SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jerzy Jachowicz i ks. Henryk Zieliński odznaczeni przez prezydenta krzyżami Orderu Odrodzenia Polski

Dziennikarz „Sieci” Jerzy Jachowicz i redaktor naczelny „Idziemy” ks. Henryk Zieliński zostali odznaczeni przez prezydenta Andrzeja Dudę krzyżami Orderu Odrodzenia Polski.

Od lewej: Jerzy Jachowicz i ks. Henryk ZielińskiOd lewej: Jerzy Jachowicz i ks. Henryk Zieliński

Jerzy Jachowicz otrzymał Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski „za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w pracy dziennikarskiej i publicystycznej”.

Jachowicz z tygodniem „Sieci” (poprzedni „W Sieci”) jest związany od jego debiutu rynkowego pod konie 2012 roku. Wcześniej był związany m.in. z „Dziennikiem”, „Newsweek Polska”, w latach 1989-2005 - z „Gazetą Wyborczą”. Współpracował też z radiową Trójką, we wrześniu ub.r. zaczął współpracę z Polskim Radiem 24, a w styczniu br. - z radiową Jedynką.

Był działaczem opozycji demokratycznej (NSZZ „Solidarność”), jest jednym z prekursorów dziennikarstwa śledczego w Polsce.

Ksiądz Henryk Zieliński został odznaczony Krzyżem Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski „za wybitne zasługi na rzecz budowania więzi społecznych i międzypokoleniowej w pracy dziennikarskiej i duszpasterskiej”.

Ksiądz Zieliński redaktorem naczelny tygodnika „Idziemy” jest od 2005 roku. Wcześniej przez dekadę był redaktorem w tygodniku „Niedziela Warszawska”.

W latach 1999-2004 był wiceprezesem Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, a w 2005 roku został członkiem rady Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Dołącz do dyskusji: Jerzy Jachowicz i ks. Henryk Zieliński odznaczeni przez prezydenta krzyżami Orderu Odrodzenia Polski

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wsza
pan Jachowicz wg. WM jest "prekursorem dziennikarstwa śledczego w Polsce" - a wg. mnie p. Jachowicz to prekursor "dziennikarstwa przeciekowego", podobnie jak pani marszałek, pan kittel, itd.
odpowiedź
User
Gosia T
Portal Fronda.pl poszukuje młodego dziennikarza.
Wymagane zamieszkanie w Warszawie i zdolność szybkiego i poprawnego pisania. Mile widziana znajomość języka angielskiego, przynajmniej bierna.
Konkretne zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: info@fronda.pl lub fronda.pl@gmail.com
Zapraszamy!
odpowiedź
User
ku pamięci
Duda był w Unii Wolności, Jachowicz pracował w "Wyborczej".
odpowiedź