- i w tym przypadku nie mówimy o rozgłośni regionalnej tylko wojewódzkiej- to samo dotyczy TVP. Każdy, kto powie, że to coś co nie ma nawet miliona ludzi jest pomijany, marginalizowany- bo ideologią jest aby trwać do ostatniej kropli krwi i utrzymać obecną sytuację. Mieszkałem kiedyś w opolskim i wiem co mówię- to jest pełna indoktrynacja, jak tam jest wspaniale, a Ci co to negują są tylko wichrzycielami. Tak więc to wojewódzkie radyjko udaje regionalne, w celu uzasadnienia tej fałszywej tezy nawet utworzyło sieć nadajników lokalnych doskonale wiedząc, że ten obecny dużej mocy na 103,2 pokrywa cały teren i 'sieje' nawet po Wrocławiu i Kłodzku - taka prowincjonalna megalomania.
8 8
odpowiedź