SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jeronimo Martins: 3 tys. Biedronek do 2015 r., wkrótce dwie-trzy drogerie Hebe

Spółka Jeronimo Martins Dystrybucja (JMD), właściciel sieci sklepów "Biedronka" podtrzymuje plan zwiększenia sieci sklepów do 3 tys. w 2015 r. czyli po ok. 200 otwarć rocznie, wynika z wypowiedzi dyrektora regionalnego spółki Pedro Pereira da Silva.

 Dyrektor dodał, że spółka nadal szuka sposobów na dywersyfikację portfela projektów w Polsce i planuje wkrótce otworzyć dwie-trzy drogerie Hebe.

"Podtrzymujemy, że do 2015 roku chcemy mieć 3 tys. sklepów pod marką Biedronka. W tym roku chcemy otworzyć około 200 nowych placówek i w tym tempie otwierać je w kolejnych latach. Oprócz tego planujemy remontować dodatkowo 80-120 sklepów rocznie" - powiedział da Silva dziennikarzom.

Dyrektor spółki dodał, że na obecną chwilę rozwój sieci Biedronek jest realizowany zgodnie z założonym planem i tegoroczne nakłady inwestycyjne na poziomie 1,5 mld zł pozostają aktualne. Oprócz tego JMD systematycznie chce zwiększać obecność na polskim rynku handlu detalicznego.

"Przy dużej obecności na terenie Polski szukamy nowych pomysłów na biznes, poszukiwanie sposobów na dywersyfikację portfolio, którym dysponujemy. Mamy know-how zdobyty na polskim rynku, dobre relacje z partnerami biznesowymi. Jednym z takich pomysłów jest otwarta niedawno w Warszawie drogeria Hebe, a wkrótce powstaną 2-3 kolejne" - powiedział da Silva.

W jego ocenie po ich uruchomieniu spółka będzie miała szansę dokonania oceny ich funkcjonowania i podjęcia decyzji o ewentualnym rozwoju projektu. Podobnie przedstawia się sytuacja z kawiarnią Kropka Relaks, choć w tym wypadku nie ma jeszcze planów otwierania kolejnych punktów.

"Obecnie jesteśmy na etapie testów. Przedstawiliśmy ofertę i pomysł, a od klientów dowiadujemy się co o nim sądzą. Póżniej zaś podejmiemy decyzje o przyszłości projektu kawiarni" - podsumował da Silva.

Jeronimo Martins Dystrybucja jest właścicielem największej w Polsce sieci sklepów detalicznych Biedronka. Od 1995 roku zainwestowała w Polsce ponad 5 mld zł, a jej sprzedaż w 2010 r. wyniosła 19,2 mld zł.

Dołącz do dyskusji: Jeronimo Martins: 3 tys. Biedronek do 2015 r., wkrótce dwie-trzy drogerie Hebe

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bredny
Niedługo sprzedamy całą Polskę i nim się obudzimy zostaniemy w skarpetkach.
odpowiedź
User
xyz
dokładnie brendy...
odpowiedź
User
warszawiak
powinni zakazac budowy nowych wyzyskujących marketów !!! przegiaja z ta biedroną !!!!
odpowiedź